ملوان پابلو کاستاس پس از 11 ماه اقامت در یمن وارد اسپانیا می شود

[ad_1]
پابلو کاستاس ، ملوان گالیسی پس از گذراندن 11 ماه در بازداشت در یمن ، جمعه جمعه وارد اسپانیا شد ، جایی که به ماهیگیری غیرقانونی متهم شد.

کاستاس ، از نظر جسمی خسته اما سپاسگزار بسیج اجتماعی که باعث آزادی وی شد ، با مشاور حقوقی و سندیکال کارگری خود مانولو کامانگو و همچنین برادرانش همراه شد.

پابلو کاستاس پس از ورود به مادرید در یک کنفرانس خبری گفت: “ما فاجعه های زیادی را پشت سر گذاشتیم ، آنها با ما بد برخورد کردند.”من مجرم نیستم ، من همیشه به صورت قانونی کار کرده امبه آنها بی عدالتی کرده اند. “

چند ماه گذشته بی ثبات بوده است. ما بدون آب بودیم و نمی توانستیم بشوئیم

کاستاس استرالیا را مسئول بدبختی خود می داند. “بی عدالتی ، پس از ظلم به ما ، سازماندهنده بود استرالیا با فشار غیرقانونی خود“.

علاوه بر این ، او شرایط سختی را که هم او و هم خدمه در ماه های آخر کشتی متحمل شده اند ، شرح داد. “ما تا آنجا که می توانستیم خودکفا بودیم ، سپس مشکلات را پشت سر گذاشتیم ، این یک آزمایش بود.” “چند ماه گذشته ناپایدار بود. ما بدون آب بودیم و نمی توانستیم بشوئیم.”

کاستاس در سپتامبر 2020 بازداشت شد.

پابلو کوستاس ، ملوان اهل بوئو (پونته ودرا) ، ناخدا کشتی کوبیا ، در سپتامبر سال گذشته در حالی که در بندر المقاله یمن بود ، به همراه بقیه خدمه خود – بیش از سی نفر از ملیت های مختلف – توسط به دستور مقامات استرالیا ، تحت الف اتهام ماهیگیری غیرقانونیبه

شکایت از ماهیگیری غیرقانونی منجر به شکایت شد که در آن ملوان گالیسیایی محاکمه شد و به سه ماه زندان محکوم شداما شکایت از طرف دادستان این روند را فلج کرده و مقامات یمنی را از خروج خدمه از این کشور منع کرد.

در چند ماه گذشته ، CUT و خانواده اش وضعیتی را که در آن قرار دارد محکوم کردند پابلو و همراهانش در کشتی “ربوده شدند”با وجود شرایط “غیربهداشتی” که در هفته های اخیر داشتند بدون غذا و سرویس بهداشتی می آمدند.

سرانجام ، وزارت خارجه آزادی وی را یکشنبه گذشته ، پس از آن تأیید کرد اقدامات “شخصاً” توسط وزیر خوزه مانوئل آلبارز انجام شده استو آنهایی که توسط نمایندگی های دیپلماتیک در مسقط (عمان) ، قاهره (مصر) و ریاض (عربستان سعودی) انجام می شود ، زیرا اسپانیا سفارت خود را در یمن ندارد.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *