لیست پخش: باب مارلی در ده آهنگ

[ad_1]
در 11 مه 1981 ، یکی از بزرگترین چهره های تاریخ موسیقی درگذشت ، باب مارلی، مناسب ترین خواننده ، گیتاریست و آهنگساز از رگی، سبک ، مانند او متولد شده ، در جامائیکا. این سه شنبه برآورده شد 40 سال پس از مرگ او بعد از هشت ماه مبارزه با سرطان پوست

بدنیا آمدن 6 فوریه 1945 در Nine Mile ، یک شهر کوچک در شمال جامائیکا. پسر سدلا بوکر ی نورمن مارلی، یک مادر آفریقایی-جامائیکیایی و پدر کاپیتان نیروی دریایی سلطنتی نیروی دریایی انگلیس ، به دلیل وضعیت خود به عنوان یک متیزو ، از نژادپرستی رنج می برد.

به دین علاقه دارد راستافریان، که در نهایت او را پیامبر می دانستند. او با هم تاسیس کرد پیتر توش و برادر ناتنی اش جنگجوی اسم حیوان دست اموز گروه The Wailers ، بعداً باب مارلی و The Wailers ، هنگامی که هر دو پیتر و بانی کار انفرادی خود را آغاز کردند.

چهلمین سالگرد درگذشت باب مارلی

سبک بی حد و حصر و صحنه حضور او را وادار کرد مرجع جهانی، “نماد پاپ” روشن است رگی. اشتیاق او به فوتبال در طول زندگی او را همراهی می کرد و در مسابقه ای بود که به دلیل درد ناشی از ضربات خفیف ، ملانومای انگشت شست پا را کشف و قطع عضو را توصیه کردند ، که وی به دلایل مذهبی امتناع کرد.

وی در سن 36 سالگی درگذشت در بیمارستان دانشگاه میامی. مراسم خاکسپاری دولتی به احترام وی در جامائیکا در تاریخ 21 مه برگزار شد و وی با گیتار خود به خاک سپرده شد.

در اینجا برخی از بهترین آهنگ های او را مشاهده می کنید:

10. آهن ، شیر ، صهیون

این ترانه در مورد اعتقادات باب مارلی ، مذهب راستافاریان است. شیر برای اوست شیری از یهودا، که در پیدایش کتاب مقدس نیز وجود دارد ، اما در این مورد به سنت اتیوپی اشاره دارد ، بر روی پرچم کشور ظاهر می شود و به هالی سلاسی، امپراطور اتیوپی و مسیح. صهیون این سرزمین موعود ، کشور آفریقایی فوق الذکر است.

https://www.youtube.com/watch؟v=HIL1AOMcX2w

9. صخره Trenchtown

“این چیز خوبی است موسیقی کار این است وقتی به شما برخورد می کند صدمه ای نمی زند. او با موسیقی به من ضربه زد. اینگونه است که این آهنگ درباره “Trenchtown” آغاز می شود زاغه کینگستون، پرجمعیت ترین شهر و پایتخت جامائیکا.

https://www.youtube.com/watch؟v=hJRe7niAxdU

8- من به کلانتر شلیک کردم

وی از آلبوم Burnin (1973) داستان مردی را روایت می کند که اعتراف می کند کلانتر شهر خود را به ضرب گلوله کشته است. اریک کلپتون او برجسته ترین هنرمندانی بود که این ترانه را پوشش دادند.

https://www.youtube.com/watch؟v=zGO8HN1QQdI

7. آیا ممکن است شما را دوست داشته باشند

“راه زندگی سنگی است. و شما نیز ممکن است لکنت کنید. در حالی که اشاره می کنید ، شخص دیگری در مورد شما قضاوت می کند“به عنوان یک کنجکاوی ، این عبارت در این آهنگ و در ترانه اول ظاهر می شود مجرد مارلی: “قضاوت نکن”. جو کوکر تحت پوشش “آیا آنها می توانند شما را دوست داشته باشند” در آلبوم “نیمه شب” در سال 1997.

https://www.youtube.com/watch؟v=CRkfqH1r714

6. آهنگ رستگاری

آهنگی متعلق به Uprising ، آخرین آلبوم باب مارلی در زندگی است. به گفته ریتا مارلی: “من پیش از این در رازی با درد و رنج فراوان بودم با مرگ و میر خود مقابله کنید، ویژگی ای که به وضوح در آلبوم به ویژه در این آهنگ مشهود است. “

برخی از ایده های این آهنگ از سخنرانی این فعال الهام گرفته شده است مارکوس گاروی. او خواستار “رهایی از بردگی ذهنی” است زیرا “هیچ کس به جز خود ما نمی تواند ذهن ما را آزاد کند

https://www.youtube.com/watch؟v=MJHgMD1S0bg

5. یک عشق

قدیمی ترین آهنگ این لیست در اولین آلبوم The Wailers در سال 1965 ظاهر شد ، اگرچه بعداً در Exodus در 1977 دوباره ظاهر شد. یک عشق / مردم با کورتیس میفیلد، گیتاریست از روح ی فانک و خواننده اصلی برای The Impressions.

https://www.youtube.com/watch؟v=_4dG5yJ-8dc

4. سرباز بوفالو

عنوان و شعر مربوط به هنگهای سواره سیاه ایالات متحده است ، معروف به “سربازان گاومیش” که پس از سال 1866 در جنگهای هند جنگیدند. مارلی مبارزه آنها را با مبارزه برای بقا مرتبط کرد و دوباره آن را به عنوان یک نماد دوباره کار کرد. مقاومت سیاه.

https://www.youtube.com/watch؟v=uMUQMSXLlHM

3. هیچ زنی گریه ندارد

از اولین آلبوم باب مارلی و The Wailers ، با I-Threes در آوازهای پشتیبان ، سه گانه آوازی که وی در آن حضور داشت ریتا مارلی، همسرش. نامه منسوب به وینسنت فورد، مانند “Crazy Baldhead” ، “Positive Vibration” و “Roots Rock Reggae” ، اگرچه نظریه های دیگر حاکی از آن است که نویسنده مارلی بوده است و او برای جلوگیری از آنها به دوست خود اعتبار داده است. محدودیت های قراردادی.

https://www.youtube.com/watch؟v=mZ6VezKMoRY

2. آیا این عشق است

از آلبوم 1977 “Kaya”. بن جووی، بر “دستان خود را بر من بگذار” این با متن شروع می شود: “شما آماده هستید ، من آماده ام و می توانم. به من کمک کنید کارت هایم را روی میز بگذارم. ”

https://www.youtube.com/watch؟v=69RdQFDuYPI

1. بلند شوید ، بایستید

صدای پیتر توش و باب مارلی این سرود را از آلبوم Burnin ‘به اشتراک می گذارد ، این آهنگ قبل از اینکه به شغل انفرادی خود بپردازند ، Tosh و Bunny Wailer را همراهی می کند. کیت ریچاردز ، که در مستند “تحت تأثیر” رگی را به عنوان یکی از تأثیرات خود در کنار کشور و بلوز شناخت و از توش و مارلی در جامائیکا دیدار کرد ، او این موضوع را پوشش داد.

مارلی الهام گرفته از فقری که در هائیتی دید و رفت آخرین ترانه ای که در زندگی اش خواند در تئاتر استنلی در پیتسبورگ ، پنسیلوانیا ، در 23 سپتامبر 1980 ، رسم بر این بود که با او کنسرت ببندد.

https://www.youtube.com/watch؟v=RhJ0q7X3DLM

علاوه بر این: “جزر و مد و جزر و مد” ، “سیستم بابلی” و “شکم کامل آنها”

https://www.youtube.com/watch؟v=Vp1XH63Kv28

گروه رگی در مادرید “امارات” (نام محل برگزاری تمرین Emeterio) ، که به باب مارلی از TVE Telediario ادای احترام کرد ، این سه آهنگ را کمتر توصیه کرد مسیر اصلی از اسطوره جامائیکا.

https://www.youtube.com/watch؟v=MMcilBWgo3w

برادران ماریا و فیلیپه مارتینز ، معروف به “Sistah Maryjane” و “Maga Lion” به همراه “Piña” یا “Brother Wildman” این گروه را در سال 2004 تحت تأثیر موسیقی The Wailers در پایتخت اسپانیا تشکیل دادند. از “Seeds” تا “Roots O’Clock” ، آنها هفت آلبوم با کنسرت در سراسر اروپا منتشر کردند.

https://www.youtube.com/watch؟v=sc2Bs0PBBKM

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *