مخالف عثمان سونکو ، رئیس جمهور مکی سال خواستار آرامش شد

[ad_1]

طرفداران نماینده عثمان سونکو در 5 مارس 2021 در داکار تظاهرات کردند.

یک قاضی سنگالی روز دوشنبه (8 مارس) در مورد پرونده تجاوز به عنف ، عثمان سونکو ، مخالف اصلی دولت را متهم کرد ، اما وی را تحت نظارت قضایی آزاد کرد تا زمانی که دستگیری جدی ترین درگیری های سالهای گذشته در این کشور بود.

آقای سونکو “متهم به پرونده تجاوز جنسی و تحت کنترل قضایی قرار گرفت”، یکی از وکلای او ، آقایه Cira Clédor Ly. “او در حال بازگشت به خانه است. او آزاد است “توصیه دیگری گفت ، آقایه اتین ندیون ، پس از ارائه موکل خود به قاضی.

این جلسه با قاضی پر از موارد دیگری غیر از موارد حقوقی بود. پس از سه روز درگیری ، غارت و غارت پس از دستگیری وی در 3 مارس ، تانک های ارتش با پیش بینی این روز پر خطر در کشور 16 میلیون نفری داکار ، مواضع خود را به دست گرفتند ، این جزیره ثبات سیاسی است.

هزاران هوادار عثمان سونکو بعد از ظهر در میدان د لا ملت ، یک مکان تجمع سنتی در پایتخت سنگال تجمع کردند. به گزارش خبرنگاران خبرگزاری فرانسه پرس (AFP) ، پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان ، اغلب بسیار جوان ، که آنها را با سنگ بمباران می کند ، از گاز اشک آور استفاده کرد.

آنها به فراخوان جنبش جمعی برای دفاع از دموکراسی (M2D) پاسخ دادند ، که شامل حزب مخالف ، گروه های مخالف و سازمان های معترض جامعه مدنی بود که خواستار “برای شرکت در خیابان به طور دسته جمعی” از دوشنبه و به مدت سه روز.

همچنین بخوانید سنگال برای چندین سال در دامنه درگیری هایی به بزرگی نامعلوم

ماکی سال ندای آرامش

آقای سونکو ، اواخر روز دوشنبه ، در گفتگو با مطبوعات ، از سنگال خواست که قدم را افزایش دهد “بسیج”در حالی که ادعا می کند که “انقلاب” ، به گفته وی و در حال انجام است “مسالمت آمیز”. “انقلاب در حال حاضر آغاز شده است ، هیچ کس و هیچ کس قادر به جلوگیری از آن نیستگفت معاون. ما باید این بسیج را حفظ کنیم ، حتی باید بسیار مهمتر باشد ، اما مهمتر از همه باید مسالمت آمیز باشد. ” آقای سونکو اطمینان داد که آقای سال دیگر نیست “قانونی برای هدایت سنگال”، اما با سرنگونی اجباری مخالفت کرد و در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 ثبت نام کرد.

رئیس جمهور مکی سال ، که تاکنون سکوت کرده است ، دوشنبه شب از همشهریان خود خواست. “آرام و آرام”. “همه با هم ، بگذارید نارضایتی خود را فروکش کنیم و از منطق تقابل که منجر به بدترین حالت می شود ، اجتناب کنیم.”، رئیس دولت در سخنرانی خود از تلویزیون گفت. او خواستار عدالت شد “دوره خود را به طور مستقل دنبال کنید” و اعلام کرد “تسکین” ممنوعیت رفت و آمد در دو منطقه از جمله داکار.

آقای سونکو ، که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2019 سوم شد و انتظار می رفت یکی از اصلی ترین مدعیان انتخابات 2024 باشد ، روز چهارشنبه به دلیل اخلال در نظم عمومی به دلیل عزیمت به دادگاه ، جایی که برای پاسخ به تجاوز جنسی فراخوانده شد ، دستگیر شد. اتهاماتی که یکی از کارمندانش در یک سالن زیبایی علیه او مطرح کرده بود ، جایی که او برای تسکین درد کمر ماساژ می داد معاون با شخصی ضد سیستمی ، معاون در مورد توطئه ای که خود رئیس جمهور برای برکناری وی از انتخابات بعدی ریاست جمهوری ابداع کرده ، فریاد می کشد.

دستگیری آقای سونکو نه تنها باعث خشم طرفداران وی شد ، بلکه به گفته بسیاری از سنگالی ها ، حداقل از زمان شروع همه گیری Covid-19 در سال 2020 ، شرایط زندگی در زیر و بدون شرایط بد کشور ، منجر به افزایش تحریک ناشی از تخریب شده است. در درگیری های هفته گذشته حداقل پنج نفر کشته شده اند.

همچنین بخوانید در سنگال ، دستگیری دشمن عثمان سونکو شورش هایی را برانگیخت

در مواجهه با خطر تشدید ، هشت خودروی زرهی پوشیده از مسلسل در میدان استقلال ، مرکز مرکز اعصاب فلات ، مقر نهادهای اصلی ، از جمله ریاست جمهوری ، مستقر شدند. مورد دوم تحت حفاظت بالا قرار گرفته و دسترسی به آن ممنوع است. سایر وسایل نقلیه زرهی هنوز در نزدیکی بندر و در ورودی یک محله محبوب استقرار داشتند ، محل درگیری های هفته گذشته.

فعالیت به طور قابل توجهی در سرمایه آشکارا کند شد. مقامات مدرسه را به مدت یک هفته تعطیل کردند.

یافتن راه هایی برای تنش زدایی

احزاب مختلف ، با شروع از رئیس جمهور ، از هر طرف عجله دارند تا راه های تشدید تنش را بیابند. در اواخر ماه فوریه ، رئیس جمهور سوال از آقای سونکو را در مورد نقشی که در مشکلاتش بازی می کرد انکار کرد. وی در مواجهه با انتخاب ظریف بین استقلال اعلام شده قوه قضاییه ، فشار خیابان و عواقب سیاسی سرنوشت آقای سونکو ، از آن زمان در مورد پرونده سکوت کرد. بنابراین ، مداخله او در عصر نیز مشتاقانه منتظر است.

واسطه جمهوری خواه علیونه بدارا سیسه از رئیس دولت خواست كه سكوت خود را برای خطاب به جوانان بشكند و صدای خود را به درخواست های سازمان ملل یا سازمان های آفریقایی اضافه كند. سنگالی “من می خواهم با شما صحبت کنم ، چرا جهنم با آنها صحبت نمی کنی؟” “، از مطبوعات این همکار سابق نزدیک و وزیر سابق آقای سال ، با کمال میل از دولت انتقاد کرد ، “این کار را انجام دهید قبل از اینکه خیلی دیر شود.” “

بیان خودشان “نگرانی”، سفارت های اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) و کشورهای عضو آن ، بلکه همچنین از انگلستان ، سوئیس ، ایالات متحده ، کانادا ، کره جنوبی و ژاپن “بازگرداندن صلح آمیز صلح و گفتگو”با تأکید بر این “سنگال دارای سابقه طولانی در قانون مداری ، دموکراسی مشارکتی ، تحمل و احترام به حقوق بشر است.”.

بیشتر از این انگیزه های بین المللی بیشتر از رهبران مذهبی ، مسیحیان و به ویژه مسلمانان است. Serigne Mansour Sy روز یکشنبه از طرف آنها اعلام کرد که فرستادگان آنها ، به ویژه خلفا با نفوذ قابل توجه در دولت و جامعه ، با رئیس دولت ملاقات کردند. آقای سال “او به حرفهای ما گوش می دهد و ما منتظر تصمیمات او هستیم”، او گفت.

همچنین بخوانید در سنگال ، ماجرای عثمان سونکو ناامیدی مردم را متبلور کرد

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *