واکسن ما همه گزینه ها را برطرف می کند “

[ad_1]


  • کمی برنامه ای برای رادیو بیرونی
  • دوشنبه تا جمعه ساعت 09:30 و 15:30 UTC
  • سه شنبه تا شنبه ساعت 00.00 مجدداً منتشر می شود

ویروس کرونا او را به یکی از مشهورترین محققان بلغارستان تبدیل کرده است و هجده ماه است که بدون مشکل کار می کند و روی یکی از امیدوار کننده ترین پروژه های واکسن علیه خود کار می کند. SARS-CoV-2به واکسن از طراحی جدید برنامه داخلی بینی، از جانب یک دوز بسیار قویبه بر ‘کمی ما با مدیر آزمایشگاه کروناویروس در مرکز بیوتکنولوژی CSIC،، لوئیس آنژوان.

آیا موج ششم رخ خواهد داد؟

در پایان تابستان ، احتمال موج جدید در افق باز می شود. “من فکر می کنم موج ششم خواهد آمد ، اما باید بسیار مسطح باشد ، زیرا همانطور که می دانید در اسپانیا ما 70 درصد از افراد واکسینه شده را داریم و جاه طلبی این است که تا پایان پاییز 90 درصد باشد. با این سطح ایمن سازی ، ویروس با انتشار خود مشکلات جدی دارد. “

در مواجهه با این سناریو و انواع مختلف ناشی از ویروس ، ویروس شناس احتیاط می کند. وی توضیح داد که واکسن ها خوب و ایمن هستند ، آنها ما را از آسیب های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ محافظت می کنند ، “اما آنها 100 us از ما در برابر عفونت مجدد محافظت نمی کنند.” وی افزود: “افرادی هستند که دوبار واکسینه شده اند و ویروس هنوز می تواند آلوده ، تکثیر و تکثیر و منتقل شود.” زیرا، استفاده از ماسک در داخل خانه را توصیه می کند ، وقتی افراد زیادی روی یک نکته متمرکز شده اند.

واکسن داخل بینی

در مورد پروژه واکسنی که با تیم خود و ایزابل سولا در حال توسعه است ، ویروس شناس تایید کرد:ما سراغ واکسن داخل بینی و یک دوز واحد می رویم که بسیار قوی استکه از عفونت و انتقال ویروس جلوگیری می کند و برای مقابله با هر گزینه ای آماده خواهد شد “، چیزی که تا کنون در مورد دیگران به دست نیامده است.

وی می گوید ایمن سازی مخاطی بسیار م effectiveثرتر و قوی تر از ایمن سازی داخل عضلانی است. او امیدوار است تا پایان سال 2022 واکسنی که روی آن کار می کنند تأیید و در دسترس باشد. به گفته وی ، این ویروس احتمالاً سالهاست مانند ویروس آنفولانزا باقی مانده است و همچنان به واکسن م effectiveثر نیاز خواهد بود.

واکسن ها هر سال به روز می شوند

این ویروس ها دارای a تنوع بسیار زیاد و با سرعت باورنکردنی تکثیر و تقویت می شود“به همین دلیل ، هیچ دو ویروس RNA یکسان نیستند ، و همیشه یکی از آنها دارای مزیت انتخابی است ، که همان چیزی است که غالب است.” به همین دلیل ، انژوانس توضیح می دهد ، واکسن ها هر سال “به احتمال زیاد” آنها را مانند آنفولانزا به روز می کنند. وی گفت: “شرکت ها این را می دانند و همه آماده این به روزرسانی ها هستند.”

ویروس شناس اسپانیایی ، که 99 the کروناویروس SARS-coV-2 ، عامل همه گیری را رد کرد ، از موسسه ویروس شناسی در شهر ووهان چین خارج شد ، از این امر دفاع می کند از یک ترکیب تصادفی در یک فرد سرچشمه می گیرد. “ما شواهد زیادی داریم که نشان می دهد این ویروس از محیط طبیعی ناشی می شود نه از آزمایشگاه.”

در مورد تجویز دو یا سه دوز واکسن ، Enjuanes این را بیان می کند از نظر علمی ثابت شده است که سه دوز بهتر از دو دوز است، “زیرا این واکسن ها در حال حاضر کامل نیستند و ایمنی کافی ندارند.” وی در صورت امکان از معرفی سه دوز حمایت می کند ، اما تصریح می کند که باید در نظر داشت که واکسیناسیون جمعیت ها با سه دوز غیراخلاقی است ، در حالی که جمعیت هایی از کشورهایی مانند آفریقا یا بخشی از آسیا یا آمریکای جنوبی وجود دارد. درصد افراد واکسینه شده کمتر از 2 است.

WHO قبلاً درخواست کرده است تا زمانی که واکسن به کشورهای آسیب پذیر نرسد ، دوز سوم را تجویز نکند. – این یک چیز هوشمندانه است. اگر این ویروس همچنان در کشورهایی گسترش یابد که در آنها مردم مصونیت ندارند و انواع جدیدی ایجاد می شود ، خطر افزایش می یابد. او گفت: “این نباید بسیار سخاوتمندانه باشد. این چیز هوشمندانه ای است. البته سه دوز بله ، اما در حال حاضر فقط برای افراد در معرض خطر است.”


[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *