قیمت برق در بحبوحه موج گرما رکورد جدیدی را شکست

[ad_1]
این قیمت متوسط ​​نور این چهارشنبه دوباره برای سومین روز متوالی یک رکورد تاریخی جدید به ثبت رساند ، درست زمانی که اولین موج گرمای تابستان در اسپانیا آغاز شد و این دماسنج ها را به 45 درجه می رساند در برخی از نقاط کشور. میانگین قیمت 113.99 یورو به ازای هر مگاوات ساعت (مگاوات ساعت) که امروز چهارشنبه به دست آمد ، از رکورد 111.88 یورویی که امروز سه شنبه به دست آمد ، فراتر می رود.

اوضاع کاملا در تضاد است سال گذشته زمانی که برای همان تاریخ قیمت متوسط ​​39.3 یورو بود که یک است افزایش 190 درصدی، یا همان چیزی که وجود دارد ، قیمت این چهارشنبه تقریباً سه برابر قیمتی است که دقیقاً یک سال پیش ثبت شده بود.

به استثنای بخش 03:00 تا 04:00 ، قیمت همیشه بیش از 100 یورو / مگاوات ساعت بود و حداکثر روزانه آن از 20:00 تا 21:00 (125.43 یورو / مگاوات ساعت) بود.

قیمت برق در اوایل ماه اوت با ادامه می یابد تنش در طول ماه ژوئیه زندگی می کرد ، که منجر به بسته شدن متوسط ​​92/42 یورو / مگاوات ساعت شد که بالاترین سطح در تاریخ و 166.8 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته است.

دلیل افزایش: حقوق C02 و قیمت گاز

این افزایش قیمت بازار برق به دلیل گرانی است حقوق انتشار و افزایش قیمت گاز طبیعی

به طور خاص ، حقوق انتشار در اوایل ماه آگوست ، زمانی که حدود 33 یورو در ابتدای سال مورد معامله قرار گرفت ، به بیش از 54 یورو در تن افزایش یافته است. در همین حال ، به گفته میبگاس ، قیمت گاز طبیعی در حال حاضر به 41/7 یورو در هر مگاوات ساعت افزایش یافته است.

این قیمت انرژی در صورتحساب حدود 24 درصد وزن نزدیک دارد، در حالی که حدود 50-55 correspond مربوط به عوارض-هزینه های شبکه های انتقال و توزیع-و هزینه های مربوط به ارتقاء تجدیدپذیرها ، غیر شبه جزیره و پرداخت سالانه کسری تعرفه-و مابقی ، مالیات است.

همه اینها منجر به دریافت برق از a متوسط ​​مصرف کننده در ماه جولای 36.2 درصد افزایش یافت به گفته Facua-Consumidores en Acción ، در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته ، مبلغ 85.34 یورو.

اسپانیا در حال ورود به موج گرما است

ضبط برق همزمان با ورود موج گرما به داخل است 31 استانبه مادرید ، مایورکا ، هوئسکا ، ساراگوسا ، تروئل ، لیدا ، ژیرونا ، بارسلونا ، تاراگونا ، کوردوبا ، گرانادا ، ژائن ، آلمریا ، سویا ، تولدو ، آلباسته ، سیوداد رئال ، کوئنا ، گوادالاخارا ، باداخوز ، هشدار خواهند داد. ، آویلا ، بورگوس ، سالامانکا ، سگوویا ، وایادولید ، زامورا ، ناوارا ، لا ریوخا و مورسیا.

دما افزایش می یابد به استثنای گالیسیا ، کانتابریا ، اندلس غربی و جزایر قناری ، جایی که آنها با تغییر کمی باقی می مانند ، افزایش می یابد. بنابراین ، آنها در بسیاری از قسمتهای داخلی شبه جزیره و مایورکا ، و همچنین 38-40 درجه در دره های شیب آتلانتیک جنوبی و ابرو میانی ، از 34-36 درجه فراتر می روند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *