واکسیناسیون در دنیا ، لحظه آخر

[ad_1]
این اخبار روزانه با اطلاعات دنیای ما در داده ها و وزارت بهداشت به روز می شود

جاده به مصونیت جهانی در برابر ویروس کرونا ادامه می دهد: هر چهارمین نفر در جهان حداقل یک دوز دریافت کرده است. آن ها هستند بیش از 2020 میلیون نفر واکسینه شده با حداقل یک دوز و تقریبا 990 میلیون نفر که برنامه کامل واکسیناسیون را دارند.

تعداد کل دوزهای تجویز شده بیش از است 3.570 میلیون تزریق، با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط دنیای ما در داده ها. کمپین از واکسیناسیون در بیش از 200 منطقه در حال پیشرفت است و کشورهای جهان ، از جمله اسپانیا. اما با اختلاف زیاد بین قاره ها.

واکسیناسیون است به ویژه در اتحادیه اروپا گسترده است، جایی که تقریباً 55٪ از جمعیت حداقل یک دوز دارند. آمریکای شمالی دنبال می کند (چهار پنج ٪) و فراتر، آمریکای لاتین (36٪) و آسیا (26٪) ، که پس از به روزرسانی از چین در اواسط ماه ژوئن ، سهم واکسیناسیون خود را افزایش دادند ، در این کشور 622 میلیون شهروند به تعداد خود افزود. در همین حال، شش ماه پس از شروع کارزار جهانی ، آفریقا موفق به واکسیناسیون 3٪ نشده بود از جمعیت آن

در کشورهایی مانند اسپانیا ، فعالیت واکسیناسیون پس از آن دوباره فعال می شود تأخیر و درگیری با شرکت های دارویی پیش خرید در ماه مارس. کمیسیون اروپا تا به امروز فقط به چهار واکسن چراغ سبز نشان داده است: واکسن های Pfizer / BioNTech. که از مدرن؛ یکی به نام جانسن ، به نام جانسون و جانسون و آن AstraZeneca است.

از تلقیح دو مورد آخر – در هفته سوم مارس ، در مورد AstraZeneca و در نیمه اول آوریل ، در مورد Jansen – جلوگیری شد تا رابطه بین این دو دارو و موارد ترومبوز بررسی شود. با این حال ، هر دو واکسن مورد حمایت آژانس دارویی اروپا (EMA) قرار گرفته اند و همچنان AstraZeneca در افراد 60 تا 69 ساله در اسپانیا تلقیح می شود.

در همین حال ، کشورهایی هستند که هنوز منتظر دوز اول هستند ، چیزی که مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تدروس آدنوم ، بارها آن را محکوم کرده است. “در ژانویه ، من اعلام کردم که جهان در آستانه فاجعه است ، مگر اینکه تدابیری برای توزیع عادلانه واکسن در نظر گرفته شود. جای تعجب است که برای پرداختن به آن اقدامات کمی انجام شده است و در واقع تفاوت بین تعداد واکسن های تجویز شده در کشورهای ثروتمند و از طریق مکانیسم Covax هر روز در حال افزایش استگلهگذاری کرد.

تعداد افرادی که با راهنمایی کامل در اسپانیا آسیب دیده اند – مانند بسیاری از کشورهای دیگر تاخیر به دلیل مشکلات تأمین، به افرادی گفته می شود که دوزهای لازم برای تکمیل چرخه واکسیناسیون را دریافت کرده اند. در واکسن های Pfizer و Moderna ، این چرخه دو دوز است. با این حال ، مطالعات بیشتر و بیشتر به اثر بیش از حد انتظار از دوز اول اشاره دارد. این ، همراه با ورود واکسن های تک دوز پروتکل ، به این معنی است که درصد جمعیت واکسیناسیون کامل می تواند سریعتر افزایش یابد.

از آغاز، اسرائیل از کشورهای دیگر فاصله می گیرد، هم در دوزهای به ازای هر 100 نفر و هم در جمعیتی با برنامه واکسیناسیون کامل ، چیزی که ویژگی های خاص جمعیت و جغرافیا در آن نقش داشته است. در نمودار زیر می توانید ببینید که چگونه واکسیناسیون اسرائیل تاکنون غیر قابل عبور است.

متخصصان تکرار می کنند: برای پایان دادن به این همه گیری ، ایمنی در برابر ویروس باید به طور گسترده ای در سراسر جهان گسترش یابد. و چگونه آن را بدست آوریم؟ ابزاری که بشریت در گذشته برای مقابله با بیماری های عفونی به آن اعتماد کرده است ، واکسن است. اکنون چالش این است که تزریق های مختلف در کمتر از یک سال در سراسر جهان انجام می شود.

از چه واکسنی در هر کشور استفاده می شود و چقدر هزینه آن را پرداخت می کنند؟

واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و داروسازی AstraZeneca به دلیل سهولت در ذخیره سازی و هزینه پایین ، بیشترین محبوبیت را در سراسر جهان دارد. (بین 1.73 یورو برای دوزی که هند می پردازد و 4.41 یورو برای آفریقای جنوبی). در اتحادیه اروپا ، توسط 22 کشور اداره می شود ، اگرچه از آن زمان مورد علاقه آن نیست 26 کشور اتحادیه اروپا گرانتر شده اند: Pfizer / BioNTech، طبق داده های OurWorldinData – این داده ها را از قبرس جمع آوری نمی کند.

با توجه به هزینه هر واکسن ، اتحادیه اروپا برای هر دوز بین شش تا نه یورو می پردازد طبق داده های منتشر شده توسط یونیسف ، از سرم های مختلفی که استفاده می کند. در مورد واکسن یانسن ، کمیسیون اروپا نهادی است که با 7.14 یورو برای هر دوز ، بهترین توافق را به دست آورده است ، در حالی که ایالات متحده بیشترین میزان پرداخت را دارد: 8.40 یورو برای هر تزریق.

در خارج از قاره کهن ، هند کشوری است که کمترین سرمایه را برای هر دوز مصرفی دارد: این کشور حدود 2.30 یورو هزینه می کند. به نوبه خود ، ایالات متحده کمترین هزینه را برای واکسن Moderna ، 12.60 یورو برای هر دوز ، پرداخت می کنددر حالی که اتحادیه اروپا برای هر تزریق 15.12 یورو سرمایه گذاری می کند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *