Los Gigantes de Pamplona ، آن طرف سان فرمین

[ad_1]
ما متصل می شویم سانفرمینینی s محدودیت ها از گاوها در خیابان های پامپلونا اما میدونی غول ها، “Kilikis” ، سرهای بزرگ و “zaldikos” که در این جشن ها از شهر قدیمی پایتخت ناوارا بازدید می کنند؟ امروز 7 ژوئیه ما این سنت را به یاد می آوریم

بر “رقص غول ها”، که امروز بعد از ظهر در پخش می شود 6:05 عصر در La 2 ، با ریشه های غول ها و تکامل این سنت در طول زمان آشنا خواهید شد. قبل از تماشای مستند برای گرم کردن موتورهایتان ، ما این هفت واقعیت اصلی را در مورد چگونگی پیدایش آن توضیح می دهیم:

1. سنت از کدام سال برمی گردد؟

قدیمی ترین اطلاعات مربوط به غول ها در پامپلونا مربوط به سال است 1600 اما غول هایی که در شهر می رقصیدند نه برای سان فرمین ، بلکه برای سان روکه آیا می دانید در آغاز تقریباً هیچ کس این موکب با منشأ مذهبی را نمی دید تا اینکه به یک سنت فولکلور بیشتر تبدیل شود که توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند؟

2. از کدام موکب الهام گرفته شده است؟

موکب سان فرمین همان نظم تکرار شده را تکرار می کند مسکن و همان تشریفات را حفظ کرد. غول ها در جلو ، اتحادیه ها ، صلیب های کلیسا ، تالار شهر ، تصویر سن فرمین و شورای شهر یا سایر نهادها بودند.

3- چرا فقط چهار جفت از چهار قاره ظاهر می شوند؟

آیا وجود دارد چهار قسمت جهان احترام به سان فرمین ، اما هنگامی که این سنت قاره آغاز شد اقیانوسیه هنوز کشف نشده است. بنابراین در مجموع هشت غول وجود دارد.


هشت غول در سان فرمین RTVE.es

4- چرا از سال 1780 تا 1830 رقص غول ها وجود ندارد؟

فرمانروای مطلق کارلوس سوم، در حین تصویر، هرگونه نهاد مذهبی را از استفاده از رقص های غول ها در موکب ها منع کرد ، آن را منسوخ یا بد سلیقه دانست. بنابراین ، از سال 1780 تا 1813 غول وجود نداشت.

5- چگونه شورای شهر غول ها را بازگرداند؟

شورای شهر پامپلونا پس از گذراندن سالهای زیادی بدون غولها ، هنگامی که این سنت احیا شد ، مجبور شد این غول ها را استخدام کند زیرا کار آنها تمام شده بود. مصادره مندیسابال در سال 1835 به این معنی بود که کلیسا مجبور بود وسایلی را که به نظر آنها چندان ارزشمند نبود ، دور بیندازد. در سال 1839 ، غول ها جای خود را به شورای شهر دادند ، اما آنها بسیار پیر بودند و در شرایط بدی بودند.

6. غول های جدید چگونه طراحی می شوند؟

تادئو مورنو وی در سال 1860 طرحی را برای ایجاد غول های جدید به شورای شهر پیشنهاد کرد. وی فقط از آنها خواست که بهای مصالح استفاده شده را به وی بپردازند ، اگرچه در پایان آنها مبلغ بیشتری به وی پرداخت کردند. ابتدا یک جفت طراحی کرد و بعد از سبز شدن ، بقیه کارها را انجام داد. من می خواستم برخی از آنها را انجام دهم ارقام سبک تر اگرچه در همان ارتفاع قدیم است ، اما به گونه ای طراحی شده است که رانندگان می توانند بدون خطر سقوط به راحتی آنها را مانور دهند. غول های جدید بسیار محکم بودند ، اما چارچوب های آنها بسیار ساده بودند.


تفریح ​​Tadeo Moreno ، طراحی غول ها RTVE.es

7. وزن و اندازه گیری غول ها چقدر است؟


غول هایی که در خیابان های پامپلونا می رقصند RTVE.es

اعداد در حال حاضر در حال اندازه گیری هستند 4 متر بلند شد و وزن کرد 60 کیلو. اندازه و وزن آن حرکات هنگام رقص را به شدت محدود می کند ، اما رهبران ارکستر باید سعی کنند تا غول را به موسیقی رقصاند.

اطلاعات بیشتر در مورد Sanfermines

اگرچه امسال ، به دلیل همه گیری ، هنوز ذات Sunfermins به طور کامل بازسازی نشده است ، اما در وب سایت RTVE.es مطالب بیشتری راجع به این سنت خواهید یافت که حتی در خارج از کشور ما نیز به خوبی شناخته شده است.

[ad_2]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *