Ciudadanos با کنوانسیون کمی مواجه است و به دنبال از سرگیری پروژه است

[ad_1]
Ciudadanos (Cs) این آخر هفته را جشن می گیرد یک کنوانسیون ملی که به منظور ایجاد یک نقطه عطف در آموزش طراحی شده است، که در پانزدهمین سالگرد تاسیس اخیر خود ، یکی از ظریف ترین لحظات را پس از به دست آوردن مشت شکست انتخاباتی طی دو سال گذشته تجربه کرده است که حتی منجر به ناپدید شدن آن در برخی از سنگرهای اصلی مانند جامعه مادرید شده است. تصمیمات اخیر حزب نیز به اصلاح وضعیت کمک نکرد بلکه برعکس بود. به همین دلیل ، تشکیلات به رهبری اینس آریماداس اکنون همه چیز را در این کنوانسیون سیاسی باور دارد ، که شامل بیش از 300 رهبر خواهد بود که برای تقویت ایدئولوژی جدید لیبرال و اصلاح طلبانه خود خدمت می کنند.

با این حال ، وی اصولاً به مشکلات اساسی که حزب یا راه حل های احتمالی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد ، نخواهد پرداخت. علی رغم این واقعیت که مهمترین بخشها نمایندگی می کنند بازتعریف ایدئولوژیکی پروژه و حتی تغییر رهبران ، این موضوعات در کنوانسیون مورد بحث قرار نخواهند گرفت ، و همچنین تغییر نام تجاری احتمالی ، که در همه نظرسنجی ها کمتر معامله می شود ، تغییر نخواهد کرد. احتمال همگرایی در آینده با حزب مردم (PP) ، که انتخابات پس از انتخابات آنها مورد نیاز است ، نیز از موارد قابل بحث نخواهد بود.

ساعت 24 – Ciudadanos 15 ساله می شود ، چگونه رشد کرد؟ – اکنون گوش کن

شهروندان در وضعیت دشواری قرار دارند، تحت فشار PP و با مشكل فراوان برای حفظ گفتمان خود “، به RTVE.es اطمینان می دهد خاویر لورنته ، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ری ری خوان كارلوس (URJC). به گفته وی ، استراتژی مقایسه سخنان وی با سخنرانی های سنتی اسپانیا تعجب موضع “محبوب” و “تهاجمی” با PSOE ، که در شکل پدرو سانچز تجسم یافته است ، با آمدن Vox ، که “به عنوان یک حزب سختگیرانه یا معتبرتر تصور می شود” در موضوعاتی مانند مسئله کاتالان منفجر شد. Cs پرچم حمل شده است.

زمینه فعلی نیز در سمت Arimadas نیست. “روندها هشدار می دهند که یک روز رأی دهندگان Ciudadanos را به دلیل خستگی برای حزب PP انتخاب کردند ، اما اکنون حزب به رهبری پابلو کاسادو از تصویر بد و بحران اجتماعی و اقتصادی ناشی از ویروس کرونا چشم پوشی می کند و توجه خود را به PSOE و قدیمی آن معطوف می کند. رأی دهندگان PP را تا حدی به عنوان راه حلی برای مشکلات می دانند “. مارتا مارکوس ، دانشمند علوم سیاسی و مشاور GAD3 گفت.

علاوه بر این ، تصمیمات “نه چندان صحیح” مانند طرح عدم اعتماد در مورسیا علیه “محبوب” فرناندو لوپز میراس یا آخرین مورد در گرانادا ، جایی که مشاوران وی از سوسیالیست ها برای تصدی دفتر شهردار حمایت کردند ، حزب را به سمت لبه “پس از ترک Rivera ، به نظر می رسد که Ines Arimadas در تلاش است کمی مسیر را تغییر دهد ، اما یک سری عملیات با نتیجه بد شما را تعقیب می کنند“توضیح می دهد آسترید باریو ، دانشمند علوم سیاسی و استاد علوم سیاسی در دانشگاه والنسیا. وی گفت: “این بدان معناست كه من فکر می كنم سیودادانوس در حال حاضر كمی در افكار خود فرو رفته است و من فكر می كنم خواندن دشواری هایی كه با اشتباهاتش باعث شده عملاً جایی برای او نداشته باشد برای او سخت است.”

یک ایدئولوژی جدید “لیبرال و اصلاح طلب”

این حزب اطمینان می دهد که بحث اصلی موضع حزب در برابر قطب سیاسی فعلی خواهد بود. سازند “نارنجی” در تلاش است تا خود را از PP و PSOE متمایز کند و به صراحت مخالفت خود را با احزاب “پوپولیست” ابراز کند ، همانطور که وی از وکس و متحد ما می توانیم و نیروهای ملی گرا توصیف می کند. برای این منظور ، این کنوانسیون سعی خواهد کرد بر “مرکز” و “اصلاح” ، اما بیش از هر چیز “لیبرال” و “اروپایی” تأکید کند.

باریو توضیح داد: “در اصل ، C ها ادعای میراث سوسیالیستی و لیبرال را داشتند ، به مفهوم داشتن دیدگاه حساس در حوزه اجتماعی و دیگری با استقلال فردی بیشتر و مداخله دولت کمتر در حوزه اقتصادی.” با این حال ، دادن اولین پرچم ، متخصص من شک دارم این برچسب لیبرال چه چیزی می تواند به همراه داشته باشد “جدا از اینکه بسیار واضح است که آداب و معاشرت را مشخص کنید ، به ویژه در سطح اروپا.” و این است که او ادامه می دهد ، در اسپانیا ، “لیبرالیسم به عنوان یک ایدئولوژی پیروان خود را دارد ، اما برخی از بدخواهان عمده نیز وجود دارند ، به ویژه به دلیل اینکه تعداد زیادی از سوing تفاهم اینکه فقط به لحاظ اقتصادی و نه سیاسی به لیبرالیسم مربوط است. “

از این نظر ، استاد URJC اضافه می کند که احزاب لیبرال در اروپا دارای یک ویژگی هستند و آن این است که “آنها با راست افراطی موافق نیستند“:” هنگامی که به لطف Vox بر شهرها و شهرداری ها اداره می کنید ، چگونه شخص را متقاعد می کنید که لیبرال هستید؟ “، از لورنت می پرسد.

رهبری حزب همچنین معتقد است که مشارکت مبارزان در تعریف پیشنهادات و رویکردهای جدید به بازگرداندن توهم پروژه کمک می کند. بنابراین ، در طول کنوانسیون بیش از 2000 پیشنهاد دریافت شده از اعضای خود را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. با این حال ، برخی از پایگاه های آن اعتقاد ندارند که نشست این آخر هفته مشکلات آن را حل خواهد کرد و آریماداس را به تشکیل مجمع عمومی جدید ترغیب می کند ، پس از واقعه فوق العاده در بهار سال 2020 ، چند ماه بعد. آلبرت ریورا استعفا داد.

مشاور GAD3 گفت: “این درست است که برخی از Cs از این تغییر كامل تصویر حمایت می كنند و من فکر می كنم اگر آنها بخواهند با زمینه ای كه در اختیار دارند بیرون بیایند ضروری است.” می خواهد در مجمع عمومی ، جایی که ممکن است اصلاحاتی در اساسنامه تصویب شود، استراتژی یا ایدئولوژی ، در حالی که این کنوانسیون فقط برای بحث در مورد موضوعاتی است که کمیته اجرایی می خواهد مطرح کند ، اگرچه بر اساس مواردی است که مبارزان علاقه بیشتری به آنها نشان داده اند.

آریماداس ، در کانون توجه است

این پلت فرم حیاتی Renovadores Cs است – متشکل از مبارزان ، هواداران و وابستگان سابق – که هیچ حزب دوباره راه اندازی نخواهد شد مگر اینکه “ایجاد مجدد” انجام شود ، که “امید به بازگشت” و بازگرداندن اعتماد به نفس است به اسپانیایی. آنها ادعا می کنند که حزب به دلیل “انباشت اشتباهات استراتژیک ، ارتباطی ، سازمانی و رهبری” به وضعیت فعلی رسیده است و آنها به آریماداس می آیند.نصب شده در بی حرکتی تداوم

این بخش است که خواستار تغییر در رهبری است. به گفته مارکوس ، رهبر “نارنجی ها” ، “از نظر داخلی کاملاً آسیب دیده بیرون آمد” و “باید فکر کند یک قدم به عقب برود.” با این حال لورنته فکر نمی کند که این مشکلات آموزش را حل می کندوی می گوید: “من فکر نمی کنم مشکلی در رهبری باشد ، فکر می کنم این مسئله بیشتر مربوط به نیاز به کاشت گفتمان در زمان کافی باشد.”

Ciudadanos همیشه حزبی بوده است که به رهبران خود بسیار وابسته بود ، ابتدا به ریورا و اکنون به آریماداس وابسته بود. دکتر علوم سیاسی توضیح می دهد ، چیزی که با Podemos نیز اتفاق می افتد ، اما در PP یا PSOE اتفاق نمی افتد ، “وقتی آنها از ابتدا شروع می شوند ، تشکیلات معمولاً به رهبری بستگی زیادی دارند ، زیرا در سطح سازمانی ضعیف هستند.” که کاشت سرزمینی بسیار گسترده ای دارند.

آریماداس بر پیشنهاد علیه دولت ارائه شده توسط PP اصرار دارد: “وقتی Vox این کار را انجام می دهد ، سانچز تقویت می شود”

صداهای دیگر در ادغام با PP شرط بندی می کنند، که در آن زمان ، با توجه به نتایج انتخابات در مادرید ، با موفقیت تلاش کرد تا رأی دهندگان را که در مرکز دقیقاً اطراف حروف اول آن است ، متحد کند. پرواز نه تنها در میان رای دهندگان ، بلکه در صفوف آنها نیز بود ، جایی که راهی به حزب به ریاست پابلو کاسادو وجود داشت ، با برجسته ترین چهره های Fran Hervias یا Tony Canto. در واقع ، “محبوب” امیدوار است که نارنجی ها ناپدید شدن خود را در انتخابات عمومی بعدی تصدیق کنند ، اما قبل از آن امیدوارند که برخی از موقعیت های برجسته مانند معاون شهردار بگونا ویالیسیس یا معاون رئیس جمهور اندلس خوان مارین را اضافه کنند.

پروفسور دانشگاه والنسیا می گوید: “بسیاری از ارقام وجود دارد که قسمت بسیار مهمی از C در نهایت باعث افزایش صفوف PP می شود” ، این واقعیتی است که “محبوب” اکنون می تواند از آنها به خوبی استفاده کند ، زیرا آنها رقیب حق خود را دارند ، او قادر است زمین را به مرکز بازگرداند. اما باریو این را به خاطر می آورد شهروندان هنوز در جوامع خودمختار قدرت دارندبودجه وجود دارد و بنابراین ، “تا زمانی که چرخه جدیدی از انتخابات منطقه ای وجود داشته باشد ، احتمالاً ظرفیت و آزادی عمل دارد”. این کارشناس تاکید کرد: “طرفین برای دیده شدن به درآمد احتیاج دارند و از این نظر سیودادانوس تحت پوشش است.”

کنوانسیون ملی: یک نقطه عطف

با این حال ، رهبری حزب ، به رهبری اینس آریماداس ، آخر هفته همه چیز را به کنوانسیون ملی می سپارد. برای رهبر Cs ، انتصاب می تواند “نقطه عطفی” باشد که اجازه می دهد “توهم جدید” مورد نیاز آنها را ایجاد کند به پیشنهادها و اصلاحاتی که فکر می کند باعث شده آنها در انتخابات در گذشته پیروز شوند ، دوباره تمرکز کنند. وی در ماه مه ، پس از آخرین مدیر اجرایی ملی ، گفت: “بیایید دوباره به چیزهایی متمرکز شویم: چه چیزی از Ciudadanos دفاع می کند ، چه چیزی می تواند کمک کند ، چه چیزی آن را از سایر احزاب سیاسی جدا می کند ، چه پرچم های آن است.”

کنگره غیبت چشمگیری خواهد داشت: آن بنیانگذار آن آلبرت ریورا ، که دعوت را رد کرد. سخنگوی تشکیلات “نارنجی” در کنگره ادموندو بال ، با اشاره به مسئولیت خود به عنوان وکیل ، این مسئله را توجیه کرد: “وکلا باید از نظر سیاسی خنثی باشند ، آنها نمی توانند درگیر شوند. ما چیزی نداریم جز احترام به خواسته های آلبرت ، او یک شهروند آزاد است. من تصمیم شما را کاملاً درک می کنم. “

صبح RNE با Íñigo Alfonso – ادموندو بال “تصور نمی کند” که آلبرت ریورا در حال مذاکره در مورد ادغام Cs-PP است – اکنون گوش دهید

اما حقیقت این است که ریورا واقعاً درگیر اعمال دیگری است مانند کنفرانس مطبوعات و نیرو که این هفته در Aranda del Duero (بورگوس) برگزار شد و رهبران حزب PP مانند دبیرکل تئودورو گارسیا اژه نیز در آن شرکت داشتند. باریو می گوید: “هنوز عجیب است که آلبرت ریورا حضور نداشته باشد زیرا او روح حزب است” ، همچنین او را “شگفت آور” توصیف می کند ، خصوصاً “با توجه به اینکه مرد مسئول بیشتر این مواردی است که در آن آموزش دیده است آن زمان اوست.

وی گفت: “کنار رفتن یک چیز است ، و تحقیر آنچه که من فکر می کنم بر حزب تأثیر می گذارد و کسانی که زمام امور را به دست گرفته اند ، کاری غیر از تلاش برای اصلاح اشتباهات خود است.” بنابراین این باعث وخیم تر شدن وجهه حزب می شودوی گفت: “اگر ببینیم که بحرانهای داخلی زیادی در C وجود دارد و کسانی که از این حزب خارج شده اند حزب را رها می کنند ، حل کردن همه مشکلات بسیار دشوار است زیرا شما برای شهروندان تصویری منفی از حزب خود ارسال می کنید.” .

اما آیا حزب می تواند ظاهر شود؟

کارشناسان مشورت کردند که آیا این کنوانسیون به سیودادانوس کمک می کند تا دو سال گذشته را فراموش کند. “بازی بسیار دشوار است که از این سوراخ خارج شوید. مشاور از GAD3 گفت: Cs 15 سال پیش با هدف اصلی ، بازگرداندن توهم در جریان بحران دو طرفه و فرسایش PP متولد شد.

به همین ترتیب ، یک استاد دانشگاه والنسیا معتقد است که “برای Cs بسیار دشوار است که رای دهندگان را در مورد جذابیت پروژه خود متقاعد کند وقتی که او یک کار را انجام داده است که پوچ ترین کاری است که یک حزب می تواند انجام دهد: توانایی مفید بودن ، تصمیم بگیرید که نباشید “. وی با اشاره به امتناع از مدیریت PSOE در سال 2019 ، که صلاحیت وی را دارد ، توضیح داد: “احزاب وقتی پنجره هایی داشته باشند که فرصت های مطلوبی داشته باشند موفق هستند ، اما در حال حاضر این پنجره بسته نشده است ، یعنی Ciudadanos آن را بسته است.”خودکشی تمام عیار سیاسی

علاوه بر این ، خاویر لورنته ، دانشمند علوم سیاسی اشاره می کند که “سیستم انتخاباتی علیه او بازی می کند“زیرا این نیروهای سوم و چهارم را که از نظر قلمرو متمرکز نیستند مجازات می کند.” “شهروندان مشکل ایدئولوژیک ، مشکل سازمانی ، مشکل رقابت انتخاباتی با PP را دارند که به ندرت حل شده است و همچنین یک مشکل نهادی نیز وجود دارد ، این است که سیستم انتخاباتی که به آن آسیب خواهد رساند ، به ویژه مانند هر حزب دیگر ، اولین یا دومی در بیشتر استانهای اسپانیا نیست ، “او گفت.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *