“وضعیت هشدار گذشته”

[ad_1]
نخست وزیر، پدرو سانچز، این سه شنبه اصرار داشت که جوامع خودمختار دارند، “همراه با وزارت بهداشت” ، “ابزارهای جامع برای مقابله با همه گیری کنونی”. وی که به دلیل فقدان چارچوب قانونی برای مبارزه با همه گیری ، با انتقاد و سو susp ظن از برخی روسای جمهور منطقه و مخالفان روبرو شد ، تصمیم گرفت: “وضعیت هشدار تمام شده است. ما باید به آینده نگاه کنیم و به آینده واکسیناسیون ، واکسیناسیون و واکسیناسیون گفته می شود.

در یک کنفرانس مطبوعاتی از La Moncloa با رئیس جمهور آرژانتین ، آلبرتو فرناندز ، سانچز به شک و تردید روزنامه نگاران در مورد عدم اطمینان قانونی نشان داده شده توسط برخی جوامع پس از برخی دیگر پاسخ داد دادخواست اقدامات تخفیف همه گیر. آخرین ، دقیقاً همین سه شنبه که دادگاه عالی ناوارا از اجازه منع رفت و آمد شبانه خودداری کرد توسط دولت ناوارا اداره می شود ، زیرا آن را متناسب نمی داند.

سانچز پاسخ داد که “قانون عادی” ، همانطور که توسط برخی صداها برای محافظت از صلاحیت جوامع در ایجاد اقدامات برای محدود کردن همه گیری ، لازم است ، “هرگز جایگزین قانون اساسی اسپانیا نخواهد شد” ، و اصرار داشت که شهرداری ها ابزار کافی دارند.

همچنین خواستار “انسجام با مخالفان” شد: “اکنون نمی توانم حالت اضطراب را از دست بدهم” ، زمانی که آنها “مخالفت” کردند با تمدید شش ماهه تا 9 مه گذشته.

دولت به مسئولیت فردی متوسل می شود: “ما خیلی بازی می کنیم”

بعداً ، در یک کنفرانس مطبوعاتی پس از شورای وزیران ، سخنگوی دولت ، ماریا عیسی مونترو ، با این ایده که خودمختاری ها “اقدامات بسیار گسترده ای برای ادامه رو به رو شدن با همه گیری و تصمیم گیری های مناسب را” ، فراوان است. مناسب »مانند تنظیم ساعات کار م establishسسات.

در عوض ، وی یادآوری کرد که برای اقداماتی از قبیل منع رفت و آمد یا بستن محیط ، که تأثیر می گذارد “ حقوق بنیادی “، نیاز به تأیید قضایی دارد. به این ترتیب او این را ادعا می کند جوامع می توانند به دیوان عالی کشور مراجعه کنند اگر “یک دادگاه بالاتر اقدامات پیشنهادی را به رسمیت نمی شناسد یا با آنها موافق نیست” معتقد است که “بیشتر اوقات” عدالت حمایت می کند “ اقدامات وضع شده در هر صورت ، او استدلال کرد که این “ولایت” قضایی توسط قانون اساسی محافظت می شود تا حقوق و آزادی ها را تضمین کند.

دولت برای مقابله با بیماری همه گیر به معیارهای دادگستری اعتماد می کند

دقیقاً به همین دلیل “طرح B” قانونی پیشنهاد شده توسط PP را رد کرد ، همانطور که “منحصراً به دولتها واگذار می شود توانایی لغو یا لغو حقوق اساسی “، چیزی که توسط “نامناسب” است هیچ “ولایت واقعی و م effectiveثر” عدالت وجود نخواهد داشت. وی همچنین PP را به استفاده از بیماری همه گیر “چریک” علیه قوه مجریه متهم کرد.

از طرف دیگر ، او نیازی به نگرانی دیگر را رد کرد ، زیرا “بدترین بیماری همه گیر” اتفاق افتاده بود و یادآوری کرد که “تغییر اساسی” در این حقوق و آزادی ها که در وضعیت هشدار “نمی تواند به طور نامحدود حفظ شود”. به این ترتیب ، او دفاع می کند که دولت “همیشه انتخاب کرده است که برای زمانی کاملاً لازم برای کنترل همه گیری در اختیار باشد.” وی ادامه داد ، در این مرحله جدید ، به واکسیناسیون به عنوان “ابزار اصلی” برای مبارزه با بیماری همه گیر اعتماد می کند.

ماریا عیسی مونترو التماس می کند “با وجود پایان وضعیت اضطراب ، نگهبانان ما را پایین نیاورید”

هنوز هم او هشدار داد که زنگ هشدار تمام شده است این به معنای “پایان دادن به همه گیری نیست” ، که درخواست تجدیدنظر کرد مسئولیت فردی زیرا جمعیت ، با وجود “خستگی همه گیر” ، “همه اقدامات و توصیه های مقامات بهداشتی” را پشتیبانی می کند. وی هشدار داد: “در روزهای آینده خطرات زیادی را تهدید می کنیم”: “با از دست دادن عزیزانمان در هنگام عبور از تونل ، مجدداً تحت فشار قرار می گیریم متخصصان مراقبت های بهداشتی ، مسئولیت سنگینی را بر دوش آنها می گذاریم” ، یا “مقدمه تهدید سرعت بهبود اقتصادی. ” “

PP بر “برنامه B” اصرار دارد: “هرکسی نمی تواند اشتباه کند ، به جز سانچز”

در همین حال ، انتقادات از نبود چارچوب قانونی جایگزین برای وضعیت نگران کننده همچنان ادامه دارد.

حزب PP در دهان سخنرانان خود در كنگره و سنا ، هوك گامارا و خاویر ماروتو گفت كه دولت پدرو سانچز آن را وضع كرده یا به دیگران اجازه تدوین آن را داده است. طرح حقوقی ب قبل از “هرج و مرج”. “همه اشتباه نیستند ، به جز آقای سانچز. “آنها با کنایه از شکایت از خودمختاری ها و گروه های عضو قوه مجریه هشدار می دهند.

من راه حل پیشنهادی PP را دوست ندارم Vox سخنگوی وی در کنگره ، ایوان اسپینوزا د لوس مونتروس ، حزب PP را به دلیل “افزایش مرزها و دادن تمام قدرت” به خودمختاری ها انتقاد کرد. این حزب “این بازی” را رد می کند زیرا می خواهد “حقوق برابر برای همه ، مهم نیست که در کجا زندگی می کنند.”

سخنگوی Citizen ، توپ ادموندو، همچنین از این وضعیت پشیمان شد و سانچز را به غفلت از مسئولیت های خود و بی دردسر گذاشتن “توپ روی سقف زمین” متهم کرد. وی با هشدار اینکه حتی حمایت شرکای خود را ندارد ، گفت: “او به تفکیک قوا احترام نمی گذارد و پشیمان است.”

شرکای سانچز وی را به خاطر “هرج و مرج قانونی” مقصر می دانند

علاوه بر PP و Vox ، بیشتر شرکای پارلمانی دولت سانچز را مسئول “هرج و مرج قانونی” دانسته اند این امر باعث شده است ، پس از افزایش وضعیت اضطراب ، بدون چتر نظارتی اقدامات برای همه جوامع خودمختار را متحد کند.

PNV ، ایه بیلدو ، کشور بیشتر و سازش ها آنها ابراز تأسف می کنند که نخست وزیر تصمیم نهایی در مورد محدودیت هایی را که دولت های خودمختار می توانند بر دیوان عالی اعمال کنند ، ترک کرده است ، زیرا PP همچنین دولت را به “قانونگذاری یا اجازه ندادن قانون” متهم کرده است.

سنگین ترین بلندگو PNV است ، آیتور استبان، که با عدم تصویب قانون ، دولت را به “اشتباه” متهم کرد و تأیید کرد که “هرج و مرج قانونی که بی دلیل ایجاد شده است ، اکنون اجتناب ناپذیر است”.

Erñigo Errejón (کشور بیشتر) و Joan Baldoví (Compromís) آنها از عدم رهبری اجرایی برای اجازه دادن به تنش زدایی پس از وضعیت هشدار شکایت داشتند. ارهون گفت: “دولت باید قانون تصویب كند ، نمی تواند سیب زمینی داغ را به دیگران منتقل كند” ، و اینكه همه هنجارهایی كه حقوق اساسی را تحت تأثیر قرار می دهند باید تحت “كنترل شدید كنگره” قرار گیرند ، گفت: بالدوی نیز به نوبه خود از سانچز مسئولیت خواست و هشدار داد كه “اگر مدیر عامل در برابر” یك مدل سردرگم “كه همه چیز را پشت سر می گذارد ابتكار عمل نكند ،” با دستانش نمی لرزد تا به توافق برسند “. دادگاهها

گابریل روفیان (ERC) وی کمتر انتقادی داشت و تنها به بیان این که اقدامات انجام شده توسط دولت کاتالان “کافی” بنظر می رسد اکتفا کرد ، اگرچه وی تعهدی را که قوه مجریه با گروه های مختلف پارلمانی برای توافق بر سر یک برنامه قانونگذاری جایگزین برای وضعیت هشدار گرفته بود ، به یاد آورد.

EH Bildu ، سرانجام ، وی فکر کرد که “عدم مسئولیت” توسط مقامات ایالتی و منطقه ای مشترک است و تأکید کرد که “بی عملی دو دولت” است که منجر به عدم اطمینان فعلی می شود. سخنگوی مرتکسی آیزپوروا افزود: “اینکه آنها وسوسه نشوند که مردم را نسبت به آنچه اتفاق می افتد پاسخگو باشند.”

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *