هزاران روس به بوریس نمتسوف ، حریف کشته شده در سال 2015 ادای احترام می کنند

[ad_1]

روسها برای ادای احترام به بوریس نمتسوف در 27 فوریه 2021 به مسکو می آیند.

هزاران روس و دیپلمات غربی روز شنبه (27 فوریه) در مرکز مسکو به یاد مخالف بوریس نمتسوف ، یکی از مخالفان اصلی رئیس جمهور ولادیمیر پوتین در ترور شش سال پیش ، جمع شدند.

از صبح ، جریانی ثابت برای یادبود موقت ساخته شده به یادبود بوریس نمتسوف در محل مرگ وی ، که به طور مرتب توسط مقامات برچیده شده بود ، گل می گذاشت. سالگرد مرگ نمتسوف معمولاً با راهپیمایی مخالفان از طریق مرکز مسکو برگزار می شود ، اما امسال تصمیم گرفته شد که فقط به دلیل محدودیت های بهداشتی ناشی از بیماری همه گیر ، از این بنای یادبود بازدید شود.

طبق سازمان غیردولتی Compteur blanc که به نظارت بر تظاهرات اختصاص دارد ، حدود 7،800 نفر در ساعت 5:30 بعد از ظهر (3:30 بعد از ظهر در پاریس) در این تجمع شرکت کردند.

“ما هر ساله در این روز در این مکان جمع می شویم تا قدرتی را که فراموش نکرده ایم و فراموش نخواهیم کرد ، نشان دهیم. حافظه بوریس پاک نخواهد شد “میخائیل کاسیانوف ، رقیب و نخست وزیر پیشین ، به خبرنگاران گفت. “من مطمئن هستم که آنچه بوریس برای آن می جنگد ، آزادی روس ها ، رفاه و زندگی با عزت آنها به زودی محقق خواهد شد.”وی افزود ، تبریک گفت “سهم وی در آزادی روسها از این ظلم و این توتالیتاریسم که از دوران اتحاد جماهیر شوروی ما را دنبال می کند”.

“ما باید خاطره این جنایت بزرگ علیه دموکراسی و جامعه مدنی روسیه را حفظ کنیم.”یکی از شرکت کنندگان ، میخائیل ، یک دانشجوی 21 ساله گفت. “او حقیقت را می گفت و به همین دلیل ما در اینجا می کشیم.”، ایرینا دروزدووا ، یک وکیل 44 ساله اضافه کرد.

تاج های گل توسط سفرای غربی ارائه شده است

همسر الکسی ناوالنی ، جولیا ناوالنا ، نیز با یک دسته گل میخک قرمز حضور داشت. همچنین تاج های گل توسط سفیران اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و انگلستان به همراه دیگر مقامات غربی اهدا شد.

“نمتسوف هنوز نمونه ای برای کسانی است که نسبت به آزادی ، حقوق بشر و دموکراسی بی تفاوت نیستند.”، توییت نمایندگی اتحادیه اروپا در روسیه. “او الهام بخش بسیاری از افرادی است که برای عدالت ، شفافیت ، آزادی تلاش می کنند.”، سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو واکنش نشان داد، ربکا راس ، همچنین در توییتر.

ایالات متحده گفت به مناسبت سالگرد مرگ وی ، هنگامی که الکسی ناوالنی ، حریف کرملین به یک مستعمره منتقل شده بود ، مشخص شد “عمیقا نگران” از جانب “عدم تحمل در حال رشد” روسیه تا آزادی بیان در بیانیه مطبوعاتی جداگانه، آنتونی بلینکن ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، یاد و خاطره حریف خود را ستود “زندگی خود را وقف ساختن روسیه آزاد و دموکراتیک کنید”. “کسانی که از آزادی و دموکراسی خود در روسیه دفاع می کنند ، همچنان مورد حمله قرار می گیرند و کشته می شوند.”، او دوباره محکوم کرد ، افزود: “ما عمیقاً نگران افزایش عدم تحمل دولت روسیه نسبت به هر نوع بیان مستقل هستیم. “

بوریس نمتسوف ، معاون نخست وزیر در زمان رئیس جمهور بوریس یلتسین ، نقش مهمی در مخالفت با ولادیمیر پوتین داشت. در 27 فوریه 2015 ، او چهار بار توسط پلی در نزدیکی کرملین مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

در ژوئیه 2017 ، پنج مرد از جمهوری های چچن و اینگوش در قفقاز روسیه به جرم قتل به یازده تا بیست سال زندان محکوم شدند. با این حال ، خانواده بوریس نمتسف پدر را محکوم کردند. “نامشخص بودن کامل” عدالت روسیه ، که حامی واقعی را شناسایی نمی کند.

جهان با AFP[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *