وام گرفتن تخت از COVID-19 در بیمارستان های اسپانیا

[ad_1]
ویروس کرونا ویروس در اسپانیا ، که در حال حاضر بیش از 3.7 میلیون عفونت و 80600 مرگ دارد ، بیمارستان ها را در مرز نگه می دارد ، بیش از حد بیش از حد در طول موج اول. بدون داده های معتبر برای این دوره ، ممکن است دو موج بعدی به این سطح اشباع نرسیده باشند آنها نزدیک بودند که توالت ها را تحت کنترل درآورند.

اکنون، تعداد تخت های مراقبت ویژه توسط بیماران مبتلا به COVID 8.46٪ است، که نشان دهنده یک تثبیت کننده زیر آستانه 10٪ است ، که میانگین خطر را پس از هفته ها کاهش نشان می دهد. طبق چراغ راهنمایی که توسط دولت تنظیم شده ، بعد از برخورد حداکثر 45٪ در طول موج سوم ، اکنون واحدهای مراقبت های ویژه در معرض خطر کم هستند و هیچ جامعه خودمختاری در معرض خطر شدید نیست.

در واقع ، فقط مادرید همچنان در معرض خطر زیادی است ، پس از سقوط مداوم در هفته های اخیر ، میزان اشغال تخت در بخش های مراقبت ویژه دوباره به بیش از 20٪ رسیده است. از طرف دیگر ، شش خودمختاری کم خطر (اندلس ، کاستیا-لا منچا ، کاناریا ، ناوارا ، آستوریاس و لاریوخا ، علاوه بر ملیلا) و شش کشور دیگر (جامعه والنسیا ، اکسترامادورا ، کانتبریا ، گالیسیا ، مورسیا و جزایر بالئاریک) ، که زیر 5٪ است ، آستانه نرخ جدید اشتغال COVID است.

اما بیماران ویروس کرونا تنها کسانی نیستند که در بخش های مراقبت ویژه مراقبت می شوند. با در نظر گرفتن کلیه بیماران بستری ، صرف نظر از بیماری که از آن رنج می برند ، ظرفیت کل واحدهای مراقبت های ویژه در اسپانیا از پایان ماه آگوست به کمتر از 40 درصد رسیده است و هنوز نزدیک به 50٪ است.

به همین دلیل کارمندان بهداشت بارها و بارها خواهان بستن شهرداری ها و حتی جوامع شده اند تا از کنترل مجدد انتقال بیماری جلوگیری کنند.

ظرفیت کمک به استان

اگر به داده ها بر اساس استان نگاه کنید ، فقط سه نفر (سوریا ، پالنسیا و آویلا) در روزهای اخیر هنوز در معرض خطر شدید قرار دارند همانطور که برای حرفه بیماران مبتلا به COVID ، هنگامی که چند هفته پیش آنها بیش از بیست نفر بودند. با این حال ، اگر بیماران به دلیل آسیب شناسی های دیگر اضافه شوند استانهایی که بیشتر تحت تأثیر همه گیری قرار دارند همیشه بیشترین اشباع را ندارند.

تعداد تخت هایی که بیمارستان ها به مراقبت های بهداشتی گزارش می دهند هر روز متفاوت است و با توجه به نیازهای هر مرکز تغییر می کند ، و منابع را از سایر زمینه های بهداشت و درمان به دست می آورد. مادرید یا کاتالونیا همزمان با افزایش موج دوم و سوم واحد ها را افزایش دادند ، اما سپس آنها را کاهش دادند.

در لاریوخا ، جامعه کوچکتری که فقط دارای یک بیمارستان با واحدهای مراقبت ویژه است ، پرش ها بارزتر است: از 19 یا 20 تخت در هر 100000 نفر از اکتبر تا ابتدای سال تا بیش از 27 در بعضی از هفته های فوریه متغیر است. .

با توجه به افزایش بیماران در بخشهای مراقبت ویژه ، اولین قدم این است تختخوابها را گسترش می دهد ، اما همچنین فضای بیشتری را باز می کند و فعالیت غیر COVID را کاهش می دهد دکتر ریچارد فررر ، رئیس انجمن مراقبت های ویژه ، داروهای حیاتی و کرونر اسپانیا (SEMICYUC) و رئیس بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان Vall d’Hebron در بارسلونا توضیح می دهد که این ممکن است به تعویق بیفتد.

وی افزود: “مسئله منطقی همکاری است.” این امر به معنی جابجایی بیماران بین مناطق است ، زیرا او معتقد است که انتقال تجهیزات دشوارتر است. با این حال ، این وظیفه در جوامع دارای یک استان پیچیده تر است.

درباره این اطلاعات

داده های موجود در این نقشه های تعاملی و نمودارهای همراه از گزارش های رسمی منتشر شده روزانه توسط وزارت بهداشت و از مجموعه کامل داده های باز در مورد ظرفیت سلامتی.

این نقشه ها هم تعداد بیماران بستری در تاریخ و هم درصد مربوط به تعداد تخت های موجود را نشان می دهد. این عامل آخر هر روز بسته به نیاز مراکز متفاوت است و مستقیماً توسط بیمارستان ها به وزارت گزارش می شود.

داده ها به عنوان پذیرش در بخش مراقبت های ویژه تفکیک شده و به دو دسته تقسیم می شوند: “بیماران COVID” ، که در مورد واحدهای مراقبت های ویژه شامل بیماران با و بدون ماسک تنفسی و “سایر بیماران” است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *