CPI در ماه جولای دو دهم افزایش یافت و به 2.9٪ رسید

[ad_1]
شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه جولای نسبت به ماه قبل 0.7 درصد کاهش یافته است بر اساس داده های گسترده ای که این روز توسط موسسه ملی آمار (INE) منتشر شد ، نرخ سالانه آن 2.9، است که دو دهم بیشتر از ماه ژوئن است. تورم سالانه مرتبط است هفتمین درصد مثبت متوالی و به بالاترین سطح خود از سال 2017 ادامه می دهد.

بر اساس آمار موجود در داده های سالانه در ماه جولای خدمات مسکن و گاز تحت تأثیر قرار گرفته است، که قیمت آن در این ماه نسبت به افت سال گذشته افزایش یافته است ، و غذا و نوشابه، که در جولای 2020 بیشتر از این ماه کاهش یافته است. همچنین خودنمایی می کند ، البته در جهت مخالف کاهش قیمت برق، در مقایسه با افزایش ثبت شده در جولای سال گذشته.

به صورت ماهانه ، CPI پس از چهار ماه متوالی افزایش ، 0.7٪ در ماه جولای کاهش یافت. INE در داده های قبل از CPI برآورد تورم اصلی را شامل می شود (به استثنای محصولات غذایی یا فرآوری نشده فرآوری شده) ، که در ژوئیه با چهار دهم افزایش به 6/0 درصد رسید که بیش از دو امتیاز کمتر از کل CPI است.

در هفتمین ماه سال 2021 ، شاخص هماهنگ قیمت مصرف کننده (HICP) تعیین کرد نرخ سالانه 2.9، ، چهار دهم بیشتر از نرخ ثبت شده در ماه قبل. به نوبه خود ، شاخص IPCA پیشرو 1.2٪ با نرخ ماهانه کاهش یافت. INE داده های نهایی CPI ماه جولای را در 13 آگوست منتشر می کند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *