ونزوئلا خواهان استرداد لئوپولدو لوپز از اسپانیا است

[ad_1]
دادگاه عالی ونزوئلا دادرسی را برای درخواست از اسپانیا برای استرداد مخالف لئوپولدو لوپز. این سیاستمدار مخالف از اکتبر سال 2020 ، زمانی که مخفیانه کشور خود را از طریق کلمبیا ترک کرد ، در خاک اسپانیا بود.

“دادگاه کیفری دادرسی دادگاه عالی (TSJ) درخواست درخواست پادشاهی اسپانیا برای استرداد مومنان را مناسب دانسته است تحمل مابقی مدت محکومیت خود در قلمرو ونزوئلا “، در بیانیه دادگاه ، منتشر شده در پورتال رسمی.

لئوپولدو لوپز به محکوم شد هشت سال ، شش ماه ، 25 روز و 12 ساعت زندان به جرم محکومیت در ارتکاب جرایم تعیین کننده در آتش سوزی جرم ، تعیین خسارت جرم ، نویسنده در تحریک عمومی جرم و یک انجمن

در این حکم ، با بیانیه قاضی السا ژانت گومز مورنو ، دستور داده شد که توسط نهاد وزارت امور داخلی دادگستری ، عدالت و صلح ، نسخه های تصویب شده این تصمیم و توسط اقداماتی که در پرونده وجود دارد.

لئوپولدو لوپز چند ماه گذشته را در تور اروپا و درخواست مداخله بین المللی در کشور شما برای تغییر سیستم سیاسی ونزوئلا. آخرین مداخله عمومی وی در مجلس سنای ایتالیا بود ، جایی که او خواستار “راه حل سیاسی بود تا همسایگانش بتوانند آزادانه رأی دهند”.

حریف ونزوئلا سخنرانی خود را حفظ می کند که اقتصاد کشور شما آسیب دیده است توسط دولت فعلی و دیکتاتورهای آن به گفته لوپز ، “ثروت ونزوئلا طی سالهای اخیر 80٪ کاهش یافته و 60٪ از مردم در معرض خطر فقر شدید قرار دارند.”

پرواز به اسپانیا

در 24 اکتبر ، مشخص شد که حریف پس از 18 ماه اقامت در محل اقامت سفیر اسپانیا در کاراکاس ، ونزوئلا را به مقصد مادرید ترک کرده است. در آنجا او مهمان بود در حالی که دادگستری محلی درخواست کرد و مدیرعامل چاویستا متهم به تروریسم شد.

حریف پس از خروج از حصر خانگی که در تاریخ 30 آوریل 2019 بود ، وارد محل اقامت سفیر شد. همراه با خوان گوئیدو لوپز تحریک a اقدام به یک قیام نظامی توسط دشمن نیز هدایت می شود.

این مورد پس از ورود به مادرید بود دریافت شده از رئیس دولت اسپانیا، پدرو سانچز ، در مقر PSOE ، در جلسه ای که توسط حزب سوسیالیست در شبکه های اجتماعی پخش شد با این پیام: “PSOE راهی صلح آمیز می خواهد” تا بحران ونزوئلا ، “زیرا مردم ونزوئلا باید کمترین رنج را بکشند.”

استقبال از سانچز در لوپز توسط نیکولاس مادورو ، رهبر ونزوئلا به خوبی دیده نمی شود ، وی تا آن زمان گفت که رئیس جمهور اسپانیا “همیشه” با ونزوئلا “اشتباه” می کند. قبل از پناه بردن به سفارت اسپانیا و فرار از ونزوئلا ، لوپز در یک زندان نظامی در حال محکومیت بود در کاراکاس از سپتامبر 2015 ، پس از اینکه او به مسئولیت آشوبهایی که در پایان راهپیمایی ضد دولتی در سال 2014 رخ داد ، که در آن سه نفر کشته شدند ، متهم شد.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *