موجی از فقر به موج اپیدمی اضافه می شود

[ad_1]

مردی شمع خود را بر روی صلیب روشن می کند ، نمادی از مرگ ویروس کرونا ، در خارج از کنگره ، برزیل ، 27 آوریل 2021.

بئاتریس فکر می کرد که همه چیز راجع به اپیدمی ها می داند. “من تمام زندگی خود را وقف مطالعه ویروس ها کرده ام” این پزشک معروف ویروسی ، پنجاهمین مدیر آزمایشگاه در سائو پائولو ، ترجیح می دهد ناشناس بماند. در مواجهه با ویروس های کرونا ، “من خیلی قدرتمند احساس کردم ،” قبل از افزودن ادامه می یابد: “اما این قبل از ماه مارس بود. قبل از اینکه پدرم از کوید بمیرد. “

در 82 سالگی ، آخرین “او به طور ناگهانی و در تنهایی در یکی از بیمارستان های شلوغ سائوپائولو به تنهایی درگذشت و توسط این ویروس به صحنه هایی وحشتناک تبدیل شد” به ویروس شناس اعتماد می کند ، که پس از مرگش مدت زیادی طول کشید تا کار کند. “دیگر نمی توانم ادامه دهم. دیگر باور نمی کنم. از خودم می پرسم: اگر نتوانم خودم را نجات دهم از چه چیزی در تمام زندگی استفاده می کنم؟ “، با صدای شکسته تعجب می کند

بئاتریس مانند برزیل است ، کشوری که توسط موج دوم Covid-19 به زانو درآمده است. در 40000 قربانی این اپیدمی در اواخر آوریل فراتر رفت و چند هفته گذشته به خصوص کشنده بود: 100000 بیمار فقط در 36 روز در قتل عامی که کل کشور را تحت تأثیر قرار داد جان خود را از دست دادند. طبق مطالعه ای که بخصوص توسط دانشگاه برزیل (UnB) انجام شده است ، تقریباً از هر ده برزیلی نه نفر (86٪) می گویند کسی را می شناسد که به دلیل ویروس کرونا مرده باشد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در برزیل ، گرفتار بیماری همه گیر ، جائر بولسونارو در آشفتگی است

با این حال ، در روزهای اخیر ، اندکی بهبود یافته است. تعداد مرگ و میرهای روزانه امروز به طور متوسط ​​حدود 2300 نفر است ، در حالی که اوایل آوریل بیش از 3000 نفر بود. به گفته کالج امپریال لندن ، میزان تولید مثل ویروس (“R”) اکنون 0.93 است که برای اولین بار از نوامبر 2020 به زیر 1 رسیده است. در چندین منطقه ، میزان اشتغال در بخش های مراقبت های ویژه کاهش می یابد.

تردید در مورد اثربخشی “واکسن چینی”

“وضعیت در سطح بسیار بالایی از عفونت در حال تثبیت است. اما هنوز نمی توانیم در مورد رکود اقتصادی صحبت کنیم و موج عبور نکرده است. “ اصرار دارد خوزه کاسیو دو موراس ، اپیدمیولوژیست شناخته شده ، عضو رصدخانه کوید -19 ، که توسط متخصصان در این مورد آموزش دیده است. اشغال تخت های مراقبت های ویژه در 17 مرکز از 27 مرکز منطقه ای کشور از 90٪ فراتر رفته است. “آینده بسیار نامشخص است” محقق نتیجه می گیرد.

همه امیدها اکنون معطوف به کمپین واکسیناسیون است. اما فقط 30 میلیون برزیلی حداقل دوز اول یا 14٪ از جمعیت را دریافت کردند. بیش از حد ، وزارت بهداشت برنامه خود را اصلاح کرد و پیش بینی کرد که در ماه مه 32.4 میلیون دوز تحویل داده شود ، در حالی که در ابتدا 46.9 میلیون دوز بود. در چندین شهرداری تزریق دوز دوم به دلیل کمبود تجهیزات متوقف شد.

تمام کاری که شما باید انجام دهید خواندن 54.98٪ از این مقاله است. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *