صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را برای رشد جهانی برای سال 2021 در 6 درصد حفظ کرد

[ad_1]
صندوق بین المللی پول (IMF) روز چهارشنبه گفت که پیش بینی آن برای رشد اقتصادی جهانی برای سال 2021 هنوز 6 درصد است ، همان آوریل ، اما در مورد لزوم افزایش میزان واکسیناسیون برای تحکیم این بهبود هشدار داد.

مدیر عامل صندوق بین المللی پول ، کریستالینا جورجیوا، این داده ها را طی کنفرانسی در واشنگتن چند روز قبل از انتشار سازمان به روزرسانی گزارش خود از ، گسترش داد چشم انداز اقتصادی جهانی.

“در ماه آوریل ما (رشد اقتصادی) 6٪ پیش بینی می کنیم. در ماه جولای نیز 6٪ است ترکیب این 6٪ بین آوریل و ژوئیه تغییر کرده استجورجیوا طی گفتگویی که توسط اندیشمندان م Instituteسسه اقتصاد بین المللی پیترسون ترتیب داده شده ، اطمینان داد:

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم برخی از کشورها با سرعت بیشتری رشد می کنند (همانطور که در آوریل انتظار می رود) ، و دیگران با سرعت بیشتری انجام می شود. این تفاوت عمدتا در سرعت و اثر بخشی واکسن ها و امکان افزودن فضای مالی است. “

اهمیت اولویت گذاری در واکسیناسیون

از نظر جورجیوا ، دسترسی نسبی به واکسن در کشورهای در حال توسعه و گسترش سریع نوع دلتا تهدید به کاهش سرعت بهبودی می شود.

از این طریق وی بر اهمیت واکسیناسیون علیه COVID-19 در اولویت است “به عنوان یک سیاست اقتصادی” و هشدار داد که با توجه به گسترش سریع گزینه دلتا ، برای مقابله با بیماری همه گیر “احساس فوریت” لازم است.

“کاملاً واضح است که با سرعتی که امروز می رویم ، ما به این زودی همه گیر نخواهیم کرد به عبارت دیگر ، تا پایان سال 2022 ، “اطمینان داد.

وی همچنین یادآوری کرد که صندوق بین المللی پول و سایر سازمان های چند جانبه ادعا می کنند که جامعه بین المللی 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری می کندبرای تسهیل دسترسی به واکسن در کشورهای پیشرفته و تأمین بودجه اقدامات دیگری که تسریع در خروج از بیماری همه گیر است.

جورجیوا گفت ، “اگر کارها را سرعت دهیم ، هزینه آن به همان اندازه خواهد رسید ، اما تأثیر بیشتری خواهد داشت” ، و از کشورهایی که واکسن زائد دارند خواست “صبر نکنند تا کل جمعیت خود را واکسینه کنند” و این تا آنجا که ممکن است ، کمک های مالی خود را با کشورهای دیگر “هماهنگ” کنید.

بهبود در ماه آوریل به دلیل چین و ایالات متحده است.

صندوق بین المللی پول قصد دارد در تاریخ 27 ژوئیه منتشر کند گزارش خود را به روز کنید چشم انداز اقتصادی جهانی، بیش از سه ماه پس از به روزرسانی نرخ رشد اقتصاد جهانی به 6٪ در سال 2021 ، این نرخ از دهه 70 قرن گذشته مشاهده نشده است.

صندوق در گزارش ماه آوریل خود ، این بهبودی را به این عامل نسبت داد تجمعات قوی در ایالات متحده و چین، که پیشرفت آن را به ترتیب 6.4 و 8.4 درصد در سال جاری پیش بینی می کند. اگرچه او هشدار داد که بحران COVID-19 آثار مهمی در کشورهای در حال توسعه مانند رشد نابرابری و افزایش فقر برجای گذاشته است.

به اسپانیااز طرف دیگر ، پیشرفت طراحی را ارزیابی می کند رشد تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) امسال 6.4٪ و 4.7٪ در سال 2022 ، بنابراین از قبل از بحران قبل از سال 2023 بهبود می یابد. با این حال ، همچنین پیشرفت کرده است که در این سال اسپانیا بیشترین نرخ بیکاری در اتحادیه اروپا را دارد.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *