یک سال پس از مرگ لی ونلیانگ ، چینی ها زنگ خطر را به یاد می آورند

[ad_1]

اهالی برای ادای احترام به دکتر لی ونلیانگ در تاریخ 6 فوریه جلوی بیمارستانی در ووهان چین گل می گذارند.

یک سال بعد ، احساسات یکسان نیست ، اما چینی ها لی ونلیانگ ، این چشم پزشک از بیمارستان مرکزی ووهان را فراموش نکردند ، که به دلیل هشدار خطر SARS-CoV-2 دستگیر شد و شب در اثر بیماری درگذشت 6-7 فوریه 2020. آخر هفته چند هزار نظر در رسانه های اجتماعی ارسال شد – نظراتی که حداقل از سانسور جان سالم به در بردند.

اما در حالی که مرگ وی ، در بحبوحه همه گیر ووهان ، خشم کاربران اینترنت و سیل اظهارات ناراحت ، ناامید کننده یا آشکارا عصیان آمیز را برانگیخت ، اما یک سال بعد ، خاطره او چندان شدید نیست. زیرا در این میان ، با شیوع همه گیر در همه دنیا ، چین به لطف اقدامات سختگیرانه ای که باعث بازگرداندن وجهه سیستم استبدادی تحمیل شده توسط دولت در متن بحران سلامت شد ، توانست آن را تحت کنترل م effectiveثر قرار دهد. حزب کمونیست.

همچنین بخوانید دکتر لی ونلیانگ ، شهید ویروس کرونا که سیستم چین را به لرزه در می آورد

کاربران آنلاین اینترنتی همچنان پیام می فرستند ، به ویژه با هزینه پزشک ، روشی متداول در میان مشاهیر متوفی در چین. “من امروز تزریق دوم واکسن را انجام دادم. کمی درد می کند. دلم برات تنگ میشه “، ناشناس می نویسد. “این با نسخه رسمی متناقض است که طبق آن ویروس بین افراد قابل انتقال نیست. وی زنگ خطر را به صدا درآورد و به همه افراد در سراسر کشور این امکان را داد تا برای مقابله با بیماری همه گیر آماده شوند. در این سالگرد ، مردم شما را به یاد می آورند. “، دیگری نوشت. آسوشیتدپرس گزارش داد که برخی روز شنبه دسته های گل داودی را مقابل بیمارستان مرکزی قرار دادند – اما مقامات دستور دادند آنها را در یک باغ کوچک پشت ساختمان قرار دهند.

بدون شک شما زیاد کار می کنید ، زیرا لی ونلیانگ به یک نماد تبدیل شده است. همانطور که برخی به یاد می آورند ، عصبانی از وسعت جنبشی که پس از مرگ وی رخ داد ، دکتر لی سندی را فقط با یک گروه خصوصی از پزشکان در برنامه WeChat به اشتراک گذاشته بود. او به دنبال اطلاع رسانی به عموم مردم نبود. اما متانت این ژست بخشی از موج همدردی با این پدر جوان است که تولد فرزند دوم خود را ندیده است: مانند او ، بسیاری از مردم چین می دانند که چگونه بیش از حد زیاد خط بکشند.

لی ونلیانگ به همراه هفت پزشک دیگر به اداره پلیس احضار شد و مجبور شد سندی را امضا کند که اعتراف می کند شایعات را منتشر کرده است. طی سه هفته از احضار وی ، مقامات چینی همچنان ادعا می کنند که ویروس مسری نیست ، در حالی که بیمارستان های ووهان شاهد هجوم بیماران بوده اند.

شما 60.94٪ از این مقاله را برای خواندن دارید. بقیه فقط برای مشترکان است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *