واکسیناسیون ویروس کرونا در اسپانیا ، لحظه آخر

[ad_1]
واکسیناسیون کامل: 18.55٪ (8،804،363 نفر)
حداقل یک دوز: 37،32٪ (17 707 320 نفر)

دوزهای توزیع شده: 28 024 880
دوز تجویز شده: 26 133 689
مدیر٪: 93.3٪
دوز در هر 100000 پاپ: 55 213

انجمن های خودمختار در حال حاضر بیش از 26.1 میلیون دوز واکسن ها از Pfizer ، Moderna ، AstraZeneca / Oxford and Janssen v. COVID-19، بیش از دو میلیون نفر در این هفته. بنابراین در اسپانیا وجود دارد 8/8 میلیون نفر – 6/18 درصد از جمعیت – راهنمایی كامل دریافت كردند واکسیناسیون علیه ویروس کرونا. علاوه بر این ، بیش از 17.7 میلیون نفر – 3/37 درصد از جمعیت – حداقل یک دوز دارند.

وزارت بهداشت همچنین دامنه واکسیناسیون را برای جمعیت بالای 16 سال محاسبه می کند. در این حالت ، درصدها 44.1٪ با حداقل یک دوز و 21.9٪ برای رژیم کامل است. در مورد افراد بالای 60 سال ، 94.8٪ قبلاً تزریق کرده اند و 58.3٪ چرخه واکسیناسیون را به پایان رساندند.

هدف مکرر دولت این است که تا پایان تابستان به 70 درصد از جمعیت ایمن شده اسپانیا برسد.. نخست وزیر پدرو سانچز اصرار داشت که این هدف ممکن است و در پایان ماه اوت ، در کمتر از 100 روز ، 33 میلیون نفر در اسپانیا واکسینه می شوند. وی حتی اعلام کرد که کشور در پایان ماه ژوئن به 10 میلیون و در اواسط ژوئیه به 25 میلیون نفر ایمن سازی خواهد شد.

خلاصه وضعیت

اسپانیا ثبت نام می کند اولین میلیون در 12 فوریه ایمن سازی شد، یک ماه و نیم پس از شروع واکسیناسیون در 27 دسامبر در بیشتر اتحادیه اروپا. طبق آخرین اطلاعات موجود بیش از هشت میلیون نفر در حال حاضر رهنمودهای کامل را دارند.

طبق آخرین به روزرسانی وزارت بهداشت ، بیش از 28 میلیون دوز به اسپانیا تحویل داده شده است. آنها شامل 91،340 دوز تحویل شده به نیروهای مسلح و 13،650 دوز به آندورا است. 7584 مورد دیگر “تحویل در انتظار” نیز گزارش شده است.

میزان واکسیناسیون

اسپانیا اداره کرده است 2/2 میلیون دوز در هفته گذشته (از جمله غلاف های یانسن) ، رقمی کمتر از هفت روز گذشته. برای ادامه این کار ، 70 درصد از جمعیت واکسینه شده در اکتبر سال جاری میلادی به دست خواهند آمد.

ریتم واکسیناسیون از هفته گذشته – که DatosRTVE به عنوان یک پیشرفت خطی از داده های هر دوشنبه محاسبه می کند – نسبت به مورد قبلی کاهش یافته است (در هفت روز گذشته حدود 200000 دوز کمتر). پیشرفت در نمودار زیر به تدریج در حال پیشرفت است ، زیرا گزارش می دهد که دوزهای اول و دوم هر هفته متناوب هستند (به استثنای واکسن های یانسن).

دولت نیز این را اعلام کرد اسپانیا بیش از 93.5 میلیون دوز در سه ماهه اول امسال خریداری کرده است، تقریبا نیمی از آنها از Pfizer / BioNtech (43.9 میلیون نفر) هستند ، بنابراین اگر تحویل برنامه ریزی شده برآورده شود ، دوزهای کافی برای دستیابی به سناریوی توصیف شده توسط مدیر عامل وجود دارد.

وزیر بهداشت ، کارولینا داریوش توضیح داد که 25.9 میلیون دوز Pfizer ، 7 میلیون AstraZeneca ، 5.5 میلیون Janssen و 3.5 میلیون Moderna در سه ماهه دوم سال به بلغارستان می رسند ، “به شرطی که شرکت ها به تعهدات خود عمل کنند.” طبق گفته های مجری ، این امر باعث می شود تا حدود 24 میلیون نفر ایمن سازی کنند.

علاوه بر این ، 19.7 میلیون دوز واکسن Moderna خریداری شده و تقریبا 17.6 میلیون واکسن تک دوز Jansen نیز تزریق شده است. راه حل مطلوب برای داروی آژانس دارویی اروپا.

تاکنون واکسنهای Pfizer / BioNtech رایج ترین توزیع و آنهایی هستند که بیشتر فعالیت واکسیناسیون را در اسپانیا پشتیبانی می کنند ، اگرچه داروی آکسفورد / آسترا زینکا در چند وقت اخیر منجر به میزان واکسیناسیون شده است.

در اواسط ماه مارس ، واکسیناسیون با AstraZeneca در اسپانیا متوقف شد ، اما بعداً Interterritital Health چراغ سبز نشان داد که فقط برای گروه سنی 60-69 سال اعمال شود ، اگرچه Intererritritorial این دامنه را کاهش داده و آن را برای افراد آسیب پذیر اعمال می کند. اسپانیا 12.2 میلیون دوز AstraZeneca را در سه سه ماهه اول سال خریداری کرده است.

داوطلبان زیر 60 سال که اولین دوز AstraZeneca را دریافت کردند ، پس از یادگیری نتایج مطالعه CombivacS ، دوز دوم Pfizer یا بدون مارک دریافت کردند. نشان داده شده است که مخلوط کردن این دو دارو بی خطر است – کمیسیون بهداشت عمومی تصمیم گرفته است که جوامع باید کدام دارو را برای تلقیح به عنوان محصول دوم خاردار انتخاب کنند. بیشتر آنها انتخاب می کنند ، اما افرادی که AstraZeneca را انتخاب می کنند باید رضایت نامه خود را امضا کنند.

وقتی حداکثر ایمن سازی هر واکسن از راه می رسد

بر اساس حداکثر کارایی واکسن ها و در نظر گرفتن زمانی که باید بین دوز اول و دوم سپری شود ، یعنی AstraZeneca بیشترین زمان را برای رسیدن به آن می گیرد. طبق گفته وزارت بهداشت ، بین 10 تا 12 هفته باید بین دوزها بگذرد و چهار هفته دیگر برای دستیابی به بالاترین سطح محافظت لازم است. مراحل واکسیناسیون Moderna شش هفته و Pfizer یک ماه طول می کشد.

به نوبه خود ، یانسن، که قبلاً توسط اتحادیه اروپا تصویب شده و توسط آن تأیید شده است اسپانیا 5.5 میلیون دوز از آوریل دریافت می کند ، حداکثر محافظت خود را 14 روز پس از یک بار مصرف دریافت کنید.

طبق مطالعه انجام شده توسط گروه تحقیقاتی زیست شناسی محاسباتی و سیستم های پیچیده در دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا ، به دلیل واکسن در ماه مه 60 درصد مرگ و میر کاهش می یابد. این گزارش هشدار می دهد که رسیدن به بیمارستان ها برای بهبودی بیشتر طول می کشد.

این در حالی است که در سایر نقاط جهان ، سرعت و سرعت آن در کشورها و مناطق متفاوت است.

درباره این اطلاعات

داده های موجود در این نمودارها و نقشه های تعاملی از گزارش های رسمی منتشر شده از دوشنبه تا جمعه توسط وزارت بهداشت است.

پیش آگهی واکسیناسیون ، که زمان رسیدن واکسیناسیون به 70٪ از جمعیت بزرگسال را محاسبه می کند ، با پیشرفت خطی رژیم های کامل محاسبه می شود ، با توجه به اینکه دوزهای اول و دوم به صورت هفتگی متناوب هستند (به جز در مورد جانسون و واکسن های تک دوز جانسون). محاسبه پیش بینی با اطلاعات هفت روز گذشته در روز دوشنبه انجام می شود.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *