LGTBI غرور در ده واقعیت

[ad_1]
تظاهرات شنبه این مادرید در جشن های هفته غرور LGTBI در اسپانیا با شعار “حقوق بشر مورد مذاکره قرار نمی گیرد ، قانونی نیست: قانون یکپارچه Trans Ya” به اوج خود رسید. اسپانیا یکی از کشورهای پیشگام در قوانین نمادین مانند ازدواج برابر بود ، اما هنوز راه طولانی برای رفتن وجود دارد اگر این را در نظر بگیرید تقریباً نیمی از افراد وابسته به گروه LGTBI هرگز یا به ندرت علناً گرایش جنسی یا هویت جنسیتی خود را قبول نمی کنند از ترس حمله ، تهدید یا آزار و اذیت شدن. با DatosRTVE برخی از نکات کلیدی در این مورد را مرور کنید.

1. در خزانه حقوق LGTBI

در دنیا وجود دارد 69 کشور که همجنسگرایی بودن آنها غیرقانونی است. در 11 نفر از آنها مجازات مرگ است موثر – عربستان سعودی ، برونئی ، ایران ، موریتانی ، نیجریه (در 12 کشور شمالی) و یمن – یا ممکن است (افغانستان ، امارات متحده عربی ، پاکستان ، قطر و سومالی. در شش کشور دیگر – سودان ، تانزانیا ، اوگاندا ، زامبیا ، باربادوس و گویان – طبق اطلاعات حقوقی جمع آوری شده توسط ILGA در آن ، می تواند به حبس ابد محکوم شود گزارش سالانه در مورد همجنسگرایی دولتی. وجود دارد پنجاه نفر دیگر ، که همجنس گرایی را نیز با زندان مجازات می کنند. در حدود بیست نفر از آنها ، حداکثر مجازات ها از 10 تا 20 سال است. این مورد در مالزی ، کنیا یا میانمار است.

در 124 کشور دیگر همجنسگرایی قانونی است، اما سطح حمایت و حقوقی که برای تیم LGTBI شناخته شده است بسیار ناهموار است. به آن دلیل، DataRTVE توسعه داده شد مصادف با هفته غرور a نقشه جهان جایی که می توانید با یک نگاه کشورهای با بالاترین جرم انگاری (تاریک ترین) و کشورهایی که بالاترین میزان مجازات را دارند (سبک ترین) را ببینید. بر اساس اطلاعات ILGA ، آنها ایجاد شده اند نه دسته: مجازات اعدام ، حبس ابد ، حبس ، عموم همجنسگرایی غیرقانونی غیرقانونی ، عدم حمایت یا جرم انگاری ، برخی حمایت های قانونی ، حمایت گسترده قانونی اما بدون ازدواج یا اتحادیه های مدنی ، حمایت گسترده قانونی با اتحادیه های مدنی و حمایت گسترده قانونی با ازدواج برابر.

2. حدود سی کشور پیشتاز حقوق دگرباشان جنسی هستند

ازدواج های همجنسگرایان اغلب به عنوان تجسم حقوق LGTBI تلقی می شود. اگر کشوری آن را مورد توجه قرار دهد ، معمولاً در مورد سایر مواردی که گروه را تحت تأثیر قرار می دهد ، قانون کاملاً پیشرفته ای دارد. اکنون 28 کشور سازمان ملل وجود دارد که به غیر از پورتوریکو و تایوان اجازه این کار را می دهند. بیشتر آنها در اروپا هستند – از جمله اسپانیا ، که در سال 2005 پس از هلند ، بلژیک و کانادا به چهارمین کشور در جهان پیوست. در آفریقا ، قاره ای که بالاترین درصد کشورها همجنس بازی را غیرقانونی می دانند ، فقط آفریقای جنوبی اجازه ازدواج برابر دارد. آخرین چیزی که تاکنون اجازه آن را داده بود کاستاریکا بود که در سال 2020 آن را تصویب کرد..

3. جرایم متنفر … همچنین در پیشرفته ترین کشورها در زمینه حقوق

با این حال ، وجود قوانین بهبود یافته در مورد LGTBI تضمین نمی کند که افراد همجنسگرای ، لزبین ، تراجنسیتی ، دوجنسیتی و بین جنسیت قربانی جرم نفرت در کشورهای خود شوند. در اسپانیامثلا 278 عمل مجرمانه به ثبت رسیده است از این نوع (تهدیدها ، آسیب ها ، خسارات ، صدمات و غیره …) گرایش جنسی یا هویت جنسیتی قربانی در سال 2019، آخرین سالی که آماری برای آن وجود دارد. این بالاترین رقم از سال 2014 است و 8.6 درصد افزایش نسبت به سال 2018 را نشان می دهد.

در سال 2013 ، هنگامی که وزارت کشور شروع به جمع آوری این آمار کرد ، جرایم متنفر علیه جامعه LGTBI حدود 40٪ از کل جرایم نفرت را تشکیل می داد. امروز آنها 16٪ را نشان می دهند.

4. “من گزارش ندادم زیرا فکر نمی کردم آنها می توانند کاری انجام دهند یا می توانند”

آمار داخلی فقط حملاتی را که گزارش می شوند ، حملاتی که شناخته شده اند جمع می کند. با این حال ، تعداد آنها بسیار بیشتر خواهد شد ، زیرا بسیاری از افراد LGTBI به پلیس مراجعه نمی کنند. 38٪ زیرا فکر می کنند این حادثه ناچیز است یا به آنها نرسیده است ، اما 34٪ –بیش از یک سوم مردم کمک نمی خواهند به نیروها و بدن های امنیت دولتی- آنها گزارش ندادند زیرا فکر نمی کردند “آنها کاری بودند یا می توانستند انجام دهند”، با توجه به داده ها از مطالعه کلان آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا (FRA) برای تجربیات و نظرات افراد لزبین ، همجنسگرایان ، دوجنسگرایان ، تراجنسیتی ها و بین جنسیت ها.

از هر چهار نفر یک نفر گزارش نمی دهد زیرا “هیچ کس نمی خواست بداند”. از هر پنج نفر یكی به این دلیل نیست كه به پلیس اعتماد ندارند یا از سرکوب یا واکنش همجنسگرایانه مأمورانی که در کلانتری با او معالجه می کردند ترس داشت.

5. بدون دست دادن یا اجتناب از مکان ها تا مورد حمله قرار نگیرید

بیایید در جمع دست بدهیم، حرکتی که ممکن است برای یک زوج غیرهمجنس بسیار طبیعی باشد ، برای جامعه LGTBI چندان طبیعی نیست. 16٪ همیشه از آن جلوگیری می کنند و 32٪، اغلب طبق مطالعه اروپا.

بعلاوه ، حدود 30٪ همیشه یا غالباً از ترس اینکه مورد حمله ، تهدید یا آزار قرار بگیرند ، از مکانهای خاصی اجتناب می کنند. برای همجنسگرا بودن ، همجنسگرایی ، تراجنسیتی بودن ، دوجنسیتی یا میان جنسی بودن.

6. بیرون آمدن از کمد ، برای همجنسگرایان راحت تر ، برای “ترنس” سخت تر

دید همچنان در اسپانیا یک مسئله در انتظار است. هنوز بسیاری از افراد LGTBI وجود دارند که ترجیح می دهند شرایط خود را در محل کار ، مدرسه یا حتی از دوستان یا خانواده خود پنهان کنند. 23٪ هرگز یا تقریباً هرگز مانند زندگی روزمره خود ظاهر نمی شوند و 24٪ به ندرت این کار را انجام می دهند.

با این حال ، تفاوت هایی در درون خود گروه وجود دارد. کسانی که بیشتر به بیرون آمدن از کمد عادت دارند مردان همجنس باز هستند – از هر ده نفر هفت نفر همانطور که در زندگی روزمره خود نشان می دهند “زیاد” یا “خیلی زیاد” نشان می دهند ، در حالی که حدود 65٪ افراد تراجنسی هرگز یا به ندرت وضعیت خود را اعلام نمی کنند.

7. در محل کار ، مدرسه ، شکار در خانه یا در بار تبعیض قائل می شوند

اگر ذره بین روی داده های ارائه شده در نظرسنجی اتحادیه اروپا درباره تبعیض قرار گیرد ، این نامرئی بودن بیشتر تیم “ترانس” بهتر قابل درک است افراد ترنسجنس آنها کسانی هستند که می گویند بیشترین رنج را می کشند. 63٪ گفتند که در سال گذشته احساس تبعیض کرده اند در جنبه های مختلف ، اعم از کار یا جستجوی خانه ، شغل ، مدرسه ، بار ، مغازه و غیره …

در منتهی دیگر – گرچه با اعداد هنوز هم زیاد و غیر قابل قبول – هستند مردان همجنس باز از هر ده نفر چهار نفر می گویند که در سال گذشته مورد تبعیض قرار گرفته اند.

تبعیض نیز همیشه مورد توجه قرار نمی گیرد زیرا افرادی که از آن رنج می برند آنها فکر می کنند در صورت تغییر هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد (35٪) یا به این دلیل که فکر می کنند ارزش آن را ندارد ، زیرا “تمام وقت” اتفاق می افتد. 14٪ این کار را انجام نمی دهند زیرا جهت گیری جنسی یا هویت جنسیتی خود را نشان نمی دهند و 15٪ نیز به دلیل اینکه به مقامات اعتماد ندارند.

8- به دلیل تبعیض در محل کار و مدرسه پنهان شده است

دنیای کار یکی از زمینه هایی است که در آن مبتلایان به LGTBI می توانند بیشترین تبعیض را متحمل شوند. 11٪ از پاسخ دهندگان در اسپانیا گفتند که در سال گذشته هنگام جستجوی کار و 20٪ مطمئن هستند که در شرکت خود متحمل آن شده اند. این درصدی مشابه میانگین اتحادیه اروپا است. با این وضعیت روبرو شده است – و اگرچه اسپانیا در راس گروه قرار دارد ، که صریحاً وضعیت خود را درست پشت دانمارک به رسمیت می شناسد – اما هنوز 20٪ هستند که ترجیح می دهند آن را پنهان کنندبه. در لیتوانی ، بلغارستان ، لتونی و رومانی ، حدود نیمی از آنها در “کابینه کار” باقی مانده اند.

اما اگر در جایی درصد افراد LGTBI که واقعیت خود را پنهان می کنند زیاد است ، بسیار زیاد است در مدرسه. در این منطقه 64٪ ترجیح می دهند که هیچ کس نمی داند. اسپانیا در اینجا در میان کشورهایی است که کمترین دید افراد زیر سن را دارد.

در عمل نیمی از پاسخ دهندگان اسپانیایی توسط آژانس حقوق اساسی اتحادیه اروپا (FRA) به رسمیت شناخته شده است آزار دیده اند یا از آن رنج می برند به دلیل شرایط LGTBI آنها

9. هفته کلیدی برای تیم ترانس

غرور این سال 2021 با تصویب لایحه معروف به “قانون ترنس” توسط شورای وزیران همراه است ، که امکان تغییر جنسیت در ثبت احوال را بدون نیاز به گزارش یا درمان پزشکی برای 14 سال فراهم می کند آشنا تعیین خود جنسیتی، بیانیه ای از جمعی که مستقیماً بخشی از فمینیسم را رد می کند.

در صورت تصویب نهایی قانون با این عبارت ، اسپانیا در گروه کشورهایی قرار می گیرد که “الزامات ممنوعیت” – در اصطلاحات ILGA – را برای شناسایی قانونی هویت جنسیتی اعمال نمی کنند. بر روی این نقشه می توانید وضعیت جهان را در این زمینه مشاهده کنید. تراجنسی بودن در 13 کشور هنوز غیرقانونی است.

10. قانونی که نقطه عطف آن است: ازدواج برابر

تصویب قانون ازدواج همجنسگرایان در 2 ژوئیه 2005 نه تنها به معنای به رسمیت شناختن حق بود ، بلکه به ایجاد دید و افزایش تحمل جامعه به عنوان یک کل کمک کرد ، همانطور که چندین زوج که ازدواج کرده اند برای RTVE.es توضیح دادند دهمین سالگرد قانون. از 1994 تا 2017 – آخرین سالی که CIS درخواست کرده است روابط همجنسگرایی – درصد اسپانیایی هایی که آنها را بدون مشکل دیده اند دو برابر شده است، تا 70٪

و گرچه هنوز هم وجود دارد حدود 13٪ از اسپانیایی هایی که این نوع رابطه را سانسور می کنند، کشور واقع شده است در میان متحمل ترین افراد در اتحادیه اروپا است. طبق گفته های یوروبارومتر در مورد تبعیض منتشر شده توسط کمیسیون اروپا در سال 2019. فقط سوئدی ها (98٪) و هلندی ها (97٪) تحمل بیشتری دارند.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *