مراقب کمپین های کلاهبرداری برای کودکان بیمار باشید

[ad_1]
ما اغلب در شبکه ها می بینیم ارتباطات در حمایت از کمپین های جمع آوری کمک های مالی برای اهداف همبستگیبه با استفاده از شفقتي كه در آنجا برانگيخته اند ابتکاراتی که از آنها برای صرفه جویی در هزینه کاربران اینترنت استفاده می کندبه آیا تماس ها “کلاهبرداری های خیریه”که افراد فعال را فریب می دهد. یکی را در شبکه پیدا کردیم نشان دهنده یک کودک ناموجود (رائول) است که پرونده پسر کوچک دیگر ، ایکر را در نظر می گیردبیمار است و برای درمان نیاز به بودجه دارد. این گارد مدنی در حال تحقیق است مورد

بعضی از توییت‌های “Raúl” آنها قبلاً حذف شده اند ، اما دیگران به گردش خود ادامه می دهند. توییت هایی که آنها را ارسال می کند آنها حسابهای دارای میلیون ها دنبال کننده را کپی می کنند مانند موارد ایبی لانوس یا ال روبیوس. هدف این است که کسی گاز بگیرد و کمپین را ویروسی کند.

اما همه نشانه ها منجر به این می شود “کلاهبرداری خیریه” استبه گارد مدنی در وب سایت خود هشدار می دهد خطر این نوع جنایت: پیامهایی هستند که در آنها کلاهبرداران کمک مالی می خواهند برای “بلایای طبیعی ، حملات تروریستی ، بیماریها یا مراقبت از مادر یا فرزند بیمار”. ما تحقیقاتی را که انجام دادیم توضیح می دهیم تا بتوانید سرنخ هایی را به دست آورید که باعث می شود این ابتکارات کلاهبرداری را بشناسید.

گارد مدنی می گوید که می توان از کلاهبرداری های خیریه “استفاده کرد لوگوهای یک سازمان معتبر”. در پیام در مورد رائول چنین چیزی وجود ندارد ، اما الف عبارتی که برای ایجاد اعتماد طراحی شده استوی گفت: “ما به اروپا پرس گفتیم که چهار سال است منتظر مانده ایم اما موفق نشده ایم.”

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) به این امر توصیه می کند بگذار همیشه هوشیار باشیم و وقتی در مورد کمپین جمع آوری کمک شک داریم ، بیایید در این مورد کمی تحقیق اینترنتی انجام دهیم تا ببینیم آیا شکایتی و ارزیابی وجود دارد یا خیربه به طور خاص ، این بر جنبه هایی مانند تجزیه و تحلیل سازمان پشت ابتکار (در صورت ذکر) یا بپرسید چه مقدار از پول اهدا شده در سازمان باقی مانده است.

بسیاری از کشورها دارند ارزیابی موسسات خیریهبه به عنوان مثال ، اگر شیء آمریکایی است ، می توانید اطلاعات مربوط به آن را در صفحات پیدا کنید اتحاد برای عاقلانه دادن،، ناوبر خیریه،، CharityWatch یا راهنمای ستارهبه

در اسپانیا ، می توانید بررسی کنید که آیا موضوع پس از کمپینی که به شما می رسد ذکر شده است یا خیر لیست موجودیت ها معتبر توسط بنیاد وفاداری، که به ارزیابی سازمان های غیردولتی اختصاص دارد. آنجا پیدا کردیم فدراسیون بیماریهای نادر اسپانیا (FEDER)، که با او صحبت کردیم و از کمپین رائول خبری ندارد.

علاوه بر این ، در VerificaRTVE ما با متخصصان صحبت کرده ایم. در میان آنها ، دکتر پره سولر-پالاسین، رئیس واحد نقص ایمنی اولیه در بیمارستان دانشگاه وال هبرون ، که مخاطب در شبکه موجود استبه او با درخواست از همکارانش در تأیید عدم وجود پرونده رائول به ما کمک کرد انجمن ایمونولوژی اسپانیازیرا هیچ شبکه رسمی گرانولوماتوز اسپانیایی وجود ندارد. دکتر به ما گفت که درمان این بیماری در اسپانیا از طریق مشاوره در مادرید ، بارسلونا و اندلس انجام می شود ، که معاینه را تا حدودی آسان کرد. هیچ متخصص مرتبط با او از این پرونده اطلاع نداشت.

سرانجام ، برای تأیید اینکه آیا آنها هویت ایکر را غصب کرده اند یا یک نوجوان دیگر که با تحقیقات ما آشنا است ، او با شماره روی پوستر جعلی کمپین رائول تماس گرفت تا او پاسخ داد. وقتی از او درخواست جزئیات کرد ، دریافت کرد شرح موردی مورد ایکربه هیچ چیز تغییر نکرد ، در بیمارستان رویال کودک در آلمریا (بیمارستان Torrecárdenas) تکرار شد. اما متخصص این مرکز ، دکتر فرانسیسکو لندینزاو از بخش سرطان خون پرونده ایکر را می دانست ، اما نه رائول ، اگر وجودش حقیقت داشت ، چیزی غیرممکن بود.

ایکر ، یک مورد واقعی

اثبات صحت نداشتن داستان رائول مستلزم اثبات آن است حرف ایکر ایبونز درست بودبه و بس ایکر یک پسر 5 ساله از Roquetas de Mar است. (آلمریا) ، که دارد گرانولوماتوز مزمن، یک بیماری نادر به دلیل ناهنجاری ارثی است. همانطور که ما اظهار نظر کردیم ، او با توجه به سازمان بیماریهای نادر FEDER پیشنهاد می کند ایجاد تومور در زخم ها و احتمال عفونت های جدیبه

لندینز توضیح داد چرا در این مورد درمان خصوصی دنبال می شود: “از آنجایی که ایکر هیچ خواهر و برادر ندارد ، به دنبال یک اهداکننده مناسب بود ثبت اهدا کننده مغز استخوان ، REDMO، بنیادی که توسط جوزپ کارراس تأسیس شد. هیچ کس حاضر نشد ، و تنها گزینه در آن زمان انجام یک پروسه کمک به باروری بود تا مادر را از طریق انتخاب جنینی به باردار شدن این برادر برساند. مشکل در این موارد این است که این فقط یک زایمان نیست ، بلکه یک زایمان با دو ویژگی است: بدون این اختلال ژنتیکی ، زیرا این بیماری ارثی است و می تواند هم در او و هم در مغز سازگار ایجاد شود (ژنهای HLA بین اهدا کننده و اهدا کننده باید باشد همان) به دست آوردن جنین با این دو شرایط دشوار است. تلاش ها در بیمارستان ویرجن دل روکو در سویا (عمومی) ناموفق بود و از آن زمان والدین در جایی دیگر به دنبال بودجه و درمان بودند.

این به ابتکار خانواده ایبونز، که در آلمریا زندگی می کند ، دریافت کرده است توجه رسانه ها در اندلس (1 Y 2) ، بلکه از افرادی که ، همانطور که به شما گفتیم ، می خواهند از همدلی استفاده کنید تولید مورد به گفته پدر ایکر ، این اولین بار نیست که کسی سعی می کند آنها را فریب دهد. آنها قبلاً ارائه کرده اند شکایت برای پرونده قبلی، و اکنون آنها همین کار را در مورد “رائول جعلی” انجام داده اند ، پیام هایی که VerificaRTVE در وب پیدا کرده است. پلیس قضایی گارد مدنی آلمریا در حال تحقیق استبه در همین حال ، خوزه لوئیس ایبانز نگران است که “با همه این موارد ، کسانی هستند که پرونده ها را اشتباه می گیرند ، افراد کمتری داستان پسرم را باور می کنند و کمتر پول اهدا می کنند. ما به مبارزه خود ادامه می دهیم ، اما همه چیز بسیار دشوار است. “

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *