گیدو پیشنهاد مذاکره با دولت مادورو را می دهد

[ad_1]
خوان گوئیدو ، رهبر مخالفان ونزوئلا توافق نامه ای را برای جستجوی راه حلی برای حل بحران این کشور پیشنهاد کرده است یک روند مذاکره که شامل دولت می شود و رفع تحریم ها. نیکولاس مادورو بارها هر دو گزینه را رد کرده است.

طبق بیانیه ای که گوایدو راه اندازی كرد ، توافق نامه “باید بین نیروهای دموكرات نمایندگی دولت موقت ، شورای ملی ، بازیگران سازنده و نگهدارنده رژیم و جامعه بین المللی ، به ویژه نیروهای بین المللی مذاكره شود …”.

رهبر مخالف “یک توافق ملی را ارائه می دهد که شامل ، برای دستیابی به این هدف نجات ونزوئلا” است:

  1. دعوت از یک برنامه انتخابات آزاد و عادلانه: ریاست جمهوری ، پارلمانی ، منطقه ای و شهری ، با نظارت و پشتیبانی بین المللی
  2. هجوم گسترده کمک های بشردوستانه و واکسن ها علیه COVID-19
  3. تضمین های دموکراتیک برای همه شرکت کنندگان ، از نیروهای دموکراتیک و چاویسم ، با مکانیزم های نهادینه سازی مجدد ونزوئلا ، آزادی همه زندانیان سیاسی ، بازگشت تبعیدها و عدالت انتقالی.
  4. تعهد جامعه جهانی برای دستیابی به این بهبود و ارائه مشوق هایی به رژیم ، از جمله حذف تدریجی تحریم ها ، البته با تحقق این اهداف اساسی توافقنامه.

گیدو افزود که “هیچ کس به دیکتاتوری اعتماد ندارد” ، بنابراین “فقط در صورت فشار بیشتر ملی و بین المللی امکان پذیر است”. وی خواستار “تضمین برای همه شرکت کنندگان ، بلکه مهمتر از همه ، پاسخگویی در برابر رژیم در صورت تلاش دوباره برای جلوگیری از راه حل توافق شده” است.[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *