“محدودیت” ، کلمه 2020 برای FundéuRAE

[ad_1]
“بسته بودن” کلمه سال 2020 برای است بنیاد اضطراری اسپانیا (FundéuRAE)، تبلیغ شده توسط آژانس EFE و آکادمی سلطنتی اسپانیا.

که تعریف میشود “انزوای موقتی و به طور کلی تحمیلی یک جمعیت ، شخص یا گروه به دلایل بهداشتی یا ایمنی‘، این اصطلاح قسمت خوبی از ماه های سال را مشخص کرد که اکنون پایان می یابد. بحران سلامت ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 بدون شک شخصیت اصلی سال 2020 است و اقدامات انجام شده برای متوقف کردن آن نحوه زندگی و گفتار ما را کاملاً تغییر داده است.

آکادمی سلطنتی اسپانیا ، در آخرین به روزرسانی خود در دیکشنری اسپانیایی (DLE) در نوامبر 2020 ، اصلاح عبارت “بازداشت در آن را با واقعیتی که میلیونها نفر در سراسر جهان زندگی کرده اند وفق دهند به مناسبت همه گیری SARS-CoV-2.

همچنین ، “بازداشت” این بهترین گزینه برای جلوگیری از انگلیسیسم است برای تعیین محدودیت اجباری جمعیت در خانه هایشان.

توسط 12 نامزد انتخاب شده است

برنده از لیست دوازده نامزد که در آن بودند انتخاب شد کلمات دیگری که سالی را به پایان رساندند. لیست نامزدهای این کلمه تا سال 2020 ، پیشنهاد شده توسط FundéuRAE ، همچنین شامل “ویروس کرونا” ، “infodemia” ، “انعطاف پذیری” ، “COVID-19” ، “کار از راه دور” ، “توطئه” ، “(غیر) تیک تیک” ، “ترس از مجسمه” ، “همه گیری” ، “بهداشت” و “واکسن”.

الزامات درج در آن لیست از یک سو به شرایطی بستگی دارد که به میزان کم یا زیاد در بحث های اجتماعی و رسانه ها حضور دارد. از طرف دیگر ، به دلیل تهیه ، اهمیت یا تردید در مورد استفاده ، از دیدگاه زبانی علاقه مند شوید و بنابراین موضوع برخی از توصیه هایی است که بنیاد روزانه در طول سال منتشر می کند.

این هشتمین بار است که در آن FundéuRAE بیش از 250 اصطلاح را انتخاب کرده است که برخی از توصیه های روزانه خود را در مورد استفاده از زبان ، کلمه سال خود به آنها اختصاص داده است. اولین بار “escrache” بود ، در سال 2013 ، به دنبال آن “سلفی” (2014) ، “پناهنده” (2015) ، “پوپولیسم” (2016) ، “آپوروفوبیا” (2017) ، “میکروپلاستیک” (2018) و شکلک ها (2019).

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *