محقق گورتل خاطرنشان كرد كه فرناندز دیاز از وی خواسته است تا گزارش های خود را به اتمام برساند

[ad_1]
بازرس کل واحد جرائم اقتصادی و مالی (UDEF) و بازپرس ارشد پرونده گورتل ، مانوئل موروچو جمعه این هفته گفت که روسای او تلاش کرده اند تحقیقات خود را تحریم کنید تا منجر به منتفی شدن پرونده شودهمانطور که توسط منابع قانونی گزارش شده است.

موروچو ، كه سه شنبه گذشته به قاضي مانوئل گارسيا-كاستلون ، كه در حال تحقيقات در مورد عمليات آشپزخانه است ، اطمينان داد كه در مورد جاسوسي “قبل از سياست” از لوئيس بارسنا ، صندوقدار سابق PP ، فشار برای حذف نام نخست وزیر سابق ماریانو راخوی از گزارش های خود ، این جمعه ادامه می یابد ، و به عنوان شاهد در دادگاه ملی شهادت می دهد.

در روز دوم بیانیه ، او اعلام كرد كه مافوقش به او گفته اند كه وزیر وقت وقت خورخه فرناندز دیاز از او خواست که “اکنون” گزارش های خود را ببندد در رابطه بین جوایز عمومی شرکتهای ساختمانی و کمیسیونهای ادعا شده در “b” ، که آنها به PP داده اند.

بازرس معتقد است که عجله در تکمیل گزارش های خود به این دلیل است که آنها می خواستند که اکنون تحقیقات را به پایان برسانم، ارائه کار بد ، با خطاهایی که می تواند منجر به بطلان پرونده شود ، زیرا در این مرحله از تحقیقات ، پلیس پلیس وی هنوز تمام اسنادی را که برای تهیه آن درخواست کرده است ، ندارد.

بازپرس همچنین گفت که رئیس سابق UDF خوزه لوئیس اولیورا ، كه در نتیجه پرونده افشاگری های خود در این پرونده متهم است ، روز یكشنبه با او تماس گرفت تا به او هشدار دهد كه لوییس بارسنا ، خزانه دار سابق PP ، سوئیس را خواهد گرفت. ی وی مظنون است که این تماس به دلیل تمایل وی به بازداشت بدون دلیل منجر به لغو خلاصه شده است.

بعداً ، به محض ورود بارسنا در ژوئن 2013 به زندان سوتو دل رئال ، وضعیت مشابهی را تجربه کرد. در این حالت ، الیورا کسی است که پیشنهاد می کند آدرس رئیس امور مالی سابق PP را برای یافتن مطالب وارد و ثبت کند. در اینجا شک و تردیدهای موروچو بازگشت ، زیرا در آن لحظه شانس کمی برای یافتن چیزی در خانه داشت. از این طریق ، او می فهمد که این حرکت دیگری برای خنثی سازی تحقیقات است.

سو Sus ظن به شنود قاضی روز

موروچو همچنین گفت كه سو susp ظن های او و روزز به حدی رسید كه قاضی حتی مشكوك كرد كه آنها می توانند دستگاه های شنود را در دفتر كار خود نصب كنند ، قبل از این او علیرغم اینكه مأمور این كار را انجام داد ، احتمال انجام اسكن را برای تشخیص میكروفون های بازرس مطرح كرد. با استدلال به او توصیه نکنید که این عملیات بر عهده همان افرادی است که می توانند آنها را مستقر کنند.

بنابراین ، او گزارش می دهد که در برخی موارد آنها ترجیح دادند در مقابل دفتر روز صحبت کنند، گزارش های شفاهی خود را در متن کلی دادگستری ، جایی که احساس امنیت بیشتری داشتند ، انجام می دهند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *