“فرصت عالی برای دفن مدل اقتصادی بهشت ​​های مالیاتی”

[ad_1]

تریبون تاریخ به ما آموخته است که وقتی یک مستاجر جدید وارد کاخ سفید می شود انتظارات زیادی نداشته باشیم. این مانع از این نمی شود که برخی از اقدامات دولت جدید ایالات متحده ، مانند ماه مه ، برای کمک به افزایش مالکیت معنوی واکسن Covid-19 به منظور دستیابی به تولید آنها در کشورهای مختلف ، با برخی از دست ها تحسین کنیم. .

این همه چیز نیست.

جو بایدن همچنین می تواند با مقابله با آنچه که در ایالات متحده به عنوان یک میدان مین در نظر گرفته می شود: مالیات ، در آستانه تبدیل وجه سرمایه گذاری توسعه باشد.

ثروتمند و چند ملیتی

واشنگتن برای تأمین بودجه بسته محرک 1.9 تریلیون دلاری (حدود 1595 میلیارد دلار) می خواهد پول را در جایی که هست جستجو کند: در حساب های ثروتمندترین و چند ملیتی ترین شرکت ها.

این امر از جمله اقدامات دیگر ، ارائه حداقل نرخ مالیات 21٪ از سود شرکتهای خارج از کشور است. به طور خاص ، این بدان معنی است که شرکت های تابعه شرکت های چند ملیتی ایالات متحده که در ایرلند تاسیس شده اند ، به عنوان مثال ، که نرخ آنها 12.5٪ است ، بلافاصله 8.5٪ مالیات اضافی به مقامات مالیاتی کشور خود پرداخت می کنند.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید توماس پیکت: “بحران Covid-19 ، جدی ترین بحران جهانی بهداشت در طول یک قرن ، ما را مجبور می کند تا در مورد مفهوم همبستگی بین المللی تجدید نظر کنیم”

این البته یک تصمیم یک طرفه است. برای بقیه جهان ، این فرصت خوبی برای دفن مدل اقتصادی بهشت ​​های مالیاتی است. با وضع حداقل مالیات جهانی ، شرکت های چند ملیتی دیگر انگیزه ای برای دستکاری حساب های خود ندارند تا سود خود را به طور مصنوعی در حوزه های قضایی با مالیات پایین یا نرخ صفر متمرکز کنند.

ابتکار جو بایدن ، اگر در كنگره آمریكا تصویب شود و تعداد قابل توجهی از كشورها از آن پیروی كنند ، منجر به بزرگترین تغییر در مالیات شركت ها در دهه های گذشته خواهد شد. این یکی از توصیه های اصلی است گزارش یکپارچگی مالی برای توسعه پایدار در فوریه توسط Facti ، گروهی از کارشناسان متحد شده توسط سازمان ملل متحد ، که من عضو آن هستم ، ارائه شد [« Financial Accountability, Transparency and Integrity », en français « Groupe de haut niveau sur la responsabilité, la transparence et l’intégrité financières internationales »].

تسلیم زورگیری نشوید

با این حال ، تحت فشار برخی از کشورهای اروپایی و تلاش برای جلوگیری از لندن ، دولت ایالات متحده با استدلال در مورد حداقل مالیات در سطح جهانی ، خواسته های خود را کاهش داد. “حداقل 15٪”. هدف متقاعد کردن بیشتر 139 کشوری است که در حال حاضر در مورد اصلاح مالیات چند ملیتی در سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) بحث می کنند.

شما 62.37٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *