وام گرفتن تخت از COVID-19 در بیمارستان های اسپانیا

[ad_1]
ویروس کرونا ویروس در اسپانیا ، که در حال حاضر بیش از 3.6 میلیون عفونت و 79800 مرگ دارد ، بیمارستان ها را در مرز نگه می دارد ، بیش از حد بیش از حد در طول موج اول. بدون داده های قابل اعتماد برای این دوره ، ممکن است دو موج بعدی به این سطح اشباع نرسیده باشند آنها نزدیک بودند که توالت ها را تحت کنترل درآورند.

در حال حاضر پس از اوج نزدیک به 25٪ در اواخر آوریل تعداد تخت های مراقبت ویژه که بیماران مبتلا به COVID اشغال کرده اند 15.97٪ است. اگرچه روند طی روزهای اخیر نزولی بوده است و این ارقام به دور از بالای 45٪ ثبت شده در موج سوم نیستند ، اما طبق چراغ راهنمایی تنظیم شده توسط دولت هنوز در معرض خطر بالایی است.

در کل به سه جامعه (لاریوخا ، مادرید و باسک) در معرض خطر شدید قرار دارنددر حالی که پنج نفر دیگر (کاستیا و لئون ، آراگون ، کاتالونیا و کاستیا-لا منچا) علاوه بر سئوتا ، در معرض خطر بالایی هستند ، اگرچه وضعیت آنها مطلوب تر است. فقط سه ، گالیسیا ، جزایر بالئاریک و جامعه والنسیا ، زیر 5٪ هستند ، آستانه ای که میزان طبیعی جدید را برای اشغال COVID نشان می دهد.

اما بیماران ویروس کرونا تنها کسانی نیستند که در بخش های مراقبت ویژه مراقبت می شوند. با در نظر گرفتن کلیه بیماران بستری ، صرف نظر از بیماری که از آن رنج می برند ، ظرفیت کل واحدهای مراقبت های ویژه در اسپانیا از پایان ماه آگوست به کمتر از 40 درصد رسیده است و در حال حاضر بیش از 50٪ است.

به همین دلیل کارکنان بهداشت بارها و بارها خواهان بستن شهرداری ها و حتی جوامع شده اند تا از کنترل مجدد انتقال بیماری جلوگیری کنند.

ظرفیت کمک به استان

اگر به داده ها بر اساس استان نگاه کنید ، تا در روزهای اخیر 14 نفر هنوز در معرض خطر شدید قرار دارند در حرفه بیماران مبتلا به COVID. با این حال ، اگر بیماران به دلیل آسیب شناسی های دیگر اضافه شوند استانهایی که بیشتر تحت تأثیر همه گیری قرار دارند همیشه بیشترین اشباع را ندارند.

تعداد تخت هایی که بیمارستان ها به مراقبت های بهداشتی گزارش می دهند هر روز متفاوت است و با توجه به نیازهای هر مرکز تغییر می کند ، و منابعی را از زمینه های دیگر مراقبت های بهداشتی می گیرد. مادرید یا کاتالونیا همزمان با افزایش موج دوم و سوم واحد ها را افزایش دادند ، اما سپس آنها را کاهش دادند.

در La Rioja ، جامعه کوچکتری که فقط دارای یک بیمارستان با واحدهای مراقبت ویژه است ، پرشها بارزتر است: از 19 یا 20 تخت در هر 100000 نفر از اکتبر تا ابتدای سال تا بیش از 27 در برخی از هفته های فوریه .

با توجه به افزایش بیماران در بخشهای مراقبت ویژه ، اولین قدم این است تختخوابها را گسترش می دهد ، اما همچنین فضای بیشتری را باز می کند و فعالیت غیر COVID را کاهش می دهد دکتر Ricard Ferrer ، رئیس انجمن مراقبت های ویژه ، داروهای حیاتی و کرونر اسپانیا (SEMICYUC) و رئیس بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان Vall d’Hebron در بارسلونا ، به DatosRTVE توضیح داد که این ممکن است به تعویق بیفتد.

وی افزود: “مسئله منطقی همکاری است.” این امر به معنی جابجایی بیماران بین مناطق است ، زیرا او معتقد است که انتقال تجهیزات دشوارتر است. با این حال ، این وظیفه در جوامع دارای یک استان پیچیده تر است.

درباره این اطلاعات

داده های موجود در این نقشه های تعاملی و نمودارهای همراه از گزارش های رسمی منتشر شده روزانه توسط وزارت بهداشت و از مجموعه کامل داده های باز در مورد ظرفیت سلامتی.

این نقشه ها هم تعداد بیماران بستری در تاریخ و هم درصد مربوط به تعداد تخت های موجود را نشان می دهد. این عامل آخر هر روز بسته به نیاز مراکز متفاوت است و مستقیماً توسط بیمارستان ها به وزارت گزارش می شود.

داده ها به عنوان پذیرش در بخش مراقبت های ویژه تفکیک شده و به دو دسته تقسیم می شوند: “بیماران COVID” ، که در مورد واحدهای مراقبت های ویژه شامل بیماران با و بدون ماسک تنفسی و “سایر بیماران” است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *