شکست مذاکرات در مورد CAP جدید ، از سرگیری بحث ها در ماه ژوئن

[ad_1]

حرکت اعتراضی علیه CAP 2023 در مقابل پارلمان اروپا در استراسبورگ.

این گام دیگری به عقب برای سیاست مشترک کشاورزی (CAP) است. پس از سه روز مذاکره ، سرانجام اعضای پارلمان اروپا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) نتوانستند در مورد CAP جدید ، با هدف “سبز” شورای اروپا در روز جمعه (28 مه) اعلام کرد که از سال 2023 کشاورزی اروپا مشخص می کند که مذاکرات از سر گرفته می شود “در ماه ژوئن”. “تعداد قابل توجهی از مسائل مهم حل نشده باقی مانده است. بنابراین تصمیم گرفته شد بحث ها به تعویق بیفتد. “، شورا ، نهاد نمایندگی کشورها را روشن کرد.

پیشنهاد جدید وزیران کشاورزی اروپا که در روز چهارشنبه و پنجشنبه در بروکسل برگزار شد ، توسط نمایندگان پارلمان اروپا مورد بررسی قرار گرفت که هنوز خیلی از الزامات زیست محیطی و اجتماعی آنها فاصله دارد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید داوری فرانسه در مورد CAP آینده باعث ایجاد تنش های شدیدی می شود

بیست و هفت اصلاحیه CAP را با بودجه 387 میلیارد یورویی طی هفت سال ، شامل 270 میلیارد یورو کمک مستقیم به کشاورزان ، در اکتبر 2020 تصویب کردند ، اما آنها باید با پارلمان اروپا به توافق برسند.

پرونده اصلی: “Ecodiet”، پاداش هایی که به کشاورزان شرکت کننده در برنامه های خواستار محیط زیست اعطا می شود. نمایندگان پارلمان اروپا در ابتدا خواستار این بودند که حداقل 30٪ از پرداخت مستقیم کشاورزان را نشان دهند. ایالت ها اعلام کرده اند که آنها آماده پذیرش آستانه 25٪ هستند ، اما محاصره ها در دوره انتقالی احتمالی برای اجرای آنها همچنان ادامه دارد.

وزرا همچنین توزیع وجوه بلااستفاده را به این درصد توزیع می كنند تا این باعث نارضایتی نمایندگان مجلس شود ، كه می ترسند این مكانیسم منجر به رژیم های بوم گردی كمتری شود.

“توافق ، اما نه به هر قیمتی”

کشورها همچنین می خواهند در تعیین محتوای رژیم های زیست محیطی آزاد بمانند ، اما نمایندگان پارلمان اروپا خواستار ایجاد یک چارچوب دقیق و همسویی سیاست های ملی با استراتژی های زیست محیطی و آب و هوایی اروپا (پیمان سبز ، اهداف کشاورزی ارگانیک ، کاهش کمی سموم دفع آفات) و غیره هستند. . “ما می خواهیم معامله ای انجام دهیم ، اما نه به هر قیمتی”، صبح جمعه وزیر پرتغال ، ماریا دو سئو آنتونس ، که به نمایندگی از ایالت ها در حال مذاکره است ، توضیح داد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید مذاکرات طولانی برای توزیع کمک های اروپایی در بین کشاورزان

“کشاورزان نباید در بروکراسی مدفون شوند (…) ما می خواهیم به روش های زیست محیطی پاداش دهیم ، اما این باید از نظر مالی امکان پذیر باشد.”، جولیا كلاكنر ، وزیر آلمان را هشدار داد.

دولت ها همچنین از مشروط ساختن یارانه به کشاورزان به رعایت استانداردهای اجتماعی خودداری می کنند. نماینده پارلمان اروپا ، مارتین هاوسلینگ ، محکوم کرد “افراطی شدن موقعیت” وزرا “همه باید مسئولیت پذیر باشند ، بدون پایداری اقتصادی (درآمد کشاورزان) ، بدون پایداری محیط زیست و آب و هوا”، آن سندر ، مذاکره کننده (EPP ، راست) را از پارلمان می پرسد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید گواهینامه کشاورزی “HVE” مورد انتقاد منتقدان جدید قرار گرفته است

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *