چند گذرنامه COVID و بسیاری از ناآگاهی ها در روز اول لازم الاجرا

[ad_1]
برای فعال سازی مجدد امنیت گردشگری ، گذرنامه موسوم به COVID از امروز پنجشنبه در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) لازم الاجرا شد. اگرچه قبلاً 20 کشور درگیر این سیستم عامل بودند – چند هفته پیش در اسپانیا راه اندازی شد – بیشتر گردشگرانی که در اول ژوئیه فرود آمدند در فرودگاه های اسپانیا یا آماده شدن برای پرواز به خارج از کشور آنها هنوز از آن استفاده نمی کنند: ادامه انتخاب تست PCR منفی یا ارائه گواهی واکسیناسیون کاغذی. آلبرتو به RTVE.es ، اسپانیایی که در دوبلین کار می کند و به مادرید برمی گردد تا تابستان را با خانواده اش سپری کند ، گفت: “اگر امضای دیجیتالی نداشته باشید ، راحت تر و سریعتر است.”

ایده راه اندازی این ابزار در ابتدای سال توسط یونان با هدف فعال سازی بازار گردشگری برای تابستان امسال ، به دنبال فروپاشی بخش در نتیجه شیوع همه گیر ، مطرح شد. در حقیقت ، اسپانیا یکی از کشورهایی بود که بیشترین آسیب را دیدفقط در سال 2020 ، 18.9 میلیون گردشگر خارجی وارد این کشور شده اند که 77.3 درصد کمتر از 83.5 میلیون نفر در سال 2019 بوده است. از سال 1969 تاکنون کشور ما زیر مرز 20 میلیون بازدید کننده قرار نگرفته است.

گواهینامه ارائه می شود در نسخه دیجیتال یا کاغذی و در کد QR با امضای دیجیتالی ساخته می شود. الزام به داشتن گواهینامه دیجیتال یکی از موانع اصلی بسیاری از مسافران است: “من آن را از تلویزیون شنیدم و به دخترم گفتم که آن را بصورت آنلاین تهیه کند ، اما او نمی تواند این کار را انجام دهد زیرا من امضای دیجیتالی ندارم. به همین دلیل است که من با “کاغذ” خود برای تهیه واکسن می روم و به همان ترتیب برای من نیز خدمت می کند. “

دیگران ، مانند ادواردو ، می گویند “اعتماد ندارند”. این بازنشسته که از آلمان برای دیدار با دخترش در حال بازگشت است ، گفت: “واقعیت این است که من مطمئن نیستم که کجا اتفاق افتاده است و از اینکه اشتباهی انجام دهم و اطلاعات شخصی خود را در یک وب سایت غیر رسمی قرار دهم می ترسم.” اگرچه با اجرای آن ، در نهایت خطر وجود شهروندان اروپایی وجود دارد قربانیان کلاهبرداری و جعل و تقلب برای دریافت اطلاعات شخصی ، مانند داده های شخصی یا حساب بانکی ، هر مرجع بهداشتی که آن را صادر می کند کلید دیجیتال خود را دارد که با اسکن کد QR تأیید می شود.

علاوه بر این ، کمیسیون اروپا پورتالی را ایجاد کرده است که می توان امضای کلیه گواهینامه ها را بدون استفاده از داده های شخصی تأیید کرد. و در صورت درخواست پیش پرداخت برای درخواست این ، باید مورد سوال قرار گیرد ، همانطور که کمیسیون اروپا از همان ابتدا اعلام کرده است که گذرنامه COVID این برنامه برای همه اروپاییان رایگان و جهانی است.

“این فقط برای واکسیناسیون است ، نه؟”

واقعیت این است که این ابزار بسیاری از تردیدها را در بین مسافران ایجاد می کند آنها هنوز هم استفاده از آن و اینکه چه کسی در نظر گرفته شده را اشتباه می گیرند. از مسافری در بارسلونا پرسید: “این فقط برای واکسن است ، مگر نه؟” یک گردشگر فرانسوی با اندک اطلاعات شکایت کرد: “ما به فکر انجام آن بودیم ، اما باید واکسن بزنیم.” جوان دیگری که با آزمایش PCR منفی سفر می کند ، تشخیص داد: “من او را نمی شناختم.”

این گواهی باید شامل اطلاعاتی به دو زبان ملی و انگلیسی باشد ، در مورد اینکه آیا دارنده برنامه کامل واکسن کرونا ویروس مجاز توسط EMA اروپا یا WHO را دریافت کرده است ، اگر برای عفونت قبلی ایمن شده باشد یا آزمایش منفی اخیر داشته باشید (PCR یا آنتی ژن). از 48/72 ساعت گذشته). دولت ادعا می کند که این مورد است “ساده ، ایمن و قابل اعتماد” ابزار.

“این یک ابزار انعطاف پذیر است که تحرک ایمن و جایگزین سایر الزامات مانند آزمایش غربالگری یا قرنطینه می شود“، این پنجشنبه وزیر صنعت ، تجارت و گردشگری ریس ماروتو ، كه این گواهی COVID را هنگام ارائه در مایوركا به عنوان” كلید اصلی گشودن اسپانیا و اتحادیه اروپا برای گردشگری “توصیف كرد ، تأكید كرد. “

در اسپانیا ، که این گواهی را به 7 ژوئن رساند ، توسط جوامع خودمختار و وزارت بهداشت صادر می شود. تا حالا، بیش از 3.2 میلیون نفر آن را درخواست کرده اند. یکی از آنها ماریا است که قبلاً با دستورالعمل های کامل در کاتالونیا واکسینه شده است. “از آنجا که من دانشجوی پرستاری هستم ، می دانستم که روند کار و کجا انجام شده است. حقیقت این است که این کار بسیار ساده و چابک بود “، او به TVE توضیح داد. “اگر گواهی دیجیتال دارید ، می توانید آن را برای لحظه ای بارگیری کنید ، در این مورد از وب سایت Balearic. من آن را روی کاغذ حمل می کنم و نباید مشکلی برای شما ایجاد کند. “مسافر دیگری به ما می گوید.

درست است کاتالونیا جامعه ای است که بیشترین گواهینامه را در اسپانیا صادر کرده استپس از آن اندلس با بیش از 460،000 و گالیسیا با بیش از 250،000 قرار دارد. جامعه مادرید ، به نوبه خود ، با راه اندازی چندین نقطه که می تواند به صورت حضوری مدیریت شود ، این پنجشنبه اقدام به صدور گذرنامه می کند. روز در پاسخ به درخواستها به صورت الکترونیکی در یک آزمون آزمایشی. “من برای انجام این کار جلسه ای خواستم. من آن را در راه بازگشت بیرون خواهم آورد. “

اختیاری است ، اما روشها را ساده می کند

بدون این گذرنامه COVID ، شهروندان بیست و هفت ساله می توانند از مرزهای اروپا عبور کنند ، اما این روند کندتر و گران تر است و بسته به کشور ، قرنطینه ممکن است درخواست شود. خورخه که چند هفته پیش درخواست این گواهینامه را کرد و امروز با همسرش آغاز می شود – همچنین واکسینه شده است – سفر 10 روزه به چندین کشور اروپایی گفت: “ما PCR را حفظ کرده ایم و ضمانت سفر بدون نگرانی را داریم.”

شارلوت و ویکتوریا نیز با گواهی COVID از بلژیک وارد اسپانیا شدند. آنها در حال گذراندن تعطیلات با برخی از اقوام به آلیکانته هستند اما در مادرید برای کشف پایتخت توقف کرده اند. به ما گفته می شود که آنها اسپانیا را از دست داده اند زیرا آنها همیشه تابستان را در اینجا می گذراندند ، اما با ورود بیماری همه گیر آنها مجبور شدند سفر سنتی خود را در سال گذشته متوقف کنند. آنها می گویند: “اکنون ما واکسینه شده ایم و می خواهیم زمان از دست رفته را جبران کنیم.”

و کارلوس که به دلایل حرفه ای به کلمبیا سفر می کند اما پس از گذراندن بیماری در ماه آوریل ، چند روز را با “آرامش داشتن پاسپورت COVID” در اسپانیا می گذراند. “من زیاد سفر می کنم و این به من امکان می دهد 70 یورو از آزمون PCR پس انداز کنموی تأکید می کند. در واقع ، این هدف اصلی این ابزار است: اینکه بتوانید با همان سندی که روش کار را ساده می کند سفر کنید.

گواهی و برنامه هایی که اجازه بارگیری آن را در تلفن همراه دارند در تاریخ 1 ژوئیه در 27 کشور اتحادیه اروپا در دسترس خواهد بود، به استثنای ایرلند ، که به دلیل حمله رایانه ای که اخیراً توسط سیستم بهداشتی وی متحمل شده است ، او را تا اواسط ماه جولای شامل نخواهد شد. سه کشور منطقه اقتصادی اروپا (نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین) نیز در این سیستم شرکت می کنند ، در حالی که ورود سوئیس در صورت عدم توافق در مورد شناخت متقابل گواهینامه های مربوطه برنامه ریزی شده است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *