کره شمالی ماه ها 300 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را سرقت کرده است

[ad_1]

کره شمالی هزاران هکر باتجربه را برای هدف قرار دادن مشاغل و موسسات در کره جنوبی و سراسر جهان مستقر کرده است.  هدف آنها همچنین یافتن منابع درآمد در برابر تحریم های بی شماری است که این کشور به دلیل برنامه های تسلیحاتی خود تحت آن قرار گرفته است.

کره شمالی بر اساس گزارش محرمانه سازمان ملل متحد ، برنامه های هسته ای و بالستیک خود را در سال 2020 حفظ و توسعه می دهد ، و این نقض تحریم های بین المللی است ، که رژیم پیونگ یانگ با سرقت ارز رمزنگاری شده به ارزش بیش از 300 میلیون دلار از طریق حملات رایانه ای به این مهم دست یافته است.

این سند که توسط گروهی از کارشناسان مسئول نظارت بر اجرای تحریم ها علیه پیونگ یانگ تهیه شده است ، این محاسبه را انجام می دهد“کل سرقت کالاهای مجازی که توسط کشور بین سال های 2019 و نوامبر 2020 انجام شده است تقریباً 316.4 میلیون دلار است” (260 میلیون یورو) ، طبق اعلام یکی از کشورهای عضو سازمان ملل. موسسات مالی و بورس اوراق بهادار هک شدند و بیشتر درآمد حاصل از دو سوisa استفاده در اواخر سال 2020 بود.

یک سری حملات رایانه ای

کره شمالی هزاران هکر باتجربه را برای هدف قرار دادن مشاغل و موسسات در کره جنوبی و سراسر جهان مستقر کرده است. هدف آنها همچنین یافتن منابع درآمد در برابر تحریم های بی شماری است که این کشور به دلیل برنامه های تسلیحاتی خود تحت آن قرار گرفته است.

پتانسیل هک پیونگ یانگ در سال 2014 آشکار شد ، زمانی که شمال به تلافی این فیلم به حمله به Sony Pictures Entertainment متهم شد. مصاحبه، طنزی که کیم جونگ اون را مسخره می کند.

پیونگ یانگ همچنین به سرقت حدود 81 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش (BCB) در سال 2016 و حدود 60 میلیون دلار در سال 2017 از بین المللی شرق دور تایوان مظنون است. گفته می شود هکرها حمله به سیستم عامل های مبادله بیت کوین را که ارزش آنها دائماً در حال افزایش است ، افزایش داده اند.

نظرسنجی ما را بخوانید: کره شمالی: ارتش مخفی هکرها

رابطه راکد بود

مذاکرات بین پیونگ یانگ و واشنگتن پس از شکست در نشست هانوی در سال 2019 متوقف شد. یکی از دلایل این بن بست عدم توافق بر سر امتیازاتی است که شمال باید در ازای لغو تحریم ها انجام دهد. فشار بین المللی بر وی. طبق اعلام سازمان ملل ، کره شمالی و ایران همکاری خود را در زمینه تولید موشک های دوربرد در سال 2020 از سر گرفتند.

در ژانویه ، کیم جونگ اون خواستار افزایش ظرفیت نظامی شد و گفت ایالات متحده همچنان باقی مانده است “بزرگترین دشمن” از کره شمالی کره شمالی به ویژه در رژه های نظامی در ماه های اکتبر و ژانویه از مدل های جدید موشکی رونمایی کرده و برای تقویت زرادخانه هسته ای این کشور ابراز آمادگی کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه گفت که دولت بایدن قصد دارد رویکرد جدیدی را با کره شمالی ، از جمله بررسی کامل با متحدان ، اتخاذ کند. “وسیله فشار و فرصت برای هرگونه دیپلماسی آینده”.

همچنین بخوانید کره شمالی چند روز قبل از روی کار آمدن به جو بایدن پیامی فرستاد

لوموند با خبرگزاری فرانسه و رویترز

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *