چندین فرمانده حماس در حملات اسرائیل در غزه کشته شدند

[ad_1]

عابری در مقابل یک ماشین سوخته هنگام آشوب در لود ، در حومه تل آویو ، در 11 مه 2021.

تشدید نظامی میان حماس و اسرائیل در شب سه شنبه 11 مه در برابر چهارشنبه 12 مه با شلیک صدها موشک توسط جنبش اسلام گرایان در کلان شهر اسرائیل تل آویو و گلوله باران ارتش اسرائیل در نوار غزه شدت گرفت.

چت با Piotr Smolar را نیز بخوانید: “فقط ترس از پرتگاه می تواند جناحهای مسلح فلسطین و اسرائیل را از حد دور نکند.”

این جنگ که شدیدترین جنگ در طول هفت سال گذشته است ، حداقل 56 کشته در غزه از جمله چهارده کودک ، سه کشته در کرانه باختری اشغال شده در حوادث جداگانه با ارتش و شش اسرائیلی برجای گذاشته است. تعطیلات آخر هفته گذشته در مساجد اسپلاناد دس ، سومین مکان مقدس اسلام ، در بخش فلسطین در بیت المقدس ، که در سال 1967 توسط دولت یهود ضمیمه شد ، درگیر آنها شد.

  • حماس از کشته شدن چندین فرمانده خود خبر داد

از دوشنبه شب ، “بیش از هزار موشک” صبح روز چهارشنبه داعش اعلام کرد که از نوار غزه شلیک شده اند ، از این تعداد 850 مورد با دفاع موشکی رهگیری شدند یا به اسرائیل سقوط کردند و 200 نفر در کنار محاصره فلسطین سقوط کردند.

به طور جداگانه ، اسرائیل اعلام کرد که دور جدیدی از حملات را هدف گرفته است “خانه های متعلق به اعضای عالی رتبه” حماس در نوار غزه. در بیانیه ای ، جنبش اسلام گرایی در قدرت در آن سرزمین از کشته شدن باسم عیسی ، رئیس شاخه نظامی آن در شهر غزه ، پایتخت آن سرزمین فلسطین ، و در “بی شمار” سایر مقامات ارشد نظامی سازمان در هنگام حملات نظامی اسرائیل.

در مرکز غزه ، یک ساختمان 9 طبقه با خانه ها ، مغازه ها و تلویزیون محلی تخریب شد. ارتش اسرائیل ضمن تأکید بر اینکه هدف آن ساختمانی در آنجا بود ، توضیح داد که توسط حماس برای فعالیتهای اطلاعاتی نظامی خود مورد استفاده قرار می گرفت. او همچنین یک ساختمان دوازده طبقه را که در آن دفترهای مستبدان حماس کار می کردند ، خرد کرد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید درام اسرائیل و فلسطین ، درگیری که جهان انتخاب کرده است آن را نادیده بگیرد

سه شنبه شب پس از اولین شلیک موشک به سمت تل آویو ، جنبش اسلام گرایان اعلام کرد که بیش از 200 موشک شلیک کرده است. “110 به کلان شهر تل آویو” و “100 موشک” به شهر Beersheba ، “برای انتقام از سرگیری اعتصابات علیه ساختمانهای ساکنان غیرنظامی”.

جهاد اسلامی ، دومین گروه مسلح فلسطینی در نوار غزه ، همچنان برای تلافی جویی ، ساعت 5 صبح چهارشنبه 100 موشک از یک محاصره فلسطینی را به خاک اسرائیل شلیک کرد.

خانه ای که توسط موشک های شلیک شده از نوار غزه در یهود ، نزدیک تل آویو ، در روز چهارشنبه ، 12 مه 2021 تخریب شد.
  • چندین مرگ در طول شب

پلیس اسرائیل گفت ، در اسرائیل ، یک زن و مرد در لود جان خود را از دست دادند ، در حالی که آنها در اتومبیل مورد اصابت موشک شلیک شده از نوار غزه بودند. این تلفات جدید منجر به کشته شدن پنج نفر در اسرائیل بر اثر شلیک موشک دوشنبه شب توسط گروه های مسلح در غزه شده است. ارتش همچنین از کشته شدن یک سرباز در حمله حماس در غزه خبر داد. همچنین بیش از صد زخمی نیز وجود دارد.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید حماس به شورش اورشلیم پیوست
یک زن فلسطینی پس از حمله اسرائیل در غزه در روز چهارشنبه ، 12 مه 2021 ، در زیر آوار خانه ای ایستاده است.

دو فلسطینی نیز روز چهارشنبه در کرانه باختری اشغال شده توسط سربازان اسرائیلی کشته شدند. به گفته وزارت بهداشت محلی ، از طرف فلسطین ، حملات جنگنده ها و هلی کوپترهای اسرائیل از روز دوشنبه دست کم 48 کشته در غزه از جمله چهارده کودک و حداقل 300 زخمی برجای گذاشته است. گروهها تأیید کردند که فرماندهان حماس و جهاد اسلامی نیز در این اعتصابات کشته شدند.

سرنوشت خانواده های فلسطینی تهدید شده توسط اخراج از بیت المقدس شرقی توسط شهرک نشینان اسرائیلی در قلب تنش های روزهای اخیر بوده است. روز یکشنبه دادگستری اسرائیل از به تعویق انداختن جلسه رسیدگی به این موضوع در دیوان عالی کشور خبر داد. جلسه دادرسی که مدتها انتظار می رفت قرار بود روز دوشنبه برگزار شود اما به تعویق افتاد. از سال 2008 ، ده خانواده مجبور به ترک شده اند. سه نفر دیگر منتظر تاریخ اخراج هستند تا در ماه اوت به آنها تحویل داده شود. در مجموع 70 خانواده در معرض خطر هستند.

مقاله برای مشترکین ما محفوظ است همچنین بخوانید در بیت المقدس شرقی ، فلسطینیان تهدید به اخراج می شوند
  • در لود ، نزدیک تل آویو ، وضعیت اضطراری اعلام شده است

علاوه بر اعتصاب ها ، تظاهرات در بیت المقدس شرقی ، کرانه باختری ، و همچنین در شهرهای عربی اسرائیل افزایش یافت. نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو روز چهارشنبه به لود در حومه تل آویو سفر کرد و در آنجا وضعیت فوق العاده اعلام کرد. اواخر دوشنبه شب ، این شهر مختلط اسرائیل – 77،000 ساکن ، از جمله 47،000 یهودی و 23،000 عرب – صحنه درگیری های شدید پس از مرگ ، یک روز قبل ، یک عرب اسرائیلی بود.

به گفته پلیس ، سه شنبه شب وضعیت در این شهر رو به زوال است. “شورش های گسترده ای در دست برخی اعراب رخ داده و ساکنان را تهدید کرده است، بیانیه پلیس گفت. وسایل نقلیه به آتش کشیده شد و به اموال خسارت وارد شد. “

یک وسیله نقلیه پلیس اسرائیل روز سه شنبه (11 مه) در لود ، نزدیک تل آویو سوخت.

برای حمایت از اجرای قانون محلی ، دولت مستقر شده استسیزده لشکر “ پلیس مرزی مستقر در کرانه باختری ، در حالی که طبق رسانه های اسرائیلی ، سه کنیسه و چندین مشاغل در شهر به آتش کشیده شد.

رئیس جمهور اسرائیل Reuven Rivlin روز چهارشنبه محکوم کرد “Pogrom” : “صحنه های کشتار در لود و ناآرامی ها در سراسر کشور توسط جمعیت خونخوار عرب ، زخمی شدن مردم ، خسارت به اموال و حتی حمله به اماکن مقدس یهودیان ، قابل بخشش نیست.”او در بیانیه ای گفت.

همچنین بخوانید وحدت بین اسرائیل و حماس پس از یک روز دیگر خشونت مرگبار

صحنه های خشونت در دیگر شهرک های عرب اسرائیلی مانند آکر یا وادی آرا یا جسر الزرقا در حوالی حیفا نیز رخ داده است که طبق گفته پلیس هشت نفر دستگیر شدند.

  • ICC نگران “جرایم احتمالی” ارتکابی است

جامعه بین الملل خواستار آرامش در برابر این خشونت است ، که بدترین وضعیت سالهای اخیر بین حماس و دولت یهود است. روز چهارشنبه ، دادستان دادگاه کیفری بین المللی (ICC) ابراز نگرانی کرد: “من با نگرانی عمیق به تشدید خشونت ها در کرانه باختری ، از جمله بیت المقدس شرقی ، و همچنین در غزه و اطراف آن ، و ارتکاب احتمالی جرایم طبق اساسنامه رم اشاره کردم.”، متن تأسیس دادگاه ، فاتو بنسودا در توییتر گفت.

سازمان همکاری اسلامی (OIC) ، به نوبه خود ، روز سه شنبه را محکوم کرد “از شدیدترین اصطلاحات ، حملات مکرر مقامات اشغالگر اسرائیلی علیه مردم فلسطین”نهاد پان اسلامی مستقر در شهر جده عربستان سعودی روز سه شنبه پس از جلسه اضطراری در بیانیه ای گفت.

همچنین بخوانید اسرائیل و فلسطین: سرگیجه خلا سیاسی

بیانیه MEC به دنبال محکومیت شدید عربستان سعودی نسبت به آنچه اسرائیل خوانده است ، انجام می شود “حملات فرانک توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی به مقدسات مسجدالاقصی”. به گفته منابع دیپلماتیک ، شورای امنیت سازمان ملل متحد در مواجهه با این خشونت ها جلسه جدید غیرعلنی در روز چهارشنبه ، در سه روز دوم برگزار می کند.

جهان با AFP

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *