پیر کاردین در سن 98 سالگی درگذشت

[ad_1]
پیر کاردین امروز در سن 98 سالگی در بیمارستان آمریکایی پاریس درگذشت ، هنگامی که دنیای مد هنوز در سوگ مرگ مدل برتر استلا تنانت است. با مرگ او ، راهی برای درک مد به پایان می رسد ، وداعی با دوران طلایی خیاطی گفته می شود و بخشی از داستان بسته می شود. او پیرترین طراح بود ، معلمی بزرگ که هنوز هم فعال بود. مد شهرت ، محبوبیت و ثروت او را به ارمغان آورد ، اما استعداد او فراتر از خیاطی گسترش یافت. از نظر پی یر کاردین ، ​​بیت مد کل سیاره بود و کار و نام او جهان را گشت. او یک نابغه بود ، مردی با استعداد عالی که میراثی به اندازه اهمیت خود برجای گذاشت ، که باعث الهام بخشیدن و الهام بخشیدن به نسل های زیادی از هنرمندان جوان در سراسر جهان شده است.


پرتره پیر کاردین ، ​​که شرکت خود را در سال 1950 تأسیس کرد. رویترز

او یک “گاو مقدس مد” بود ، یک معلم مشهور جهانی. “این روز برای همه خانواده ما یک غم بزرگ است ، پیر کاردین از بین رفته است. نبوغ بزرگ مد همانطور که بود ، قرن را پشت سر گذاشت و فرانسه و جهان را به یک میراث هنری منحصر به فرد ، اما نه تنها ، واگذار کرد. “خانواده وی در بیانیه ای نوشتند. “ما به جاه طلبی مداوم وی و جسارتی که در طول زندگی از خود نشان داده است ، افتخار می کنیم. انسان مدرن با استعدادهای فراوان و انرژی تمام نشدنی ، او خیلی زود به جریان جهانی شدن کالاها و تجارت پیوست.” شبکه های اجتماعی به یک کتاب تسلیت تبدیل شده اند: طراحان ، مدل ها ، سبک ها ، افراد حاضر در این نمایشگاه … همه می خواستند با معلم خداحافظی کنند و به خانواده تسلیت می گویند ،


کاردین بسیار به سبک فضایی متکی بود. این طرح مربوط به سال 1967 است. خبرگزاری فرانسه

در سال های اخیر ، او بسیار متمرکز بر کار خود بوده و به سختی دیده است که همکاران جوانش چه می کنند. من فقط در مورد ژان پل گوتیه که در کارگاه خود شروع به کار کرده بود ، می دانستم. “او وقتی وارد شرکت من شد 17 ساله بود. من آن را شروع کردم زیرا به آن اعتقاد داشتم و هنوز هم به آن اعتقاد دارم. او تحریک کننده است ، اما من متواضع ترم. ” بنابراین تعجب آور بود که او در نمایشگاه مد شرکت نکرد ، کاری که این طراح در ژانویه سال 2020 برای جشن 50 سالگی خود در مد انجام داد و از بیت التحریر خداحافظی کرد. شایعاتی درباره سلامتی وی وجود داشت اما خیلی زود مبهم شدند.


پیر کاردین در یکی از آخرین حضورهای عمومی خود در فوریه سال 2020. رویترز

در اواخر فوریه ، کاردن یکی از آخرین محافظان خود ، 27 ساله به نام پیر کورتیال را معرفی کرد و اولین مجموعه خود را حمایت مالی کرد.، در استودیوی خود در خیابان Saint-Honore در پاریس ارائه شد. وی گفت: “او در کارگاه من مانند همه جوانان جویای کار حاضر شد و من بلافاصله متوجه شخصیت و اصالت او شدم. به همین دلیل به او اعتماد کردم زیرا در حال راه اندازی یک آتلیه طراحی هستم.” در آن زمان ، بسیاری تصور می کردند که او به دنبال جایگزینی است ، مردی که ادامه کار خود را ادامه داد و نام خود را ماندگار کرد.


پیر کاردین در سال 1944 رویترز


پیر کاردین کار در Schiaparelli ، Paquin و Dior را آغاز کرد. خبرگزاری فرانسه

این سال 1945 بود ، هنگامی که جوانی فقط 23 ساله به نام پیترو کاردین با یک چمدان پر از آرزو از زادگاه خود ایتالیا به پاریس سفر کرد که بلافاصله تحقق یافت. وی در سمینارهایی به اندازه مناسب ژان پاکوین و السا اسکیاپارلی تحصیل کرد و فقط یک سال پس از ورود وی ، دستمزد کریستین دیور را داشت. او یکی از بهترین کارآموزانش بود. در سال 2019 ، طی یک مصاحبه ، او همه را متعجب کرد و گفت که لباس نمادین “بار” توسط او ساخته شده است. وی در یکی از آخرین مصاحبه های خود گفت: “هنگامی که دیور ساعت 8 صبح درهای خود را باز کرد ، من نیمی از ساعت منتظر بودم. او اولین کارمند خانه دیور بود و در آن زمان هیچ کس او را نمی شناخت. من اولین کارمند وی بودم.”


پیر کاردین با مد تک جنسیتی به تغییرات اجتماعی دهه 60 پیوست. خبرگزاری فرانسه

در سال 1950 وی پیش از این کارگاه خیاطی اختصاصی خود را در خیابان ریچپانسه داشت و در سال 1953 او در گروه منتخب Haute Couture بود. در طول این دهه ، شهرت و حرفه او در فرانسه و خارج از آن افزایش یافت. او به طور طبیعی از هایوت کوتور به شیرینی پزی پرید. او پیشگام تغییر و تحولات بود و در سال 1959 مجموعه ای را برای فروشگاه های Printemps ایجاد کرد ، که منجر به اخراج وی از اتاق مد لباس عالی شد. “من تئاتر خیاطی محبوب ملی را تأسیس کردم” ، او اغلب می گفت که آهن را از این موضوع جدا کند و روشن کند که خیاطی را دموکراتیک کرده است: او بخش لباس خود را ایجاد کرد ، خطوطی را برای آقایان و آقایان راه اندازی کرد و حتی پارچه کاردین را اختراع کرد. به دلیل طراحی و لباس لورن باکال مشهور است.


Pierre Cardin تا حد زیادی به زیبایی شناسی مسابقه فضایی اعتماد می کرد. خبرگزاری فرانسه


طرح پیر کاردین در سال 1967 شوید

پیر کاردین مترادف با انقلاب و تکامل است. او در انواع صنایع دستی خیاطی ، با انواع پارچه ها آزمایش می کرد و می دانست چگونه موانع بین دو جنس را از بین ببرد ، و مدل تک جنسیتی را پرچم آزادی می کند.. “من خیلی خوش شانس بودم که در دوره ای حضور داشتم که همه کارها باید دوباره انجام می شد. زنان می خواستند مهمانی ، رقص ، تفریح ​​کنند. او جنبه سکسی خود را داشت. “او بلافاصله فهمید که مسابقه فضایی زندگی مردم و بنابراین کابینت ها را مشخص خواهد کرد. این مد را با شکل ها ، رنگ ها و بافت هایی که از سفینه های فضایی ، لباس فضانوردان و ناسا الهام گرفته شده مدرنیزه می کند. وی گفت: “لباس مورد علاقه من لباسی است که برای زندگی که هنوز وجود ندارد جبران می کنم.”

فقط مد تک نگاری – پیر کاردین – اکنون تماشا کنید

او اولین لباس غیرنظامی لباس فضایی Buzz Aldrin بود ، مردی که با نیل آرمسترانگ به ماه رفت. اولین طراح که روی جلد مجله تایم ظاهر شد و اولین طرحی که در میدان سرخ مسکو ، صحرای گوبی و دیوار بزرگ چین نشان داده شد. وی سلطان مجوزها بود و موفقیتش به طراحی مبلمان و اتومبیل ، تجارت هتل و به ویژه تئاتر ، علاقه وافر او گسترش یافت. او یک طراح لباس و طراح صحنه بود. “من برای کسب درآمد و توانایی انجام تئاتر وارد مد شدم” در سال 2014 هنگام بازدید از مادرید گفت تا از کار خود به عنوان تهیه کننده تئاتر صحبت کند.


پیر کاردین انقلابی در مد ایجاد کرد و پارچه ها را آزمایش کرد. خبرگزاری فرانسه

او در سینما و تلویزیون نیز فعالیت قدرتمندی به عنوان طراح لباس دارد و با کارگردانان مطرحی چون ژان کوکتو ، مکس اوفولز ، لوئیز مال و راجر وادیم کار کرده است. او مانند بازیگران زن بزرگی لباس پوشید ژان مورو (که گفته می شود حمایت کرده است ماجرا، بریژیت باردو ، میا فارو و جین فوندا. او لباس های بازیگر پاتریک مک نیلا را در سریال معروف “انتقام جویان” ساخت ، و یکی از مشتریان بی قید و شرط و دوست صمیمی او خواننده فرانسوی Mireille Mathieu بود. او طولانی ترین حرفه در طول تاریخ مد است. او از دهه به دهه می پرد و قرن را می چرخاند. این یک مورد استثنایی است. از این رو، وقتی روزنامه نگار جوانی برای مصاحبه به او نزدیک شد ، گفت: “همانطور که می بینید ، من وجود دارم!”

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *