کشف آسمان با انجمن نجوم سویا

[ad_1]
چه کسی یک شب تابستانی زیر ستاره ها را به خاطر نمی آورد؟ تلاشی نجومی برای شروع که مدتها قبل از فلک تحمیل کننده ضبط می شود. ما انجمن نجوم سویا را همراهی می کنیم در نوع دوستانه ترین کار خود برای بچه ها تا به آنها در حل اسرار و ساکنان آسمان شب کمک کند.

هر روز چیزی جذاب تر می آموزید و در نهایت به دام می افتید ، هرگز پایان را نمی بینید

این هواداران هشدار می دهند: نجوم بسیار اعتیادآور استبه او همیشه در همه ادوار و فرهنگ های بشری حضور داشته است. مشاهدات نجومی باعث افزایش دانش علمی می شود و تخیل ادبی را الهام می بخشد و اسطوره هایی را توضیح می دهد که هر صورت فلکی را توضیح می دهد. کارل ساگان ، ایزاک عظیموف و استفان هاوکینگ صداهایی بودند که مانوئل اورپسا ، رئیس جمهور انجمن نجوم سویا، تا بی نهایت جهان. او اعتراف می کند: “می دانید ، وقتی وارد این جهان جذاب می شوید ، هر روز چیز جدیدی یاد می گیرید که جذاب تر است و به دام می افتید ، هرگز پایان آن را نمی بینید.”

ما در یکی از روزهای اطلاع رسانی آنها با آنها زندگی می کنیم

هوا بسیار گرم است و غروب خورشید در Cerro Negro ، یک پلان نما در 25 کیلومتری شمال سویا ، در اولین ارتفاعات سیرا مورنا فرو می افتد. هر چه از آلودگی نوری شهری دورتر باشیم ، بهتر است. ابر وجود ندارد ، دید خوبی پیش بینی می شود.

پرتاب به خودی خود احتمال غیرفعال بودن تلسکوپی را که خریداری کرده اید در پشت گنجه افزایش می دهد

در حالی که آشفتگی با برخی از شرکای خود که مشغول مونتاژ تلسکوپ های بزرگ هستند که از وسایل نقلیه برداشته شده اند ، ثابت است ، مرسدس تورسیلا مسئول با یک پلان ستاره در دست پنجاه کودک توضیح دهید اولین مفاهیم اساسی که ستارگان شروع به مشاهده می کنند. “کم کم ، با نقشه ستاره ای که نظم را در این آشوب اجسام درخشان ایجاد کند. او گفت: “ستاره شمالی را پیدا کنید که از آنجا می توانید دب بزرگ ، کاسیوپیا ، مثلث تابستانی دیدنی که توسط وگا ، آلتایر و دنب تشکیل شده ، صورت فلکی قوس و عقرب و حتی راه شیری را پیدا کنید.” مرسدس به کسانی که می خواهند به این دنیا نزدیک شوند توصیه می کند که در نظر داشته باشند که “تجهیزات گران هستندقبل از اینکه بدون دانستن بهترین ها هزینه کنید ، برای شروع در یک انجمن ، از تجهیزات آنها استفاده کنید و بیشتر از همه از یادگیری از جانبازان لذت ببرید. خطر پرتاب خود به خود این احتمال را افزایش می دهد که تلسکوپی که خریداری کرده اید در پشت کمد غیر فعال شود. “، جمله.

برای ورود به ستاره شناسی نیازی به حداقل سن نیست

آدام مرد جوان انجمن است ، تنها 14 سال دارد و با مهارت چشمی چسبیده به چشمی ، تلسکوپ سفید بزرگ خود را کار می کند. او می گوید: “نجوم ، پدرش می گوید ، بدون اینکه بتواند از نوعی غرور جلوگیری کند ، برای ورود به آن حداقل سن لازم نیست ، فقط کنجکاوی ، همیشه یک جسم ستاره مورد علاقه وجود دارد ، او ماه است.” “امروز بهترین زمان برای مشاهده او در یک نیمه هلالی است. وی در پایان گفت: “خط سایه بین منطقه روشن و منطقه تاریک بهترین نقطه برای مشاهده جزئیات برجسته دهانه ها ، دره ها و کوههای آن است.”

مرسدس با سخنرانی اصلی خود به کوچولوها ادامه می دهد: “سه روش برای نگاه کردن به آسمان در شب وجود دارد.” کسانی که در حال حاضر برای حفظ توجه و آموزش در گروه مشکل دارند. تلسکوپ ها ، دوربین های دو چشمی بزرگ ، دوربین هایی که روی سه پایه آنها نصب شده است کنجکاوی آنها را به خود جلب می کند ، غریزه نوزادان برای لمس قبل از درخواست ابزارها افزایش می یابد. “با چشم غیر مسلح می توانیم صورت فلکی یا ستاره های مهم را بیابیم ، با دوربین دو چشمی می توانیم چیزی دقیق تر ببینیم و سپس به تلسکوپ می رویم ، که همراه با عکس باز می شود یک جهان جذاب پر از افسانه ها ، شعرهای تصویری و علم. “

دیگه شب شده اولین ستارگان ظاهر می شوند و گروهی از کودکان در اطراف تلسکوپ مورد علاقه خود تکان می خورند. بزرگترین آن مربوط به رئیس جمهور است که برای رصد اعماق فضا عمل می کند و به خوشه کروی باز M-13 در صورت فلکی هرکول اشاره دارد که بیش از نیم میلیون ستاره دارد. ما چشم را از چشمی بیرون می آوریم ، در همان جهت نگاه می کنیم و چیزی جز آسمان سیاه نمی بینیم. نجوم شروع به نشان دادن جادوی خود می کند ، چشم های کایتانا کوچک به شگفتی پایتخت باز می شود.

ماریا د لا او ، دیگر جانباز انجمن ، باید آلفونسوی کوچک را در آغوش خود بگیرد تا به بیننده نگاه کند. بی صبر ، آنها نوبت خود را منتظر نوبت خود ، اوژنیا ، مارتین ، تارا و مولی نگه می دارند. امشب ، اورانوس و زحل نقش اصلی را دارند. حلقه های یخ و گرد و غبار زحل که به دور غول گازی می گردند ، آن را به سیاره مورد علاقه همه تبدیل کرده است.

“قبل از اینکه ثروت زیادی را صرف تلسکوپ کنید و بدون اینکه بدانید دیدن ستارگان و سیارات را شروع کنید ، باید نحوه استفاده از نمودار ستاره ای را بیاموزید. مرسدس تورچیلاس به یاد می آورد اولین کاری که باید انجام دهید این است که ستاره قطبی و سپس صورت فلکی اصلی را بدون هیچ وسیله ای در یک مکان برجسته بیابید.

تصاویری که جهان متناسب با آن است

عکاسی نجومی به عنوان یک رشته دیگر به این جهان پیوسته است. خورخه تصمیم می گیرد سیاره های منظومه شمسی را به تصویر بکشد. “من این روش را انتخاب کردم زیرا به شما امکان می دهد در خانه کار کنید. وی گفت: “شما تحت تأثیر آلودگی نوری قرار نمی گیرید ، راحت تر از این است که برای مشاهده جسم مورد نظر خود با آسمان صاف ، کیلومترهای زیادی را طی کنید.”

در عکاسی نجومی ، شما هرگز با یک قاب کار نمی کنید ، بلکه با بسیاری از اجسام مشابه کار می کنید

آلیشیا لپ تاپ خود را باز می کند و آخرین کار عکاسی خود را به ما نشان می دهد ، که در آن او و شریکش Viccent Paris 6 ماه را در سحابی Pacman گذرانده اند ، که به دلیل شباهت آن به بازی ویدئویی Pacman نامگذاری شده است. او توضیح می دهد: “در عکاسی نجومی ، شما هرگز با یک قاب کار نمی کنید ، بلکه با بسیاری از اجسام یکسان کار می کنید.” “سپس پردازش آزمایشگاه دیجیتال با فیلترهای مختلف انجام می شود برای یافتن ستاره های بی پایانبه شاهد بودن هیجان انگیز است ، از چیزی که نمی بینید و می دانید آنجاست مطمئن شوید. پس از تهیه عکس ، آن را تا میلی متر مطالعه می کنید. شما با سحابی های سیاره ای روبرو می شوید که فهرست نشده اند یا ستاره های کربنی پیدا می کنید ، یا سحابی با رنگ متفاوت ظاهر می شود. شما مدت زیادی است که با این عکس زندگی می کنید و این نیز بسیار خاص است. “

گروه بچه ها برای مدت طولانی رفتند. ساعت 3 صبح است. شب تاریک تر شد ، نوبت به بزرگان رسید و هنوز تمایلی برای ادامه وجود داشت. بحثی در مورد کهکشان وجود دارد که آیا در این نقطه قابل مشاهده است یا خیر ، ما باید شک را برطرف کرده و دفترچه را بیرون بیاوریم. در اطراف میز کمپ ، چندین سر به سر چراغ قرمز خود در همان نقطه اشاره می کنند ، پر از اعداد و املاهای دیگر که برای غریبه ها قابل درک نیست. مرسدس می گوید ، دانش آموزان در حال حاضر با تاریکی شب سازگار شده اند ، برای رسیدن به آن حداقل 30 دقیقه در تاریکی نیاز دارند. روشن کردن چراغ قوه یا منبع دیگر نور سفید ممنوع است زیرا این امر می تواند این سازگاری مردمک را مختل کرده و چشم را قادر به دیدن جزئیات جزئی آسمان شب نکند. فقط چراغ قرمز مجاز است.

یک خانواده بزرگ عاشق ستاره ها

جزء انسانی چسبی است که بیشتر این افراد دیوانه را در شب به هم متصل می کند. دوستی در هزاران داستان زیر یک آسمان برقرار شده است ، آنها اطمینان می دهند که در اینجا طبقات اجتماعی در حال از بین رفتن هستند ، هیچ کس بیشتر از هیچکس نیست. امروز او مغازه دار ، مددکار اجتماعی ، معلم دبیرستان ، قصاب و شیمیدان است. آنها نمی خوابند ، آنها سرد هستند ، صدها کیلومتر را طی می کنند تا یک رویداد آسمانی ساده را ببینند ، اما اگر تجربه به اشتراک گذاشته نشود هیچ چیز منطقی نیستبه لحظه ارتباط با ایمان نجومی با مشاهده ایستگاه فضایی بین المللی به وجود می آید. در بیضی کاملاً متفاوت در تاریکی ، به دور زمین در ارتفاع بیش از 408 کیلومتر با سرعت 7.66 کیلومتر بر ثانیه می چرخد. فقط چند ثانیه زودگذر ناپدید می شود و همه به کار خود باز می گردند.

دانش بشری تابع اسرار شب است. تناقض مشاهده گذشته ، در اینجا فاصله در میلیون ها سال نوری اندازه گیری می شود ، این ستاره ای است که ما می بینیم و ممکن است دیگر در زمان حال وجود نداشته باشد. همه چیز به این واقعیت اشاره می کند که ما همچنان به چیزهای غیرقابل توضیح نیاز داریم و همچنان معتقدیم که پشت هر ستاره یک راز وجود دارد که باید حل شود.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *