یونیکاجا و لیبربان چراغ سبز ادغام خود را روشن می کنند

[ad_1]
هیئت مدیره یونیکاجا و لیبربانک این سه شنبه را برگزار کردند “چراغ سبز” ادغام این دو شرکت برای ایجاد پنجمین بانک بزرگ در اسپانیا، با دارایی نزدیک به 110،000 میلیون نفر ، 9،900 کارگر و شبکه ای نزدیک به 1،600 شعبه.

بولتن های RNE – هیئت مدیره ادغام یونیکاجا و لیبربانک را تصویب می کنند – اکنون گوش دهید

این توسط یونیکاا از طریق اطلاعات ممتاز به کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار (CNMV) تأیید شد، به دنبال جلسه فوق العاده ای که عصر امروز به منظور تصویب نهایی عملیات تلفیق برگزار شد.

گفتگوها بین دو موضوع از ماه ها قبل ادامه داشته است. در اکتبر گذشته ، یونیکاجا در بیانیه ای با CNMV ، با اطلاع هیئت مدیره ، اما بدون مشارکت مشاوران خارجی ، تماس “مقدماتی” با لیبربانک را تأیید کرد که نشان می دهد مذاکرات پیشرفت کرده است.

“زمینه های بحران اقتصادی و اقتصادی ، همراه با دیگر چالش های ساختاری که موسسات اعتباری اسپانیا و اروپا قبلاً در معرض آن قرار گرفته اند ، مانند محیط نرخ بهره کم یا تحول دیجیتال بخشی که رقبای جدید فن آوری در آن یونیکاایا بانکو ادغام می شوند. و لیبربانک فرصت استراتژیک برای تحکیم موقعیت پروژه ادغام ، كه RTVE به آن دسترسی داشت ، گفت.

پس از تصویب هیئت مدیره ، این عملیات توسط سهامداران دو نهاد به رای گذاشته می شود ، انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2021 باشد. متعاقباً ، و پس از دریافت نظر مثبت از سوی تنظیم کنندگان و مقامات مختلف رقابت ، یونیکاا این را محاسبه کرد ادغام کامل خواهد شد پایان سه ماهه دوم یا آغاز سه ماهه سوم سال 2021.

همانطور که در سند به تفصیل شرح داده شده است ، ادغام برنامه ریزی شده از طریق تصاحب لیبربانک توسط یونیکاجا ، با ناپدید شدن مورد اول و انتقال کلیه دارایی های آن به دومی ، انجام خواهد شد.

رئیس آن مانوئل آزواگا خواهد بود

انتظار می رود هر دو سازمان جزئیات توافقنامه را چهارشنبه این هفته ارائه دهند معادله ارز در نهایت موافقت کرد، که به ازای هر 27705 سهم لیبربانک 1 سهم یونیکاا بانکو خواهد بود. بنابراین یونیکاا بانکو در ابتدا 59.5٪ از گروه حاصل از ادغام با لیبربانک را در اختیار خواهد داشت که 40.5٪ باقیمانده را در اختیار خواهد داشت. این بار ، مانند اولین تلاش برای ادغام ، که منجر به سقوط عملیات در ماه مه 2019 شد ، عملیات مبادله مانعی نیست.

بله ، در مورد توزیع اختیارات اختلاف نظر بیشتری وجود دارد، عنصری مشروط به الزامات بانک مرکزی اروپا (ECB) برای جلوگیری از عملکردهای اجرایی روسای جمهور م institutionsسسات مالی.

سرانجام ، مقام نظارت یک دوره انتقالی دو ساله را فراهم می کند مانوئل آزواگا ، رئیس یونیکاجا بانکو نیز همین موقعیت را دارد در شرکت نوپا ، در حالی که مدیر عامل شرکت لیبربانک مانوئل منندز حداقل تا سال 2023 همان سمت را در اختیار دارد. در آن زمان ، آزواگا پس از رسیدن به سن 75 سالگی بازنشسته می شود و موقعیت ها دوباره ارزیابی می شوند.

همچنین ، گروه آینده دفتر مرکزی خود را در مالاگا حفظ خواهد کردهمانطور که در پروژه ادغام با جزئیات شرح داده شده است.

ادغام بین CaixaBank و Bankia: مرحله دیگری از روند تمرکز بانکداری که پس از بحران آغاز شد

پنجمین بانک بزرگ اسپانیا

این عملیات به پنجمین شرکت بزرگ دارایی در اسپانیا منجر می شود (ادغام بین CaixaBank و Bankia قبلاً انجام شده است) ، با افزودن 108 826 میلیون یورو (طبق اطلاعات ژوئن سال 2020 ، 63،002 میلیون نفر از یونیکاا بانکو و 45،824 میلیون نفر از لیبربانک). از نظر سپرده ها پنجمین و از نظر اعتبار ناخالص برای مشتریان ششم خواهد بود.

“از نظر تجاری ، ادغام Unicaja Banco و Liberbank به واحد تجاری ادغام شده اجازه می دهد حضور خود را تا 80٪ از خاک اسپانیا گسترش داد، با همپوشانی کاهش یافته در مناطق جغرافیایی که در آنها در حال حاضر واقع شده اند و هر دو واحد ریشه تاریخی زیادی دارند ، “

هنوز هیچ تصمیم کارگری اتخاذ نشده است

نهاد ادغام شده دارای یک نیروی کار 9،972 کارمند (6،274 نفر از یونیکاا بانکو و 3،698 نفر از لیبربانک) و یک شبکه 1،608 شعبه (1029 واحد از یونیکاا و 579 نفر از لیبربانک) خواهد بود.

با توجه به تأثیرات احتمالی ادغام بر اشتغال ، متن توضیح می دهد که “هنوز تصمیمی در مورد اقدامات مربوط به کار که برای ادغام نیروی کار مورد نیاز است ، اتخاذ نشده است”. با این حال ، آنها تأکید می کنند که “این کار با رعایت روال قانونی تعیین شده در هر مورد خاص انجام خواهد شد به ویژه در مورد حقوق اطلاعات و مشاوره با نمایندگان کارگران. “

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *