نقشه ویروس کرونا در جهان و داده های مربوط به توسعه آن

[ad_1]

این اخبار روزانه با اطلاعات منابع مختلف بین المللی به روز می شود.

ویروس جدید کرونا SARS-CoV-2 ، مسئول بیماری COVID-19 ، در سراسر جهان در حال پیشرفت است و بیش از 4.5 میلیون نفر جان خود را از دست داده و بیش از 216 میلیون نفر نیز مبتلا شده اند. به این ترتیب تعداد موارد و مرگ و میر در جهان توسعه می یابد.

خلاصه وضعیت

در اوایل ماه اوت ، جهان از 200 میلیون مورد ثبت شده فراتر رفت. او تنها شش ماه بعد این کار را کرد بیش از 100 میلیون کشور با بیشترین میزان آلودگی به صورت مطلق همچنان ایالات متحده است و پس از آن هند و برزیل قرار دارند.

پس از بیش از دو ماه رشد ، به نظر می رسد موارد هفتگی در سراسر جهان در حال تثبیت است، بیشتر از بین 16 تا 22 آگوست 4.5 میلیون عفونت گزارش شده استبه بر اساس این گزارش ، به طور متوسط ​​روزانه حدود 640،000 مورد ابتلا به ویروس کرونا ثبت می شود آخرین گزارش اپیدمیولوژیک سازمان بهداشت جهانیبه

با این حال، مناطق غربی اقیانوس آرام و آمریکای شمالی و جنوبی دوباره افزایش یافتند این هفته در مقایسه با هفته قبل به ترتیب 20 و 8 درصد بود. در ایالات متحده ، موارد جدید 15 درصد در هفته افزایش یافته است ، در حالی که در کشورهایی مانند هند ، ایران ، انگلستان یا برزیل کاهش قابل توجهی مشاهده شده است.

از سوی دیگر، ثبت مرگ و میر در هفته گذشته، حدود 68000 ، شبیه به موارد قبلی است. با این حال ، دو سرزمین افزایش قابل توجهی حدود 10 show را نشان می دهند: اروپا و آمریکا.

از نظر مرگ و میر در سراسر جهان ، آمریکا و اروپا 73 of از موارد مرگ و میر در جهان را تشکیل می دهند ، در حالی که آسیا ، قاره ای که همه گیری در آن رخ داده است ، 22 درصد از مرگ و میرها را گزارش می کندبه نمودار زیر نشان می دهد مرگ روزانه به ازای 100000 نفر در هر کشور در مکان هایی مانند اسپانیا آنها تنها به نظر می رسند دو قسمت عمده مرگ و میر برای کروناویروس: اولین ، بین مارس و آوریل ؛ و دوم ، بین نوامبر و دسامبر.

در اوایل ماه ژوئن ، پرو داده های خود را بررسی کنید ، که شامل می شود شامل بیش از 115000 کشته برای ویروس کرونا به آمار رسمی آنها. با بیش از 197،000 مرگ گزارش شده ، این کشور آمریکای جنوبی به بالاترین رتبه در جهان تبدیل شده است.

تعداد رسمی مرگ و میر ناشی از COVID-19 قطعاً کمتر از تعداد واقعی مرگ و میر است. خود سازمان بهداشت جهانی (WHO) برآورد می کند که تعداد واقعی مرگ و میر ناشی از کروناویروس دو تا سه برابر بیشتر از آمار رسمی است ، که عمدتا به دلیل فروپاشی سیستم بهداشتی در بسیاری از کشورها است ، که مانع از نظارت دقیق بر تأثیر این ویروس شده است. بیماری.

داده ها بر اساس قاره ها

بر ایالات متحده آمریکاورود جو بایدن دموکرات به کاخ سفید به معنی تغییر در روند همه گیری همه گیر. دومین، چینمرکز شیوع این بیماری ، ماه ها پیشرفت همه گیری را متوقف کرده است. اکنون در آسیا آسیب دیده ترین کشور است هند، دومین پرجمعیت ترین جهان ، نتوانسته از شیوع SARS-CoV-2 جلوگیری کند.

بر آفریقا ، تعداد عفونت ها شتاب گرفته استبه این قاره دارای بیش از 7.5 میلیون مورد و بیش از 189،000 مرگ و میر است که در سومین موج تهاجمی تر قرار گرفت ، در حالی که میزان واکسیناسیون هنوز بسیار پایین است. و در آمریکای لاتینبرزیل ، کلمبیا و آرژانتین کشورهایی هستند که بیشترین موارد ابتلا را داشته اند.

بر اقیانوسیه ، نکته اصلی محدودیت های جدی بودبه استرالیا، که بیش از 33،000 عفونت و 900 مرگ را ثبت کرده است مجبور به اعمال محدودیت در تابستان شد پس از کنترل شیوع ویروس کرونا برای چندین ماه. نیوزلندکه محدودیت بسیار سختی اعمال کرد ، تابستان گذشته کشور را عاری از کرونا اعلام کرد و مجدداً در ماه دسامبر پس از کنترل شیوع فعال آن اقدام کرد.

ویروس کرونا که تاکنون بیش از آن را ترک کرده است چهار میلیون مرگ در سراسر جهان، با این حال ، دارای یک مرگ و میر نابرابر در هر قلمرواگرچه ایالات متحده ، برزیل و هند سه کشوری هستند که بیشترین تعداد مرگ و میر را به طور مطلق نشان می دهند ، اما مقایسه مرگ و میر در کشورهای با بیش از یک میلیون نفر جمعیت نسبت به جمعیت آنها نشان می دهد که پرو کشوری است که بالاترین میزان مرگ و میر را دارد، با حدود 600 مرگ در هر 100000 نفر. اسپانیا که رتبه دوم را در این رتبه بندی کسب کرد ، در حال حاضر 178 مورد مرگ را گزارش کرده است و دیگر در بین بیست کشور با بیشترین مرگ و میر قرار ندارد.

نمودار زیر نشان می دهد جمع آوری داده های همه گیر برای هر قاره و نسبت آن را نسبت به مقدار کل در نظر می گیرد. آمریکا 39 درصد از تشخیص ها و 47 درصد از مرگ ها را به خود اختصاص داده است ، در حالی که کمی بیشتر از آن یک چهارم عفونت ها و مرگ ها در اروپا رخ داده استبه

با این حال ، این توزیع همیشه صادق نبوده است. این ویروس چندین بار در سراسر جهان منتشر شده استبه از زمان شیوع بیماری همه گیر در چین در اواخر سال 2019 ، موج های مختلف عفونت ها و مرگ ها به طور نامساوی به کره زمین برخورد کرده است. موارد ابتلا در اروپا در مارس 2020 افزایش یافت ، اگرچه این ویروس به زودی به آمریکا برخورد کردو در اکتبر به یک میلیون مرگ در سراسر جهان رسیده بود. در ژانویه 2021 شمار مبتلایان به کرونا از صد میلیون نفر فراتر رفته استبه

همه گیری در اسپانیا

ویروس کرونا از فوریه 2020 و اواسط مارس به اسپانیا سرایت کرده است مجبور به تحریک اضطراب برای تلاش برای جلوگیری از عفونت ها شد و کاهش اشباع بیمارستان بیش از دو ماه ، اسپانیایی ها از یکی از شدیدترین زندان های جهان رنج بردند ، که مانع نشد خدمات بهداشتی در بسیاری از نقاط پیشی گرفته است قبل از دستیابی به تراز منحنی

با همه چیز اسپانیا همچنان یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد مرگ و میر و مرگ ناشی از COVID-19 را در کره زمین دارد و در حال حاضر پس از پایان وضعیت اضطرابی با بازگشت مجدد SARS-CoV-2 روبرو است. الان اوضاع چطور است؟

روش و منابع

برای جمع آوری این اطلاعات از داده های وزارت بهداشت یا منابع رسمی هر کشور استفاده شده است ، که با داده های ارائه شده در سراسر جهان توسط مرکز علم و مهندسی در دانشگاه جان هاپکینز ایالات متحده ترکیب شده است. با این حال ، مورد دوم تنها منبع داده نمودارهای این اخبار از آگوست 2021 است. اطلاعات این نهاد به طور دوره ای با منابع رسمی بررسی می شود تا از صحت آن اطمینان حاصل شود.

ما از تعریف کشورهایی که توسط سازمان ملل متحد تعریف شده است استفاده می کنیم: 193 کشور ، فلسطین و واتیکان. از ژوئیه سال گذشته ، برنامه مرگ و میر روزانه به ازای هر 100000 نفر فقط کشورهای اروپایی و آنهایی که بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند را برای مشاهده آسان شامل می شود.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *