مجلس عوام ایالات متحده اولین قدم را در برداشتن وتو ترامپ در قانون دفاع برمی دارد

[ad_1]
مجلس نمایندگان ایالات متحده اولین اقدام را در این دوشنبه انجام داد تا حق وتو ترامپ در قانون بودجه دفاعی سالانه را لغو کند با حمایت بیش از 100 جمهوریخواه 741 میلیارد دلار ارزش داشت که اختلافات احزاب در هفته های اخیر قدرت ترامپ را برجسته کرد.

بنابراین ، رأی موانع دو سوم لازم برای ارسال ابتکار عمل به مجلس سنا ، جایی که جمهوری خواهان اکثریت را دارند و آخرین حرف را در مورد بطلان ابتکار عمل ریاست جمهوری خواهند زد ، برطرف شد. لغو وتو توسط کنگره به معنای آن است یک شکست جدی برای ترامپ در آخرین روزهای ریاست جمهوری خود، که در 20 ژانویه 2021 پایان می یابد. این همچنین اولین باری است که وی نزدیک به چهار سال پیش به کاخ سفید می رسد.

وتو ترامپ ، اعلام شده در 23 دسامبر ، باعث وحشت حتی در مهمانی خودش شد. به همین دلیل جمهوریخواهان در این جلسه دیده شدند که آیا آنها از رئیس جمهور خود حمایت می کنند یا برعکس ، نسبت به خود وفادار می مانند و از قانونی که کمی بیش از دو هفته قبل به آن رای داده اند دفاع می کنند.

بسیاری از محافظه کاران علیه وتو رأی دادند

McTornbury ، جمهوریخواه ارشد کمیته خدمات مسلح مجلس ، از میهن پرستی هم مذهبی خود درخواست کرد تا از آنها بخواهد “کشور را در اولویت قرار دهید” و از بودجه دفاع دفاع کنید، نادیده گرفتن سایر ملاحظات سیاسی.

“این به ما بستگی دارد. سربازان ، کشور و بیش از همه دنیا ما را تماشا می کنند تا ببینند چه کاری انجام می دهیم. بیایید ببینیم آیا می توانیم اختلافات خود را از بین ببریم و برای حمایت از مردان و زنان خود در نیروهای مسلح متحد شویم و از ملی حمایت کنیم وی گفت: “امنیت ایالات متحده”.

بیشتر cacuses محافظه کار سخنان تورنبری را شنید و رأی به لغو وتو داداگرچه برخی از متحدان رئیس جمهور مانند رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان ، کوین مک کارتی ، از رئیس جمهور حمایت کرده اند ، اما این نشان می دهد که در برابر ابتکاری که قبلاً از آن حمایت می کردند موضع گیری کرد.

برای اولین بار پس از 59 سال ، رئیس جمهور مخالفت کرد

برای اولین بار پس از 59 سال ، رئیس جمهور با تصویب بودجه دفاعی مخالفت می کند. ترامپ هفته گذشته تصمیم گرفت وتو را به اصطلاح وتو کند قانون مجوز دفاع ملی برای سال مالی 2021 زیرا ، از جمله ، توانایی آنها برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی از آلمان ، کره جنوبی و افغانستان را محدود می کند ، همانطور که قبلاً قول داده بود.

بعلاوه ، حاکم با این قانون مخالفت می کند زیرا این قانون را شامل می شود مقرراتی برای تغییر نام ده پایگاه نظامی آنها به عنوان رهبران کنفدراسیون جنوب در جنگ داخلی (1865-1861) نامگذاری شده اند ، به عنوان نمادهای نژادپرستانه میراث برده داری شناخته می شوند.

سرانجام ، رئیس جمهور خواست که این قانون برای آن بند بندی در نظر گرفته شود انتهای به اصطلاح “بخش 230”که از غول های اینترنتی مانند توییتر و فیس بوک در برابر عواقب قانونی برای آنچه شخص ثالث در وب سایت خود ارسال می کند ، محافظت می کند.

این خانه برای افزایش کمک به شهروندان در کنار ترامپ است

از سوی دیگر ، اکثریت دموکرات ها در مجلس عوام به این دوشنبه رسیدند تصویب افزایش سپرده های مستقیم از 600 دلار به 2000 دلار که آمریکایی ها برای جبران ویرانی همه گیر دریافت خواهند کرد ، چیزی که علی رغم تقاضای ترامپ برای افزایش ، چند جمهوریخواه مخالفت کردند.

مجلس نمایندگان با 275 رأی موافق و 134 رأی مخالف ، افزایش چک های کمک را تصویب کرد و ابتکار عمل را به سنا ارسال کرد ، جایی که مشخص نیست که اکثریت جمهوری خواه از این افزایش حمایت خواهند کرد علیرغم خواسته های ترامپ ، از همان حزب.

برای تصویب این افزایش ، مجلس نمایندگان به تأیید دو سوم اعضای خود احتیاج داشت، بنابراین حمایت برخی از اعضای نیمکت جمهوری خواه ضروری بود. این رأی گیری روز بعد می آید ترامپ طرح محرک جدیدی را امضا کردیا اقتصاد آمریکا پس از چند روز امتناع از این کار ، 900000 میلیون دلار دور از دوربین است.

در این جلسه ، رئیس مجلس نمایندگان ، نانسی پلوسی دموکرات، از جمهوری خواهان خواست که به ابتکار عمل برای کمک به خانواده هایی که به شدت تحت تأثیر همه گیری قرار دارند و شغل خود را از دست داده اند یا با مشکلات اقتصادی دیگری روبرو هستند ، رای مثبت دهند.

این طرح نجات شامل 600 دلار پرداخت مستقیم به همه آمریکایی ها با درآمد سالانه زیر 75000 دلار؛ اما حاکم و دموکرات ها می خواهند رقم نهایی 2000 دلار باشد. ترامپ تهدید به وتو و مخالفت با تصویب کرد تا روز یکشنبه که سرانجام این لایحه را امضا کرد.

رئیس جمهور گفت اگرچه این لایحه را امضا كرد ، اما انتظار داشت كنگره چندین تغییر را از افزایش مستقیم پرداخت به آمریكایی ها گرفته تا كمك های خارجی تصویب كند.

اختلاف در حزب جمهوری خواه

متناقض است ، ترامپ و دموکرات ها موافقت می کنند که این پرداخت ها را افزایش دهنداما جمهوری خواهان اختلاف نظر دارند: برخی از این افزایش به عنوان یک ایده محبوب در میان آمریکایی ها حمایت می کنند ، در حالی که برخی دیگر به سنت حزب پایبند هستند ، که همیشه برای نظم مالی و کنترل هزینه های عمومی بوده است.

به گفته بسیاری از تحلیلگران ، مانور ترامپ مربوط به عطش انتقام از رهبر جمهوری خواه در سنا، میچ مک کانل ، برای تشخیص پیروزی بایدن در این ماه.

این تقسیم بندی جمهوری خواهان را مجبور می کند تصمیم بگیرید که آیا رئیس جمهور کناره گیری را به چالش بکشید، که می تواند عواقبی برای انتخابات ویژه در ایالت جورجیا ، جایی که انتخابات در 5 ژانویه برگزار می شود ، داشته باشد که دو کرسی مربوط به آن ایالت سنای فدرال را اشغال خواهد کرد، چیزی که در خدمت تصمیم گیری برای اینکه کدام حزب در این اتاق اکثریت داشته باشد.

در جورجیا ، دو نامزد جمهوری خواه دیوید پوردو و کلی لوفلر در تلاش هستند دستیابی به توازن دشوار در حمایت از ترامپ اما بدون گفتن اینکه آیا آنها می خواهند پرداخت های مستقیم را افزایش دهند. سنای ایالات متحده ممکن است روز سه شنبه در مورد این اقدام رای گیری کند.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *