واکسیناسیون در دنیا ، لحظه آخر

[ad_1]
این اخبار روزانه با اطلاعات دنیای ما در داده ها و وزارت بهداشت به روز می شود

جاده به مصونیت جهانی در برابر ویروس کرونا ادامه می دهد: واکسیناسیون ویروس کرونا تاکنون حداقل با یک دوز از 23٪ از جمعیت فراتر رفته است. پس از آنكه چین در اواسط ژوئن اعلام كرد 622 میلیون نفر حداقل یك دوز واكسن را در قلمرو خود دریافت كرده اند ، هم اكنون این تلقیح به بیش از 1.82 میلیارد نفر می رسد. بنابراین ، تعداد جهانی دوزهای تجویز شده بیش از است 3.043 میلیون تزریق، با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط دنیای ما در داده ها.

پیشرفت واکسیناسیون در بیش از 200 منطقه و کشورهای جهان ، از جمله اسپانیا. با این حال ، تفاوت زیادی بین قاره ها وجود دارد.

در مورد آفریقا ، 50 سرزمین یک کمپین واکسیناسیون را آغاز کرده اند. 48 منطقه در آسیا وجود دارد که واکسیناسیون جمعیت خود را آغاز کرده اند ، در حالی که در آمریکا 42 منطقه وجود دارد ، از جمله کشورهای بزرگ مانند ایالات متحده ، کانادا ، مکزیک ، برزیل ، شیلی ، پرو ، آرژانتین ، اکوادور یا بولیوی.

واکسیناسیون است به ویژه در اتحادیه اروپا گسترده است، که در حال حاضر با حداقل یک دوز نزدیک به 50 درصد از جمعیت آن است. دنبالش کن آمریکای شمالی ، بیش از 40٪. آمریکای لاتین و آسیا اکنون بیش از 20٪ است ، در حالی که آفریقا به سختی 2.6٪ از جمعیت خود را واکسینه کرده است.

در کشورهایی مانند اسپانیا ، فعالیت واکسیناسیون پس از آن دوباره فعال می شود تأخیر و درگیری با شرکت های دارویی پیش خرید در ماه مارس. کمیسیون اروپا تا به امروز فقط به چهار واکسن چراغ سبز نشان داده است: واکسن های Pfizer / BioNTech. که از مدرن؛ نام جانسن ، توسط جانسون و جانسون ؛ و آن AstraZeneca است.

تلقیح دو مورد اخیر به طور پیشگیرانه متوقف شد – در هفته سوم مارس ، در مورد AstraZeneca و در نیمه اول آوریل ، در مورد Jansen – برای بررسی ارتباط بین این دو دارو و موارد ترومبوز. با این حال ، هر دو واکسن مورد حمایت آژانس دارویی اروپا (EMA) قرار گرفته اند و همچنان AstraZeneca در افراد 60 تا 69 ساله در اسپانیا تلقیح می شود.

در همین حال ، کشورهایی هستند که هنوز منتظر دوز اول هستند ، چیزی که مدیرکل سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، تدروس آدنوم ، بارها آن را محکوم کرده است. “در ژانویه ، من اعلام کردم که جهان در آستانه فاجعه است ، مگر اینکه تدابیری برای توزیع عادلانه واکسن در نظر گرفته شود. جای تعجب است که برای پرداختن به آن اقدامات کمی انجام شده است و در واقع تفاوت بین تعداد واکسن های تجویز شده در کشورهای ثروتمند و از طریق مکانیسم Covax هر روز در حال افزایش استگلهگذاری کرد.

تعداد افرادی که با راهنمایی کامل در اسپانیا آسیب دیده اند – مانند بسیاری از کشورهای دیگر تاخیر به دلیل مشکلات تأمین، به افرادی گفته می شود که دوزهای لازم برای تکمیل چرخه واکسیناسیون را دریافت کرده اند. در واکسن های Pfizer و Moderna ، این چرخه دو دوز است. با این حال ، مطالعات بیشتر و بیشتر به اثر بیش از حد انتظار از دوز اول اشاره دارد. این ، بهمراه ورود واکسنهای تک دوز پروتکل ، به این معنی است که درصد جمعیت واکسیناسیون کامل ممکن است با سرعت بیشتری افزایش یابد.

از آغاز، اسرائیل از کشورهای دیگر فاصله می گیرد، هم در دوزهای به ازای هر 100 نفر و هم در جمعیتی با برنامه واکسیناسیون کامل ، چیزی که ویژگی های خاص جمعیت و جغرافیا در آن نقش داشته است. در نمودار زیر می توانید ببینید که چگونه واکسیناسیون اسرائیل تاکنون غیر قابل عبور است.

متخصصان تکرار می کنند: برای پایان دادن به این همه گیری ، ایمنی در برابر ویروس باید به طور گسترده ای در سراسر جهان گسترش یابد. و چگونه آن را بدست آوریم؟ ابزاری که بشریت در گذشته برای مقابله با بیماری های عفونی به آن اعتماد کرده است ، واکسن است. اکنون چالش این است که تزریق های مختلف در کمتر از یک سال در سراسر جهان انجام می شود.

از چه واکسنی در هر کشور استفاده می شود و چقدر هزینه آن را پرداخت می کنند؟

واکسن تولید شده توسط دانشگاه آکسفورد و داروسازی AstraZeneca به دلیل سهولت در ذخیره سازی و هزینه پایین ، بیشترین محبوبیت را در جهان دارد. (بین 1.73 یورو برای دوزی که هند می پردازد و 4.41 یورو که هزینه آفریقای جنوبی را می پردازد). در اتحادیه اروپا ، توسط 22 کشور اداره می شود ، اگرچه از آن زمان مورد علاقه آن نیست 26 کشور اتحادیه اروپا گرانتر شده اند: Pfizer / BioNTech، با توجه به داده های OurWorldinData – این داده ها را از قبرس جمع آوری نمی کند.

با توجه به هزینه هر واکسن ، اتحادیه اروپا برای هر دوز بین شش تا نه یورو می پردازد طبق داده های منتشر شده توسط یونیسف ، از سرم های مختلفی که استفاده می کند. در مورد واکسن یانسن ، کمیسیون اروپا نهادی است که با 7.14 یورو برای هر دوز ، بهترین توافق را به دست آورده است ، در حالی که ایالات متحده بیشترین پرداخت را دارد: 8.40 یورو برای هر تزریق.

در خارج از قاره کهن ، هند کشوری است که حداقل باید در هر دوز سرمایه گذاری کند: حدود 2.30 یورو هزینه می کند. به نوبه خود ، ایالات متحده کمترین هزینه را برای واکسن Moderna ، 12.60 یورو برای هر دوز ، پرداخت می کنددر حالی که اتحادیه اروپا برای هر تزریق 15.12 یورو سرمایه گذاری می کند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *