شکست افغانستان

[ad_1]
طالبان و سازمان های جهادی در سراسر جهان این هفته خروج آخرین سرباز آمریکایی از افغانستان را جشن گرفتند. بیست سال جنگ با عقب نشینی هرج و مرج پایان یافت که چهره و اعتبار قدرت اصلی جهان و کل غرب را خدشه دار کرد.
گزارش هفتگی “شکست افغانستان” در روز شنبه را با شهادت پناهندگانی که موفق به فرار از دست طالبان و دیگر افرادی شدند که در غم بازگشت “دانش آموزان مقدس” به قدرت زندگی می کردند ، تحلیل کرد. ما همچنین در مورد پانورامایی که در حال باز شدن است با کارشناسان و تحلیلگران صحبت کرده ایم احیای رژیمی که خواستار بازگشت به ریشه های اسلام و آداب و رسوم عرب قرن هفتم استبه نگرانی ویژه از دست دادن حقوقی است که به طرز دردناکی توسط زنانی که توسط طالبان مجبور به زندگی در خانه در خانه شده اند و قادر به کار نیستند بازگردانده می شود. تاکنون رژیم جدید به سختی به رسمیت شناخته شده بین المللی شده است و افغانستان با سقوط اقتصادی و به گفته سازمان ملل متحد با “فاجعه انسانی” قریب الوقوع روبرو است.

گارسون ، نظر در مورد علت

با حمایت اخیر کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد ، بالتاسار گارزون به دلایلی برای بازگشت به قوه قضائیه متهم می شود ، که نه سال پیش دادگاه عالی به اتهام دخالت در ارتباط بین متهمان پرونده گورتل و وکلای وی محکوم شد. قاضی سابق ، اکنون وکیل افکار خود را با تیم در میان می گذارد گزارش هفتگیبه نظر کمیته سازمان ملل به این نتیجه می رسد که محاکمه وی ضمانت های لازم را نداشت و اسپانیا “موظف است” سوابق کیفری خود را پاک کرده و “غرامت کافی” به وی بدهد. او به ما می گوید که در این تصمیم هیچ شکی وجود ندارد: “برای ترمیم قاضی ، این نیست که به او غرامت پرداخت می شود ، بلکه به او اعاده می شود.” شوراهای قضایی بسیار متفاوت هستند.
نمونه اولیه به اصطلاح. پس از عبور بالتاسار گرزون از قوه قضائیه ، “قضات ستاره” دادگاه ملی سهم بسزایی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جرایم سازمان یافته ، شکست قضایی تروریسم ETA ، مبارزه با فساد و عدالت جهانی داشته اند. گارسون هرچقدر که سرسخت است ، اما در روش تحقیق و راهنمایی علت ها بحث برانگیز است ، دشمنان قدرتمندی را در داخل و خارج از دادگاه پیدا کرده است. او می گوید که قاضی بودن همیشه تنها هدفش بوده است ، او می گوید به همین دلیل حقوق خوانده است و به شوخی می گوید “اگر برای تحصیل در رشته پزشکی باید تحصیل می کرد ، تحصیل می کرد.”

شعر با آینده شارژ

بگونیا روئدا مجبور شد تحصیلات خود را در زمینه فلسفه در Jaen تغییر دهد تا به عنوان لباسشویی در بیمارستانی در Algeciras کار کند. امسال او برنده جایزه معتبر ادبی هیپریون شد تا از طریق آثار خود ، مانند بسیاری دیگر ، ترس و درد همه گیری را نشان دهد: ملحفه هایش را شستم ، لباس خوابش را تا کردم ، برایش بالش درست کردم ، این ما هستیم ، باد شرقی می وزد ، باران خفیف روی تابوت. “
بگونیا یکی از چهار صدای جدیدی است که شنبه نزدیک می شود گزارش هفتگیبه رزا بربل ، 23 ساله ، که می خواهد در آیه نافرمان و ناجور. طرز تفکر.
ماریو جی اوبررو ، 17 ساله ، شعر را “فتیله امید” در مواجهه با جهانی می داند “جایی که همه چیز ما منفی می دانیم ، رو به زوال است ، آینده بد است ، بحران آب و هوا بد است ، نابرابری ها عمیق می شود. هلنا مارینیو پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه مجبور به مهاجرت به ایالات متحده شد. او به ما می گوید: “من فکر می کنم تمایل به تغییر و انرژی وجود دارد.” آنها “میل به چیز بهتر است.” نسلی که نگران زمان خود است ، که با هدایت شبکه های اجتماعی و فناوری ، عدم قطعیت و هوای بد این قرن را بیان می کند ، زیرا می داند که مطمئناً هرگز نمی تواند با اشعار خود زندگی کند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *